8 super aranżacji z mapą świata w roli głównej! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

8 super aranżacji z mapą świata w roli głównej!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Little LEIVARS by LEIVARS Eclectic
Loading admin actions …

Pomysł na ściany w domu to nieskończenie wiele opcji kolorystycznych i wzorniczych do wyboru, nie mówiąc już nawet o przeróżnych technikach ich ozdabiania. Można pokusić się o stwierdzenie, że chyba w każdym pokoju na świecie mógłby znaleźć się niepowtarzalny wystrój ścian. Tym razem pochylimy się nad ciekawą i efektowną ideą w aranżacji wnętrz. Mapa świata na ścianie to trend, który pojawia się ostatnio coraz częściej i to w przeróżnych kombinacjach. Jest o tyle wdzięcznym i elastycznym elementem wystroju, że występuje w różnych rodzajach, opcjach kolorystycznych, czyli może wpasować się w każdy charakter i styl wnętrza. Dodatkowo może być jedynie bazą na inne, oryginalne, nowoczesne rozwiązania. Mapa świata najlepiej pasuje do gabinetów, pokoi dziecięcych, ale jako dekoracja pojawić się może w każdym pomieszczeniu! Zobaczcie poniżej w jakich odsłonach. 

Chcecie zaplanować na ścianie coś nietuzinkowego? Zaczerpnijcie inspiracje z Katalogu Nietypowe ozdoby na ścianę – 10 propozycji! Zapraszamy!

Z przeszłości

Powyższa mapa utrzymana jest w duchu historii. Mapa świata w kolorach sepii idealnie pasuje do kolonialnego stylu aranżacji wnętrz. Pokaźnych rozmiarów wydruk przymocowany do ściany może pojawić się na całej jej powierzchni w charakterze fototapety. Jak widać taka mapa wpisuje się w klasyczny wystrój, ale też w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami może stworzyć ciekawy misz masz aranżacyjny.

Edukacyjna

modern  by Love Maps On Ltd., Modern
Love Maps On Ltd.

World Map Wallpaper

Love Maps On Ltd.

Mapa świata w roli tapety na całej ścianie może być świetnym narzędziem edukacyjnym dla każdego z nas! Jednak najchętniej takie ściany dedykujemy pokojom dzieci nie tylko ze wcześniej wspomnianego względu, ale też z powodu jej barwnej kolorystyki! Taka mapa, wyjęta niczym ze szkolnego atlasu, bardzo szczegółowa to idealna, pożyteczna dekoracja dla miłośników geografii lub podróżników. Może służyć jako tablica wspomnień z przebytych wycieczek życia.

Patchworkowa

modern  by Paper Moon, Modern
Paper Moon

Room Seven Mural ref 2000190

Paper Moon

Patchwork to technika zdobienia, która pojawić się może na każdej powierzchni w domu, nie tylko na ścianach, ale też w dekoracjach – tekstyliach. Polega na zestawieniu w jedną całość różnych sobie, kolorowych motywów. W taki sposób można też wypełnić kontury kontynentów narysowanych na ścianie. To wersja mniej edukacyjna niż poprzednia, czyli też może być przeznaczona dla maluchów, które dopiero oswajają się z perspektywą nauki i chłonięcia wielkiej wiedzy o skomplikowanym świecie.

Klimatyczna

rustic  by Paper Moon, Rustic
Paper Moon

New Ceylan Wall Mural ref 4400091

Paper Moon

Następna mapa świata podobna jest stylem do pierwszej, jednak jest w bardziej okrojonej wersji i prezentuje tylko jedną część świata. Może to być mapa dla hobbysty, pasjonata wschodniej kultury. Zarówno do wnętrz mieszkalnych jak i komercyjnych! Do gabinetów, biur, bibliotek. Wszędzie gdzie chcemy stworzyć klimat powagi, wyciszenia i komfortu skupienia.

Pocztowa

Mapa świata na ścianie może być też ścienną naklejką. W powyższym salonie kontur kontynentów wypełniony jest stemplami pocztowymi. To od razu przywodzi na myśl podróże i sentymentalnie kartki pocztowe wysyłane rodzinie i przyjaciołom z wakacji marzeń. Kolorowe wypełnienie mapy jest w tym wnętrzu głównym akcentem kolorystycznym, rzucającym się w oczy. I słusznie! Taka duża ozdoba na głównej ścianie w pokoju dziennym nie powinna mieć wokół siebie, konkurującego o uwagę, towarzystwa.

Literowa

Na tym przykładzie widać mapę świata skomponowaną z wyrazów, a dokładniej nazw państw leżących orientacyjnie w danym miejscu. Ta mapa jest bardziej nowoczesna, bo geometryczna. Utrzymana w czarno białej kolorystyce chętnie przyjmie kolorowe akcenty w dodatkach w całym wnętrzu. Świetny pomysł na ścianę do pokojów nastolatków, a nawet głównej sypialni. Dzięki zastosowaniu innej typografii taka mapa może dopasować się do wnętrz w każdym stylu! Super!

Prosta

Jeśli nie chcemy przytłoczyć wnętrza kolorem szczegółowej mapy, a jedynie zaakcentować na niej kilka ważnych punktów to taka mapa jak na przykładzie Studio Potorska będzie idealnym półśrodkiem. Co najbardziej ciekawe w tej mapie to nie jej dość banalna prostota, a położenie! Przerywające kontynuacje namalowanego lądu, białe drzwi wyglądają jakby były plamą na dużym obrazie. Wydają się jakby były osadzone na ścianie w ostatniej kolejności, a print mapy był główną, nieodłączną jej – bazą.

Dominująca

Little LEIVARS by LEIVARS Eclectic
LEIVARS

Little LEIVARS

LEIVARS

Na ostatnim przykładzie widać jak dominującą ozdobą może być ściana pokryta taką dekoracją. W powyższym projekcie pozostałe ściany w pokoju są neutralne i bez znaczących ozdób. Przy takiej kolorowej ścianie, jak z każdą wyrazistą tapetą, należy stosować przeciwwagę oraz w pewnym sensie, kontrast. Mimo iż w pokojach dziecięcych mnogość wzorów i barw jest dopuszczalna ponad normę, takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i będzie najmilsze dla oka zarówno dziecka jak i dorosłego.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!