7 pomysłów na dekorację ściany za wezgłowiem łóżka

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

7 pomysłów na dekorację ściany za wezgłowiem łóżka

Aśka Warchał Aśka Warchał
 Bedroom by Pinturas oliváN,
Loading admin actions …

Sypialnia to miejsce, w którym tylko śpimy, dlatego wcale nie musi ładnie wyglądać. Ważne, aby łóżko było wygodne, a reszta nie odgrywa już większego znaczenia. Prawda czy fałsz? Mamy nadzieję, że od razu odpowiedzieliście fałsz! Nawet jeśli prawdą byłoby, iż w sypialni tylko śpimy, to dla osiągnięcia pełni relaksu i tak przecież potrzebujemy odpowiednich warunków. W brzydkiej przestrzeni nie wypoczywa się przyjemnie. Poza tym jest jeszcze przecież tyle innych czynności, które wykonujemy w sypialni, zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie stają się one prawdziwie wielofunkcyjne. 

Jesteśmy już przekonani, że aranżacja sypialni to ważna sprawa. Jak sprawić, by była piękna i ciekawa? Architekci wnętrz coraz częściej decydują się na zaakcentowanie ściany odpowiadającej wezgłowiu łóżka. Podpatrzmy efekty ich pracy…

1. Imitacja kamienia

Kamień dekoracyjny będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną do swojej sypialni zaprosić naturę, jednak mają ograniczony budżet. Wielu producentów oferuje fantastyczne okładziny, my doradzamy Wam pójść w szarości. Imitacja piaskowca niech lepiej zostanie na elewacji. W sypialni szarość doskonale pasować będzie do srebrnych akcentów tworząc niezwykle szykowną atmosferę.

2. Kamień naturalny

Ściana z głazów będzie prezentować się imponująco! Takie rozwiązanie najlepiej wygląda, jeśli odsłaniamy kamień użyty do konstrukcji wiekowego budynku, ale oczywiście możemy także stworzyć taki mur tylko na potrzeby naszej aranżacji.

3. Mozaika z otoczaków

 Bedroom by Kabaz,

Chcecie iść w kamień, jednak poszukujecie jeszcze czegoś innego? Oto jedna z najbardziej oryginalnych ścian za wezgłowiem łóżka, jakie widzieliśmy. Przyozdabia ją mozaika z kolorowych otoczaków, równomiernie rozchodząca się po powierzchni. Doskonale pasuje do etnicznego stylu wnętrza. Sypialnie mogą (i powinny) mieć charakter!

4. Bielona cegła

Styl industrialny święci obecnie triumfy nie tylko w kuchniach czy salonach, ale także w sypialniach. Jednym z jego charakterystycznych dekoracji jest ściana z cegły malowanej na biało—zawsze da nam ona 'loftowy' klimat. Nie inaczej jest na powyższym zdjęciu. 

5. Imitacja cegły

Wolicie klasyczną, ceglaną czerwień lecz próżno szukać u Was ceglanych murów? Nic straconego! Wciąż możecie szybko sprawić sobie imitację cegły i dokonać zachwycającej metamorfozy Waszej sypialni. Akcent nad wezgłowiem, malowanie… tylko to wystarczy, aby sypialnia wyglądała jak nowa.

6. Drewno i brak drewna

Kolejnym z materiałów, który może przyozdabiać ścianę za wezgłowiem łóżka, jest drewno. Natura ponownie wkracza do wnętrza. Jednak my pokazujemy Wam powyżej zdjęcie sypialni, gdzie zrezygnowano z drewna właśnie na ścianie za miejscem wypoczynku, ponieważ pomieszczenie jest już go pełne. Biel tynku wprowadza spokój i lekkość.

7. Malunek lub fototapeta

Sypialnia z widokiem na Paryż w… Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu? Dlaczego nie! W utrzymanej w bieli sypialni czarno-biały malunek prezentuje się znakomicie. Jeśli mamy zdolności artystyczne, możemy pokusić się o podobny projekt. Jeśli nie… zawsze pozostaje nam bogaty wybór fototapet.

A może macie ochotę urozmaicić wystrój Waszej sypialni w nieco inny sposób? Kliknijcie tutaj: Zapierające dech w piersi łóżka z baldachimem!

 Houses by Casas inHAUS,

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!