11 elementów ogrodu marzeń

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
CONCEPTUELLES PAYSAGE ET DECORATION Modern Garden
Loading admin actions …

Aranżacja przestrzeni wokół domu dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie. Nie jest łatwo stworzyć taki projekt, który całkowicie zaspakajałby nasze oczekiwania związane z wymiarem funkcjonalnym i estetycznym. Specjalnie dla tych z Was, którym marzy się zielona strefa, która swoim wyglądem potrafiłby zachwycić wszystkich domowników, jak i znajomych przygotowaliśmy razem z naszymi fachowcami propozycję jedenastu elementów niezbędnych w każdym, olśniewającym ogrodzie. Mamy nadzieję, że będzie one stanowić dla Was idealną inspirację. Zapraszamy do lektury!

1. Grill

Romana wood fired oven La Hacienda Garden Fire pits & barbecues
La Hacienda

Romana wood fired oven

La Hacienda

Zapewne większość z Was uwielbia smak pysznych potraw z grilla. Można na nim przyrządzić nie tylko karkówkę, czy kiełbaski, ale również różnego rodzaju warzywa, a nawet pizzę! Jeżeli lubicie biesiadować w otoczeniu zieleni, a nie zawsze macie czas na dalekie wyjazdy poza miasto—koniecznie zastanówcie się nad wprowadzeniem tego elementu do swojego ogrodu.

2. Klimatyczna przestrzeń

Jeżeli chcecie, by teren wokół Waszego domu nabrał niesamowitego klimatu, koniecznie zastanówcie się nad skorzystaniem z pomysłu naszych ekspertów. Widoczne na powyższym zdjęciu rozwiązanie powinno spodobać się w szczególności tym z Was, którzy cenią sobie nieszablonowe akcenty.

3. Leżaki

Nie od dziś wiadomo, że kiedy pogoda na zewnątrz naprawdę rozpieszcza, warto pozwolić sobie na rozprostowanie kości na wygodnym leżaku. Z tego względu nie mogło go zabraknąć również w projekcie stworzonym przez naszych profesjonalistów. Wybrany przez nich model z pewnością posłuży swoim właścicielom przez wiele lat.

4. Schowek

Ogród to nie tylko przestrzeń w której możemy wypocząć. Jest to również strefa o którą należy odpowiednio zadbać, by móc komfortowo spędzić w niej czas. Koszenie trawnika, czy też przycinanie krzaczków wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. Nie pozwólcie na to, by były one porozrzucane po różnych kącikach Waszego ogrodu. Zainspirujcie się pomysłem naszych fachowców i stwórzcie estetyczny schowek. Na pewno nie będziecie tego żałować!

4. Stylowa ławeczka

Ornate Garden Bench homify Garden Furniture
homify

Ornate Garden Bench

homify

Kolejnym elementem, który warto wprowadzić do przestrzeni swojego ogrodu jest specjalna ławeczka. Model widoczny na powyższym zdjęciu roztacza wokół siebie romantyczną aurę. Jeżeli lubicie nieszablonowe meble—z pewnością powinniście się pokusić o taki zakup. 

5. Oryginalne ozdoby

Przestrzeń ogrodu daje nam ogromne pole do popisu! Możecie zaaranżować go w stylu romantycznym, czy też orientalnym. Dzięki ciekawym dodatkom z pewnością uda Wam się wytworzyć niepowtarzalny klimat tej przestrzeni.

6. Zadaszenie

Amatorzy opalania powinni pamiętać nie tylko o dobrych kremach z filtrem, ale również o tym, że warto pozwolić sobie na chwilę odpoczynku w zacienionym miejscu. Skorzystajcie z pomysłu naszych fachowców, a na pewno nie będziecie musieli się martwić o poparzenia słoneczne. 

7. Oczko wodne

Innym pomysłem, który sprawi, że Wasz ogród będzie naprawdę olśniewał jest wprowadzenie do niego specjalnego oczka wodnego. Przyjrzyjcie się jak zrobili o nasi fachowcy. Po tak zaaranżowanej przestrzeni przyjemnie jest spacerować w promieniach słońca!

8. Nowoczesne oświetlenie

Ogród jest przestrzenią, w której można miło wypocząć również po zmroku. Jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy oczywiście zainstalujecie odpowiednie oświetlenie zewnętrzne. Koniecznie pamiętajcie o tym elemencie!

9. Odrobina koloru

Kto powiedział, że przestrzeń ogrodu nie daje pola do popisu? Nic bardziej mylnego! Jeżeli lubicie miejsca pełne dobrej energii, koniecznie zdecydujcie się na zakup mebli ogrodowych z kolorowymi akcentami.

10. Coś dla maluchów

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami dzieci, warto podczas aranżowania ogrodu uwzględnić również ich potrzeby. Specjalna huśtawka, czy też zjeżdżalnia na pewno dostarczy im wiele radości.

Szukacie innych pomysłów związanych z aranżacją domu? Sprawdźcie koniecznie:

5 nowoczesnych domów z otwartymi kuchniami

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!