Sade ve şık bir salon mu istiyorsunuz? Mutlaka bakmanız gereken 12 fotoğraf! | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Sade ve şık bir salon mu istiyorsunuz? Mutlaka bakmanız gereken 12 fotoğraf!

nihal e. nihal e.
by Marianna Porcellato Porvett Scandinavian
Loading admin actions …

Sade bir salon istiyorsanız eğer öncelikle bazı eşyalardan vazgeçmeniz gerekiyor. Bununla birlikte salonunuz tekdüze olmak zorunda değil. Aşağıda her biri birbirinden güzel salon modellerine bakarak sade ve şık tarz için fikir edinebilirsiniz.

​Çizgili halı

İlk salon örneğimiz Magic Mimarlık imzasını taşıyor. Neredeyse tüm eşyaların bembeyaz olduğu salonda özellikle oturma grubunun modern çizgileri dikkat çekici. Beyaz bir sehpa ile tamamlanan takımın iddiasız bir şıklığı var. Rengarenk çizgiler oluşan büyük halı ise mekana renk katmış.

​Endüstriyel stil

Endüstriyel tarzda dekore edilmiş salon kendine has bir şıklığa sahip. Açık tonlu duvarla kontrast sağlayan geniş kanepe siyah renkli. Büyük kanepeyi beyaz tek koltuk ve iki adet servis sehpası tamamlıyor. Sanayi tipi tavan lambası, masa işlevi gören varil ve duvardaki yazı ile birlikte tamamen orijinal bir salon.

​Bitkilerle gelen tazelik

Küçük ve sevimli bir salon için uygulanacak en iyi tarzlardan biri fotoğrafta açıkça görülüyor. Açık tonlar, rahat bir kanepe, ahşap sıcaklığı ve her yerde yeşil bitkiler. Taze ve ferah havasıyla hem kullanışlı hem de iç açıcı bir salon.

​Duvar detayı

Sırada sade fakat sıra dışı bir oturma odası görüyoruz. Ahşap zeminle uyumlu olarak endüstriyel tarzda seçilmiş büyük sehpalar, hem tarz hem doku olarak lambalarla uyumlu. Renk ve desenden çok doku ve malzeme ile dikkat çeken dekorasyonda boyası akmış gibi görünen duvar da bir diğer orijinal fikir.

​Sofistike aksesuarlar

Küçük olmakla birlikte gayet ilgi çekici görünen bu salonda küçük bir kanepe ve masa takımı dışında aslında çok fazla eşya bulunmuyor. Bununla birlikte aksesuar zenginliği ve her bir parçanın kendine has şekli odayı çarpıcı kılmaya yetmiş.

​Kontrast şıklığı

Koyu ve açık tonlar bir araya geldiğinde her zaman modern görünür. Bu örnekte koyu renkli duvarda yer alan şömine ve üzerine eklenen televizyon odanın yıldızı diyebiliriz. Her iki yanında ise duvar rafları ve dolap mevcut.

​Pembe gök yüzü

Pastel clouds by Pixers Eclectic
Pixers

Pastel clouds

Pixers

Az eşya ile güzel tarz oluşturmak için duvarlara ağırlık verebilirsiniz. Bu örnekte bir duvarı tamamen kaplayan pembe gök yüzü, mobilyaların pastel tonlarıyla çok uyumlu. Desenli duvar kağıdı aynı zamanda odanın fazla boş görünmesini de engelliyor.

​Deri şıklığı

Deri kanepeler bulunduğu mekana her zaman elegan bir hava katar. Dolayısıyla deri kanepenizi tamamlamak için çok fazla eşyaya gerek duymazsınız. Bu durum, sade fakat şık bir tarz oluşturmak isteyenler için elverişlidir. Deri kanepeyi açık tonlu bir halı, küçük bir sehpa ve metalik ışıltılı büyük bir lamba tamamlıyor.

​Sanatsal unsurlar

Bir başka salon dekorasyonu örneğinde farklı parçaların ahenk içinde karıştırıldığını görüyoruz. Leopar desenli ahşap sandalyeler, altın varaklı boy aynası, devasa bir sandık ve diğerleri. Sonuç olarak ortaya şahane bir salon çıkmış.

​Renk dokunuşu

Sıcak ahşap zemin sayesinde davetkar hale gelen salonda gri koltuk takımını şeker pembesi minderler ve aynı tonda bir sandalye tamamlamış.

​Yaratıcı televizyon ünitesi

Yine az eşya bulunan bir başka örnekte bir koltuk ve karşısında yer alan televizyon ünitesi dışında neredeyse hiç mobilya yok. Bununla birlikte televizyon ünitesi canlı sarı rengi ve eğlenceli tasarımıyla dikkat çekmeyi başarmış.

​Kütük sehpa

Oturma odasında sıcak ve dinlendirici bir ortam yaratmak için açık tonlar ile loş aydınlatma gayet uyumlu bir ikilidir. Bu ikiliyi tamamlamak için ilgi çekici bir sehpa tercih edebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz eğer 'Çocuk odası için mobilya mı arıyorsunuz? Türkiye'den 12 şahane örnek!' başlığını okuyabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!