Bahçe oturum alanlarını daha güzel gösterecek ip uçları | homify

Bahçe oturum alanlarını daha güzel gösterecek ip uçları

umit atdağ umit atdağ
RHS Cardiff 2015 Best4hedging Modern Garden
Loading admin actions …

Bahçe düzenlemesi veya bahçe peyzajı yaparken bahçe oturum alanını tasarlamak  dekorasyon oturma planını önceden yapmak çok önemlidir. Bahçe oturma alanı dekorasyonu yapılırken  kullanılacak mobilyalar, bahçe oturum alanı geometrisi, dekorasyon planı gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Davetkar bir bahçe düzenlemesi için doğru adımlar atılmalıdır. Yuvarlak oturma alanı, bir bahçenin estetik açıdan mükemmel olmasını sağlayacağı gibi kullanılacak mobilyaların da çekici ve davetkar olmasını sağlayabilir. Bu gün bahçelerinizin dekorasyonlarını yaparken  oturma alanı ve  bahçe dekorasyonu ip uçlarını inceliyoruz. Homify bahçe oturum alanları örneklerini inceleyerek bahçelerinizi daha özel bahçeler haline getirebilirsiniz.

Bahçe evi

Normalde bir bahçe evi yalnızca bahçe aletlerini ve diğer küçük şeyleri yerleştirmek için kullanılır. Ama iki duvara veda ederseniz ve kulübenizin geri kalanında rahat bir koltuk için kullanırsanız ortaya mükemmel bir bahçe oturma alanı çıkacaktır.

Rustik ve rahat

Proyectos de interiorismo varios estudio 60/75 Modern Living Room
estudio 60/75

Proyectos de interiorismo varios

estudio 60/75

 Eski taş duvarlar her zaman  geleneksel bir havayı hissettirir. Bu örnekte  oturma alanı dekorasyonu çok titiz bir şekilde yapılmış,  keyfini çıkaracağınız mükemmel bir bahçe oturma alanı oluşturulmuş.  Rüya gibi bir bahçe oturma alanı dekorasyonu içinde şık koltuklar kullanılarak estetik daha ön plana çıkarılmış.

Taze renkler

 Türk mavisi ve sarı renk baskın tonlar olarak kullanılmış ve ortaya resimdeki gibi etkileyici bahçe oturma alanı çıkarılmış.  Yaz aylarına özgü canlı renkler tercih edilerek yaz aylarının tadını çıkaracağınız bir dekorasyon yapılmış.

Modern tasarımlar

Klasik pergola  basit bir dekorasyon olarak düşünülse de resimdeki gibi mükemmel bir bahçe oturma alanı dekorasyonu içinde de kullanılabilir.  Çıplak ahşap ve mavi aksesuarlar bir arada kullanılarak resimdeki gibi kusursuz bir oturma alanı dekorasyonu  ortaya çıkacaktır.

Akdeniz stili

Oturma alanı dekorasyonlarında yuvarlak geometrileri tercih edebilir, Akdeniz stilini uygulayarak yaz aylarında konforu ve şıklığı bir arada yaşayabilirsiniz.  Özel taş kaplamalar ve taş dekorasyonları  Akdeniz stili içinde kullanarak mükemmel bir bahçe oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Basit konfor

RHS Cardiff 2015 Best4hedging Modern Garden
Best4hedging

RHS Cardiff 2015

Best4hedging

Çok fazla enerji harcamadan basit bir tasarım yapmak isterseniz resimdeki bahçe oturma alanı dekorasyonunu aynen kopyalayabilirsiniz. Etrafı yeşil bitkiler ile donatılmış ahşap beşiklerin yer aldığı  oturma alanı dekorasyonu evinizin değerini de artıracaktır.

Her zevke uygun

Her zevke uygun bir bahçe oturma alanı dekorasyonu yapmak isterseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.  Kara oturma alanı içinde şık mobilyalar ve mor tonlara sahip bir orta masa ile her zevke hitap eden konforu üst düzeyde olan bir bahçe oturma alanı dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Ahşap estetiği

Estetik açıdan etkileyici ve doğal bir bahçe oturum alanı dekorasyonu yapmak isterseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Kat kat uygulanan ahşap zeminler ile   doğal bir bahçenin parçası olacak şekilde şık bir bahçe oturma alanı dekorasyonu yapabilir ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Alternatif tasarımlar

Bahçe oturma alanı dekorasyonlarında alternatif tasarımlara yönelebilir, farklı ve aykırı mobilyaları bahçe oturma alanı dekorasyonları içinde kullanabilirsiniz. Canlı ve göz önünde olan renkleri tercih ederek etkileyici ve farklı bir oturma alanı dekorasyonu yapabilirsiniz.

Küçük bir alan için başka bir fikir uygulayarak keyif çıkarabileceğiniz  gölgeli ve büyüleyici güverte alanı, bahçenizin çatı oturma alanına sahip olmasını sağlayacaktır.  Gizemli ve derinlerde yer alan oturma alanı dekorasyonu bahçenin tüm güzelliklerini yaşamanızı sağlıyor.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!