Zwykły-niezwykły dom | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zwykły-niezwykły dom

Alicja Olko Alicja Olko
Modern Houses by HUF HAUS GmbH u. Co. KG Modern
Loading admin actions …

Dom, który Wam dzisiaj pokażemy, to doskonała opcja dla tych wszystkich z Was, którzy nie łatwo idą na kompromis. Dlaczego właściwie powinniście szukać kompromisowych rozwiązań, budując dom swoich marzeń? Ten projekt jest wprost idealny dla tych, którzy pragną przestronnego i wygodnego domu, ale mają do dyspozycji niewielką działkę. Jest on dobrym rozwiązaniem dla zapalonych mieszczuchów, którzy podświadomie marzą jednak o życiu na wsi. Zadowoli on także tych, szukających niesztampowych rozwiązań budowlanych, ale wpisanych w okoliczny krajobraz architektoniczny.

Słowem- dom dla wymagających! Obejrzyjcie go z nami!

Od strony ogrodu

Bryla tego domu ma w sobie coś z klasyki budownictwa jednorodzinnego i coś z nurtu ultra nowoczesnego. Jej prosta forma, dwuspadowy dach i klarowne linie nadają mu ponadczasowego charakteru, a liczne przeszklenia, także te niestandardowe, czynią go niezwykle nowoczesnym. Otynkowana na biało fasada wspaniale łączy się z ciemnobrązowymi wykończeniami oraz szkłem.

Dom prefabrykowany

Dom, który oglądamy, jest domem prefabrykowanym. Oznacza to, iż składa się on z fabrycznie wyprodukowanych modułów, które wspólnie tworzą dostosowaną do życzeń klienta całość. Każdy z modułów jest długi i szeroki na 1,20 metra. Dzięki temu tworzyć można dom o takim wymiarze, jaki dokładnie zażyczył sobie inwestor. 

Zdjęcie to ukazuje nam, jak wspaniale dom ten otwiera się na otoczenie od drugiej strony. Tylna ściana fasady domu jest niemal w całości przeszklona, co ma niezwykły wpływ na wywierany efekt, nie tylko z zewnątrz, ale zwłaszcza w środku.

Od strony wejścia

Patrząc na fasadę domu, na której umieszczono wejście, warto zwrócić uwagę na niekonwencjonalne przeszklenia. Wykorzystano je do tego, aby bryłę domu przedzielić- zarówno w poziomie, jak i w pionie. Poziomy pas okien, ciągnący się wzdłuż całej bryły, sprawia, że można patrzeć na wskroś domu. Pionowe okna z kolei są tak pokaźnych rozmiarów, że doskonale doświetlają wnętrze domu. Do środka wchodzi się przez nowoczesne drzwi w kolorze turkusowym, które, dzięki swojej barwie, ożywiają tę stonowaną elewację.

Otwarta strefa dzienna

Strefa dzienna, zajmująca cały obszar parteru, składa się z kuchni, salonu, jadalni, przedpokoju i klatki schodowej. Brak tutaj jakichkolwiek ścianek działowych- dzięki temu cała przestrzeń jest obszerna i zdaje się oddychać. Wnętrze zaaranżowano przy wykorzystaniu materiałów i mebli z jasnych i naturalnych materiałów. Królują biel i drewno, a elementy wyposażenia mają proste kształty i są proste w formie. Duże okna działają wyjątkowo na wnętrze, czyniąc je jeszcze bardziej jasnym i przestronnym, niż jest w rzeczywistości.

Stylowy salon

Niemal cała ściana w salonie została przeszklona, co nie tylko wypełnia go mnóstwem naturalnego światła, ale także otwiera na otoczenie, wpuszczając zieleń do środka. Piękny drewniany parkiet dba o odpowiedni poziom przytulności w tym wnętrzu, a kremowy narożnik o wygodę i komfort. Całość ożywiona została niebieskimi akcentami- kolor ten ubarwiać będzie wszystkie pomieszczenia w tym domu.

Nowoczesna kuchnia

Otwarta kuchnia o prostej, białej zabudowie doskonale wpisuje się w dominująca w tym wnętrzu estetykę. Także na tym obszarze jest mnóstwo światła, a to dzięki temu, iż kuchnia także ma dostęp do okien. Stylowa wyspa kuchenna gwarantuje nie tylko miejsce do pracy, ale i do siedzenia, pełniąc jednocześnie rolę stołu.

Klimatyczna sypialnia

Na piętrze znajdują się pomieszczenia prywatne- pokój dziecięcy, garderoba, łazienka oraz sypialnia. Ta ostatnia jest pomieszczeniem niezwykle klimatycznym, urządzonym w odcieniach bieli i brązów. Duże okna wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, a przesłonić je można stylistycznie dobranymi zasłonami. Warto zwrócić uwagę także na oświetlenie, które dba o wyjątkową atmosferę tego wnętrza.

Strefa wellness

Łazienkę zaaranżowano w taki sposób, aby stworzyć miejsce zarówno na wannę, jak i nowoczesny prysznic bez brodzika. Została ona w ten sposób podzielona na dwie strefy. Okno dachowe, zlokalizowane tuz nad wanną, sprawia, że wnętrze to skąpane jest w naturalnym świetle. Pomimo tego, iż zarówno ściany, jak i podłogi wyłożono ciemnymi kaflami, jest ono jasne i przestronne. Dodatki w ulubionym niebieskim kolorze przełamują monotonię czerni i bieli.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!