Farklı bir ev mi istiyorsunuz? Türkiye'den ezber bozan 6 ev fotoğrafı

Meral Eser Meral Eser
Karia, Zeus Tasarım Ltd. Şti. Zeus Tasarım Ltd. Şti. Modern Houses
Loading admin actions …

Huzur veren bir yaşam için birçok ihtiyacın muntazam karşılandığı konforlu evlerde yaşamak isteriz. Kent yaşamı, büyük ve geniş bahçeli evlerde yaşamak için elverişli alanlar sunmuyor. Daha konforlu, doğa ile iç içe bahçeli evlerde yaşamak birçok insanın hayali. Şehir yaşamından sıkılanlar için Türkiye'den ezber bozan 6 ev fotoğrafını bir araya getirdik. Klasik stilden vazgeçmeyenlere zarafetinin detaylarda saklı olduğu projelerden, modernist yaklaşımla dizayn edilmiş özgün çalışmalara kadar birçok projeyi bir araya getirdik. Farklı stil ve tarz zevkine uygun villa tipi konut projelerinden ilginizi çekecek örnekler bulacağınızı umuyoruz.

Göz alıcı bir cephe

Bahçeli müstakil bir ev arıyorsanız, geniş bahçesi ve enfes cephe dizaynı ile bu ev size ilham verebilir. Natürel dokularla taş ve tuğla kaplamalarıyla göze hitap ediyor. Geometrik formları cephe dizaynında ortaya çıkaran bu örneğin yanı sıra, pencere ve kat konturlerini ortaya çıkaran renklerle şık bir cephe dizayn edebilirsiniz. Huzur veren atmosferi ile bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bahçeli şık bir villa.

Bahçeli müstakil bir ev

Bahçeli bir müstakil ev birçok ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayabilir. Geniş bir bahçe manzarasına bakan cephede kontrast sağlayan renklerle giydirme cephe uygulanmış. Modern çizgisiyle konforlu ve fonksiyonel özellikle dizayn edilen evin cephesinde simetri uyumuna rastlıyoruz. Teras kapatma modellerine uygun bir örnek teşkil edecek kullanışlı bir terası mevcut. Peyzaj mimarisine özen gösterilen villa ferah bir atmosfere sahip.

Havuzlu modern bir villa

Modern çizgisiyle cazip unsurlar barındıran son derece şık bir yapı. Bünyesinde havuz barındıran bu yapı ayrıca geniş bir bahçe manzarası ile huzur veren bir atmosfere sahip. Bahçe için süs bitkileri, bahçe mobilyaları, oyun alanı, havuz alanı gibi bahçe aksesuarları  da estetik bir dil yakalamanızı sağlayabilir. Şık ve kullanışlı bir bahçe dizaynı ile keyifli bir yaz tatili geçirmek mümkün.

Tipik Amerikan evi

Ahşap veranda, eğimli çatı ve çatı katı odası ile tipik Amerikan evleri bir ailenin ihtiyaçlarını muntazam karşılar. Garaj ve otopark alanı dahil olan projede natürel dokulara yer verilmiş. Kırmızı tuğla duvar ve çatı örtüsü uyumu, natürel dokuların kattığı sıcaklık hakim. homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde ev projesi bulabilir, ilgi çeken fikirler bulabilirsiniz.

Ahşap ve taş giydirme cephe

Bir ailenin tüm ihtiyacını muntazam karşılayan bir ev nasıl olur derseniz, birçok kişi için bu ev şahane bir örnektir dersek abartmayız. Ahşap ve doğal taş dokularının bahçe duvarı ve dış cephe kaplamasında kullanımına rastlıyoruz. Nefis bir terası bulunan evin peyzaj mimarisi ise fark yaratan detaylarından.

Kale gibi sıra dışı bir cephe

Doğal taş malzeme ile kaplanan enfes cephe modellerini gözden geçirebilirsiniz. Kendi eviniz kalenizdir. Özgün ve fark yaratan projeler ilham kaynağı olabilir. Farklı stilleri bir araya getiren projeleri değerlendirebilir kendinizi rahat ve konfor içinde hissedeceğiniz bir yapı sistemine odaklanabilirsiniz. Taş mimari çarpıcı örnekleri ile dikkat çeker. Taşıyıcı sistemler betonarme olsa bile natürel dokularla uyum sağlayacak doğal taş kaplama türleri ilginizi çekebilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Devasa çatısı ile masalsı bir ev’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!