Flip i Flap! | homify

Flip i Flap!

Alicja Olko Alicja Olko
Classic style houses by Architekt Dipl.Ing. Udo J. Schmühl Classic
Loading admin actions …

Właścicielowi domu, który Wam dzisiaj pokażemy, zajęło aż pięć lat znalezienie idealnego dla siebie lokum! Znalazł je w końcu w starej części niemieckiego miasteczka Rösrath, gdzie idealne było niemal wszystko- lokalizacja, bliskość natury, powolne, wiejskie tempo życia, czy przyjaźni sąsiedzi. Jedynie sam budynek domu budził pewne wątpliwości. Na szczęście, z pomocą profesjonalistów, udało się przerobić ten zwyczajny dom w taki sposób, aby odpowiadał wymaganiom inwestora i dopasował się do jego stylu życia. Zobaczcie, jak wygląda budynek po zmianie!

Fasada od frontu

Stojąc przed wejściem, odnosimy wrażenie, że dom jest niewielki, a jego powierzchnia ograniczona. Nic bardziej mylnego! Jego metraż wynosi 180 metrów kwadratowych, a dzięki dobudówce zdołano stworzyć wnętrze wygodne i praktyczne dla całej rodziny. Pomimo nowoczesnej funkcjonalności, dom ten emanuje niezaprzeczalnym czarem i urokiem.

Widok od strony ulicy

Tak wygląda dom od strony ulicy. Już z tej perspektywy zorientować się możemy, że stary dom został rozbudowany o nowoczesną dobudówkę. Pomimo tego, wciąż doskonale wpisuje się w idyllicznie wiejski krajobraz okolicy. Otoczony z każdej strony zielenią, doskonale nadaje się jako lokum na spokojne, wolniejsze życie.

Z drugiej strony

Jako że dom wzniesiono na działce schodzącej w dół, jego druga, tylna strona, zdaje się o wiele większa i sprawia imponujące wrażenie! Dzięki nowej dobudówce budynek zyskał dodatkową, drogocenną przestrzeń mieszkalną, a także nowy rozmiar. Choć nie łatwo się tego domyślić, dom ten jest domem o najwyższym standardzie energetycznym, zużywając niezwykle mało energii. Jest to możliwe dzięki kilku warstwo izolacyjnym, a także oknom ze szkła zatrzymującego ciepło.

Widok z ogrodu

Raz jeszcze spójrzmy na ten wyjątkowy dom, tym razem od strony ogrodu. Z tej perspektywy rzuca się w oczy przede wszystkim kolorystyczny kontrast pomiędzy starą a nową fasadą. Różnią się one także kształtem brył i rodzajami dachów. Pomimo tego, zdają się tworzyć wspólnie harmonijną całość. Obszerny ogród gwarantuje wygodne miejsce do odpoczynku na łonie natury.

Otwarta kuchnia

Choć dom z zewnątrz prezentuje się raczej tradycyjnie, to jednak w środku postawiono na aranżację nowoczesna i funkcjonalną. Otwarta kuchnia o współczesnej zabudowie w kolorze białym i szarym zapewnia wygodne miejsce do przygotowywania potraw. Wygląda niezwykle stylowo i elegancko, wyposażono ją w najnowocześniejsze sprzęty AGD. Kuchnia połączona została z niewielkimi salon, którego głównym elementem jest kominek piecowy, wprowadzający do wnętrza przytulność i ciepło.

Domowa biblioteczka

W tak czarującym domu nie mogło zabraknąć miejsca na biblioteczkę. Przeznaczono na nią osobne pomieszczenie, w którym, poza regałem na liczne książki, stworzono także miejsce na wygodny fotel, w którym rozsiąść się można z ulubioną lekturą. Wnętrze to zostało dobrze oświetlone dzięki dużemu oknu, wpuszczającemu do środka mnóstwo naturalnego światła.

Wyjątkowa łazienka

Zupełnie nietypowym pomieszczeniem w tym domu jest łazienka. Jest ona oryginalną hybrydą tradycyjnej łazienki z pokojem do makijażu. Cała w drewnie, emanuje ciepłem i przytulnością. Biała wanna w rogu to doskonałe miejsce na błogi relaks. Toaletka z antycznym lustrem jest nietypowym elementem wyposażenia łazienki, ale doskonale się w tym wnętrzu komponuje. Mnóstwo zieleni czyni z tego pomieszczenia prawdziwą oazę wellness!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!