15 nowoczesnych i pięknych łazienek z prysznicem

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

15 nowoczesnych i pięknych łazienek z prysznicem

homify.Pl homify.Pl
 Bathroom by NIVEL TRES ARQUITECTURA,
Loading admin actions …

W małych lub dużych łazienkach, w tych nowoczesnych lub bardziej klasycznych, bez wątpienia tym, co sprawia ogromną różnicę są piękne meble. Jest jednak pewien element wyposażenia łazienki, którego nie możemy wrzucić w tę kategorię, a który zdecydowanie przykuwa uwagę. Mamy tu na myśli wannę lub prysznic—wybór pomiędzy jednym lub drugim elementem wyposażenia zależy od osobistych upodobań, a także dostępnej przestrzeni i stylu aranżacji łazienki.

Jeżeli w Waszym guście leży prysznic, to musicie być świadomi ogromnego wachlarza możliwości i niesamowitego zróżnicowania modeli dostępnych na rynku.

Dziś skupimy się właśnie na prysznicu i tym, jak może on odmienić wygląd łazienki. Pokażemy Wam 15 projektów, które powinny zainspirować nawet najbardziej wybrednych z nas.

​1. Wyjątkowe mozaiki

Mozaiki to ponadczasowy trend, który zawsze wygląda dobrze, zarówno na powierzchni ściennej, jak i na podłodze pod prysznicem, jak w tym przykładzie.

​2. Błękit wody

W tej łazience widać eksplozję koloru, ponieważ strefa prysznicowa została ubrana w kolor niebieski, co wyróżnia ją spośród białej i nieskazitelnej przestrzeni łazienki.

​3. Inspiracje naturą

Mamy tu przestronny i komfortowy prysznic, który jest praktycznie na poziomie podłogi. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie dla osób z ograniczeniami motorycznymi. Kamień na ścianach przynosi powiew luksusu i elegancji.

​4. Imponujące wzory

Powierzchnia ściany przy prysznicu przypomina nam plaster miodu. Trzeba przyznać, że doceniamy kreatywność! Przezroczystość szklanych drzwi prysznica pomaga wizualnie przełamać szarość ściany stworzonej z trzech odcieni kafelków. Całość dopełnia drewniana faktura przy strefie toaletowej. W tej łazience nie brak osobowości i komfortu!

​5. Kwiaty i chromoterapia

W tej łazience panuje niesamowita atmosfera uzyskana dzięki lekkości elementów wyposażenia. Wybór białego koloru, delikatność elementów sanitarnych, a także motyw kwiatowy na ścianie przy prysznicu pozwala w pełni cieszyć się relaksem w łazience.

​6. Złote elementy

Złote elementy na szklanych drzwiach prysznica wnoszą delikatny kontrast do przestrzeni, gdzie panują prostota i elegancja.

​7. Styl śródziemnomorski

Ten wzór jest kombinacją wszelkich śródziemnomorskich smaków. Wzory kolorów, które przenoszą nas w podróż daleko nad morze i gorące słońce. Prysznic sam w sobie został wyposażony w mozaikową ławeczkę, co pozwala cieszyć się łazienką w ciszy i spokoju.

​8. Z industrialnym dotykiem

Jest to minimalistyczna propozycja, od jasnych i delikatnych kolorów, do prostoty wzoru prysznica. Projektanci zdecydowali się na pokrycie ściany przy prysznicu szarymi cegłami. Po środku mamy długą wnękę pozwalającą ustawić najpotrzebniejsze kosmetyki.

​9. Wyrafinowane kontrasty

Ten projekt pokazuje nam znakomitą kombinację materiałów i kolorów. Prysznic uzyskał wyrafinowany odcień dzięki marmurowej ścianie, którą można zobaczyć dzięki krystalicznym drzwiom. Mamy więc ciekawy kontrast ze ścianą pokrytą małymi czerwonymi płytkami i z ciepłymi nutami drewna na podłodze.

​10. Oszałamiające kombinacje

Tutaj ponownie możemy rozkoszować się pięknem projektu, w którym dwa naturalne materiały wielkiej osobowości, kamień i drewno doskonale łączą się w celu uzyskania spektakularnego prysznica.

​11. Kamień i szkło

Oto kolejny przykład piękna pomieszczenia, w którym połączono kamień z nowoczesnymi wykończeniami i minimalistyczną estetyką. Prysznic, który odzwierciedla czystość i świeżość tego elementu nie mógłby być lepiej dobrany.

​12. Czarno-biały

Połączenie bieli z czernią nigdy nie wyjdzie z mody!

​13. Czyste przestrzenie

Przytulny i ciepły projekt prezentuje strefę prysznicową ubraną w drewno i marmur. Całość wygląda bardzo elegancko.

​14. Nowoczesny trend

W nowoczesnym stylu bardzo czyste linie i neutralne kolory są zawsze doceniane. Ten projekt to wspaniały przykład. Szklana ściana pozwala zobaczyć obszar prysznica, w którym nie zabrakło nuty drewna. Bez wątpienia bardzo oryginalny projekt.

​15. Rustykalny urok

Na końcu, przedstawiamy ten uroczy projekt, w którym prysznic został zamknięty w szklanym prostopadłościanie. Mamy tu niezwykły kontrast pomiędzy tym elementem, a kamienną ścianą.

Aby uzyskać więcej pomysłów, odwiedźcie Katalog Inspiracji: Luksusowa łazienka na 10 sposobów

 Houses by Casas inHAUS,

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!