15 drzwi wejściowych, które sprawią, że dom będzie wyjątkowy

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

15 drzwi wejściowych, które sprawią, że dom będzie wyjątkowy

A.D. A.D.
 Houses by arQing, Minimalist
Loading admin actions …

Fasada domu nie jest kompletna, dopóki drzwi wejściowe nie zostaną odpowiednio zdefiniowane. Chociaż ważne jest, aby były bezpieczne, równie istotny jest ich styl i jakość materiałów, których użyto do produkcji. Są przecież wizytówką gospodarza!

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam wiele różnorodnych drzwi, zaprojektowanych przez naszych specjalistów, które zaskoczą Was swoim urokiem i oryginalnością.

1. Wykonane z drewna i szkła

Duże drewniane drzwi mogą być wizualne zbyt ciężkie, więc uzupełnienie ich małymi oknami po obu stronach to wspaniały pomysł. Szkło i drewno stanowią zgrany duet i doskonale łączą się ze sobą. Wygląda to bardzo nowocześnie i wyrafinowanie, sprawdza się dobrze w każdym stylu wykończenia domu

2. Ażurowe i podświetlone

 Houses by URBN, Minimalist

Aby uniknąć nudy, nie ma nic lepszego niż drzwi łączące materiały wysokiej jakości i ładne wzory. Tego rodzaju formuły sprawdzą się bardzo dobrze dla każdego typu domu, ponieważ są dekoracyjne, jak również funkcjonalne. Jeśli chcecie by przechodnie spoglądali na Wasz dom, wybierzcie ten typ drzwi.

3. Ciekawy garaż

Gdy większą część fasady zajmuje brama garażowa, nie ma nic lepszego niż wprowadzanie innowacji poprzez wybór ciekawej i intrygującej bramy. W tym przypadku wybrano drzwi, które umożliwiły dostanie się światła do wnętrza garażu. Poziome pasy, choć proste, robią wielką robotę! 

4. Z uzupełniających materiałów

Jaki materiał na drzwi byłby lepszy niż ten, którym wykończono fasadę? Będzie pasował idealnie, stworzy spójny efekt, ale także zapewni element kreatywności. Drewno, metal, kamień… wybór jest bardzo szeroki. Pamiętajcie, że te wszystkie materiały mają wiele odmian,kolorów, dzięki czemu pole do eksperymentów jest ogromne. 

5. Z dachem

Wejście nie zawsze jest tak przytulne, jak powinno być. Daszek z drewnianych listewek z pewnością wygląda bardzo dobrze. Jest dekoracyjny i wprowadza ciepły akcent, zapewniając jednocześnie odrobinę cienia. 

6. Z egzotycznego drewna

Drzwi wejściowe, które łączą się ze ścianą, mogą być elegancką alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Dzięki powleczeniu fragmentu elewacji sąsiadującej z drzwiami tym samym rodzajem drewna można osiągnąć bardzo atrakcyjny efekt. Taki zabieg sprawia, że drzwi wyglądają na większe.

Drewno jest bardzo wszechstronne, może mieć różne wykończenia i barwę. Równie godne polecenia jest wykorzystanie kamienia. Ten materiał jest bardzo bezpieczny, ekologiczny i elegancki.

7. W unikatowym stylu

Drewno to materiał, który może być bardzo uniwersalny, dzięki czemu ma znaczący wpływ na wykończenie. Te drzwi prezentują się nowocześnie i majestatycznie!

Przeczytajcie także; Drewniane drzwi, które inspirują

8. Ze szkła

Innowacja często może okazać się najlepszym pomysłem. Te drzwi są naprawdę wyjątkowe. Kamienna rama zwraca uwagę na szklane skrzydło drzwiowe, z matowego szkła, które jest fantastyczną osłoną wnętrza domu. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ chroni prywatność domu i jednocześnie wpuszcza odrobinę światła.

9. Metalowe

Zwykle stosowane w budynkach użyteczności publicznej, w halach i magazynach—metalowe drzwi obecnie są coraz częściej spotykane także w domach mieszkalnych. Zapewniają bezpieczeństwo, ale mogą też być bardzo dekoracyjne. Najlepsze jest to, że występują w różnych rodzajach i kolorach, które można dopasować do stylu domu.

10. W rozmiarze XL

Większy dom może mieć drzwi większe niż te standardowe. Kwestia proporcji jest tutaj kluczowa. Spójrzcie na powyższe zdjęcie: industrialna brama daje niezwykle wyrazisty efekt, dzięki ciekawym materiałom, a także nietypowemu rozmiarowi. 

11. Finezyjne

Drzwi mogą wiele zyskać, gdy w ich konstrukcji zostanie połączonych kilka materiałów. Znów widzimy ogromne drzwi, w szklanej ramie, wpuszczającej do wnętrza mnóstwo światła. Ich neutralność wspaniale komponuje się z dobrze z czerwonymi ścianami budynku. 

12. Z przeszkleniem

Pisaliśmy, że kombinacja różnych materiałów ze szkłem to świetny pomysł, a kiedy drzwi są wyposażone w okna to wygląda to jeszcze lepiej. Elewacja domu może się całkowicie zmienić, gdy wprowadza się szkło lub metal, ponieważ materiały te tworzą bardzo uderzający, nowoczesny styl.

13. Ciemne

Drzwi z ciemnymi odcieniami to świetnie rozwiązanie dla nowoczesnego domu. Współczesna architektura wymaga kontrastowych, dynamicznych dodatków, które przełamują prostą geometrię bryły. Warunkiem jest zawsze dopasowanie nowych drzwi do stylu domu. Czerń nie jest bardzo tradycyjnym kolorem ale może wyglądać świetnie.

14. Bardzo dekoracyjne

Nie należy zapominać, że koniecznością jest fakt aby drzwi wejściowe były bezpieczne, miały dobrą izolację i zostały stworzone z dobrej jakości materiału.  Równie ważne jest, aby dobrze pasowały do projektu całego domu.

15. Ukryte

 Houses by arQing, Minimalist
arQing

E2 FACADE

arQing

Drzwi zazwyczaj są protagonistami, skupiającymi na sobie całą uwagę. To prawie zawsze najważniejszy element elewacji obok okien. W tym przypadku garaż zajmuje większość miejsca, pozostawiając drzwi w ukryciu. Chociaż nie są bardo widoczne, ich wygląd przyczynia się do projektu.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!