Tarzı ve mimarisiyle baştan çıkaran bir villa

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Tarzı ve mimarisiyle baştan çıkaran bir villa

Homify TR Homify TR
Modern Houses by Property Commerce Architects Modern
Loading admin actions …

Küçük ya da büyük, apartman dairesi ya da villa, deniz manzaralı ya da beton denizinden başka bir şey görmeyen bir şehir evi, hepimiz bir biçimde başımıza sokacak bir yer bulmaya ve yaşamımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Ancak hayatta kalmakla, sıradan bir hayat sürmekle, hayatın keyfini sürmek arasında bir hayli fark var. Her ne kadar pek azımız ömrümüzün belli bir diliminde hayatın keyfini sürecek kadar geniş imkânlara ve tembellik hakkına sahip olsak da, hayatın keyfini nasıl süreceğimizi düşlemekten de hiç vazgeçmeyiz. Bir bakıma bizi hayatta tutan da bu umuttur aslında. Keyifli bir hayatın baş köşesinde ise genellikle hayalimizde özenle tasarladığımız bir ev yer alır. Ve bu ev neredeyse istisnasız olarak büyük, bahçeli, müstakil bir villadır. Bu yazımızın konusu olan villa işte tam olarak böyle bir proje. Bu villada sıradan bir yaşam sürmekten bahsedemeyiz. Bu ev gerçek anlamda hayatın keyfini sürmek, hayata dair her şeyi en küçük zerresine kadar yaşamak için adeta özel olarak tasarlanmış. Tarzı ve mimarisiyle büyüleyen, her bölümüyle ayrı ayrı etkileyici bu villaya gelin biraz daha yakından bakalım. 

Issızlığın ortasında bir vaha

Issızlık her insanda farklı çağrışımlar yapar. Görece daha genç yaştaki insanlar için ürkütücü ve negatif bir şey olarak algılanabiliyorken, hayatın gürültüsü ve kalabalığından nasibini fazlasıyla almışlar için aranıp da bulunamayan bir şey, adeta bir nimet olabilir ıssızlık. Bu ev de hiç şüphesiz bu sakinliğin kıymetini çok iyi bilen birinin elinden çıkmış. Issızlığın ortasında özel olarak kesilip biçilmiş eşsiz bir kumaş gibi parıldayan bir vaha adeta.

Harika bir avlu

Şık düzenlemesiyle ve iddialı bahçe mobilyalarıyla dikkatleri üzerine çeken avlu, evin geri kalanındaki tarzı devam ettirir nitelikte. Serin yaz akşamlarının keyfini ailenizle sürmek için tek kelimeyle mükemmel bir ortam. Her ne kadar yerleşik oturma alanlarının çok geniş bir kapasitesi bulunmasa da, avlunun toplam alanı çekirdek aile toplantılarından çok daha fazlasına izin verecek bir genişliğe sahip. Dilerseniz burada çok daha kalabalık organizasyonlar yapabilirsiniz. 

Entegre bir yaşam tesisi

İç ve dış mekanları ile bütün ve eksiksiz bir villa, bir bakıma entegre bir yaşam tesisi. Güzel bir hayat yaşamak için illa ki böyle bir eviniz olması gerekmez. Ama böyle bir evin sahiplerine güzel bir hayat vaat edeceğini söylemek için de bilim insanı olmaya gerek yok. Belki bir emeklilik düşü, belki de piyango bize çıkarsa yapacağımız ilk iş olarak yıllarca kafamızda döndürüp en ince ayrıntısına kadar tasarladığımız o hayal evlerden biri işte, hem de çok özel bir tanesi. 

Yalnızca konforlu değil, aynı zamanda stil sahibi

Konfor ve rahatlık, yakalanması çok kolay olan şeyler değildir. Birçok farklı parametrenin doğru bir dengede birleşmesi ile konforlu bir mekan elde edebilirsiniz. Ve bu da yalnızca bütçeyle sınırlı bir konu değildir. Bunun üstüne bir de özgün bir stil yaratmak istiyorsanız, işiniz daha da zor ve karmaşık bir hale gelir. Konforu ve stili bir arada sunabilmek gerçek bir sanatçının işidir. Bu nasıl bir şeydir diye merak ediyorsanız bu evin içine dikkatle bakabilirsiniz, merakınızı hiç zorlanmadan gidereceksiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!