Bir telefon parasına evinizi yenileyin: 11 ucuz dekorasyon fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Bir telefon parasına evinizi yenileyin: 11 ucuz dekorasyon fikri

umit atdağ umit atdağ
Hallway Country style corridor, hallway& stairs by The Cotswold Company Country
Loading admin actions …

Pek çok dekorasyon örneğini incelerken yüksek bütçelere yapılmış olduklarını görebiliriz. Genel kanı yüksek bütçeler olmadan şık dekorasyonlar yapılamayacağı yönündedir. Ancak bu düşünce  tamamen yanlış bir düşüncedir. Evinizi bir telefon parasına yenileyebilir, evinizde pozitif enerji yayan bir dekorasyon yapabilir, göz kamaştırıcı renkler içinde huzur dolu bir eve sahip olabilirsiniz. Üstelik bunların tamamını oldukça düşük ve şaşkınlık verici bir bütçe ile hayata geçirebilirsiniz. Bu gün homify ucuz dekorasyon fikirleri sayfasında yer alan dekorasyon fikirlerinden yararlanarak evinizde harikalar yaratabilir, düşük bir bütçe ile evinizi hayran kalınacak bir ev haline getirebilirsiniz.

Eski mobilyalar

Evinizde yer kaplayan eski mobilyaları geri dönüşüm ile canlı renklere boyayarak tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Vintage görünümlü bir masa ile evinize neşe katabilir ve hiç para harcamadan bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Bardak askılığı

Mutfağınızda yer alan bardakları daha kolay ulaşım sağlamak amacıyla bir askılığa asabilir, basit bir demir çubuk yardımı ile mutfağınızı işlevsel bir mutfak haline getirebilirsiniz. 

Masa yüzeyleri

Evlerimizde yer alan orta masaların yüzeyleri uzun kullanımlar sonrasında yıpranacaktır. Bu durumda yapılması gereken  masa yüzeyini yenilemek veya masa yüzeyine renkli kağıtlar ile kaplayarak farklı bir görünüm kazandırmaktır.

Geri dönüşüm

Evinizde yer alan ve eskiyen mobilyalara basit dokunuşlar ile farklı işlevler kazandırabilirsiniz. Bu masa örneğinde olduğu gibi masa ayaklarına tekerler takarak farklı bir mobilyaya sahip olabilir ve dekorasyonunuzu yapabilirisniz.

Renkli minderler

Evinizde yer alan oturma grupların ait minderlerin kılıflarını değiştirmeli canlı ve bahar renklerinde kılıflar ile yenileyerek evinizi dekore edebilirsiniz.  Örnek minderler gibi şirin minderleri evinizi daha tatlı gösterecektir. 

Mutfağınızı boyayaın

Small kitchen, big bold colour! by Hallwood Furniture Eclectic
Hallwood Furniture

Small kitchen, big bold colour!

Hallwood Furniture

Mutfağınızda yer alan mobilyaları renklendirerek yeni bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Buz dolabı, ahşap mobilyalar gibi mobilyaları boyayarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Örnek mutfak oldukça canlı ve çekici bir mutfak olmuş.

Biblolar

Salonunuzda duran bibloları diğer odalarda kullanabilir, tekli koltuklar yardımı ile şirin dekorasyonlar yapabilirsiniz. Renkli ahşap teşhir alanları ile bibloları teşhir edebilir ve şirin dekorasyonları uygun bütçelere yapabilirisniz.

Tablolar

by sreda Scandinavian

Evinizde kullanmadığınız tabloları veya uygun fiyatlara satın aldığınız tabloları mutfak veya giriş alanı gibi yerlerde kullanabilir, renkli ve sanatsal  tasarımlar ile evinizi uygun bütçelere dekore edebilirsiniz.

Süs eşyaları

Evinizi düşük bir bütçeye dekore edebilmek için süs eşyalarına başvurabilirsiniz.  Biblolar melek figürleri gibi düşük bütçeli süs eşyaları iel evinizde harikalar yaratabilir, göz kamaştıracak güzellikte bir süsleme yapabilirsiniz.

İşlevsel değişiklikler

Oakland Shoe Cupboard and Organiser Country style corridor, hallway& stairs by The Cotswold Company Country Wood Wood effect
The Cotswold Company

Oakland Shoe Cupboard and Organiser

The Cotswold Company

Evinizde yer alan mobilyaların işlevlerini değiştirerek şık dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Örnek olarak yatak odasında veya salonda yer alan konsolu vestiyer gibi kullanabilir, canlı saksı bitkileri ile bu şirinliği daha doğal hale getirebilirsiniz.

Renkli duvar kağıtları

Duvar kağıtları çok düşük maliyetlere sahip olduğu için evinizde renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı ile genel dekorasyonu ön plana çıkaracak şık  tasarımlar yapabilir ve misafirlerinizi kendinize hayran bırakacak dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!