Misafirleriniz gelmeden önce yapmanız gereken 17 şey!

Homify TR Homify TR
Shelves & Mantlepiece House of Carvings Corridor, hallway & stairsDrawers & shelves
Loading admin actions …

Eğer evinizde yatılı misafir ağırlayacaksanız her şeyin düzenli olduğundan ve evinizin en iyi halinde görünmesinden emin olmak istersiniz. Bizim işimiz de evinizle ilgili her konuda sizin işinizi kolaylaştırmak sayılabilir… İşte bu yüzden konuklarınızı ağırlamadan önce onlara kusursuz bir atmosfer sunabilmek için evinizde yapmanız gereken ufak tefek ama oldukça etkili önerileri bir araya getirdik. 

Bu arada tabii eğer konuklarınız sizin için çok önemliyse ve mesela evinizin kusursuz görünmesi için onlar gelmeden bir süre önce boyatmak istiyorsanız homify sayfalarında yer alan Boyacılar sekmesinden profesyonellere ulaşabilir ve onlardan destek alabilirsiniz. Ama tabii bu yazının konusu bu tarz büyük işler değil. İşte aslında küçük ayrıntıların konuklarınız için de sizin için de ne kadar önemli olduğunu size anımsatacak olan 17 şey…

1. Canlı çiçekler alın! Hem içeriye mis koku bir koku yayacaklar, hem de renkli ve taze bir atmosfer oluşturacaklar.

2. Konuklarınız diş fırçalarını yanlarında getirmeyi unutmuş olabilirler. Banyoda mutlaka yeni yedek diş fırçaları bulundurun.

​“THE TOOTHBRUSH BY MISOKA”, the standing toothbrush PRODUCT DESIGN CENTER BathroomSinks
PRODUCT DESIGN CENTER

​“THE TOOTHBRUSH BY MISOKA”, the standing toothbrush

PRODUCT DESIGN CENTER

3. Buzdolabını düzenleyin ve eskiyen her gıdayı bitirip taze yiyeceklerle doldurun. Ayrıca biraz ekstra abur cubur bulundurmanızı da tavsiye ederiz.

Edenbridge Johnny Grey KitchenElectronics
Johnny Grey

Edenbridge

Johnny Grey

4. Konuklarınızın yemek alışkanlıklarını mutlaka öğrenin ve ona göre hazırlık yapın. Kimse vejetaryen misafirine ana yemek olarak et sunmayı istemez…

5. Misafir odasındaki dolap ve çekmecelerin en azından bir kısmını boşaltın ki konuklarınız kıyafetlerini düzenli bir şekilde yerleştirebilsin.

6. Kanepelerinizi de elektrik süpürgesiyle iyice süpürün ki aralara kaçmış kırıntılar sizi utandırmasın.

7. Son anda yapabileceğiniz şeylerden biri de görünürdeki yüzeylerin tozunu almak. Toz alırken güzel kokulu bir ürün kullanırsanız temizliğin tazeliğini arttırır.

Oak Floating Shelf House of Carvings Corridor, hallway & stairsDrawers & shelves
House of Carvings

Oak Floating Shelf

House of Carvings

8. Misafirlerinizin kalacağı yatak odasını otel standartlarında düzenlemeye çalışın. Tertemiz ve mis kokulu çarşaflar bunun temelini oluşturuyor.

9. Misafir odasında da banyo da el, yüz, vücut ve saç için temiz havluları görünür bir yerde bulundurun ki misafiriniz sizden havlu istemek zorunda kalmasın.

Hotel Premium Quality 600gsm Towels King of Cotton BathroomTextiles & accessories Cotton White
King of Cotton

Hotel Premium Quality 600gsm Towels

King of Cotton

10. Mutlaka lavaboyu ve bulaşık makinesini boşaltın. Bir şeyler içilip yenildikçe o alanları doldurmak zorunda kalacaksınız ve ortalık dağılsın istemezsiniz.

Old English - Bespoke kitchen project in Cambridgeshire Baker & Baker Kitchen
Baker & Baker

Old English—Bespoke kitchen project in Cambridgeshire

Baker & Baker

11. Eğer çok yeni değilse, duş perdenizi değiştirmenizi de tavsiye ederiz. Siz farkında olmasanız da nemli alanda kaldığı için hoş bir kokuya ve görüntüye sahip olmayabilir.

Bubble Navy Blue Shower Curtain King of Cotton BathroomTextiles & accessories Blue
King of Cotton

Bubble Navy Blue Shower Curtain

King of Cotton

12. Mikrodalga fırınınızı iyice temizleyin ve kullanıma hazır hale getirin.

13. Pencereleri açın ve her odayı iyice havalandırın.

14. Şık ve sıra dışı aromalı sabunlar satın alın. Merak etmeyin, kimse gündelik hayatınızda da bu tarz süslü sabunlar kullanıp kullanmadığınızı sorgulamaz…

15. Daha davetkâr ve ışıl ışıl bir görünüm için avize ve ampulleri de temizleyin.

16. Eğer evinizde alışılmışın dışında ya da 'normal' olmayan bir şeyler varsa o halde misafirinizi bu konuda mutlaka uyarın.

Mesela banyoda soğuk ve sıcak su bağlantıları ters bağlanmışsa ya da sifonunuzun kendine has bir çalışma yöntemi varsa…

17. Sadece kendi içtiğiniz içecekleri değil, farklı içecekleri de mutlaka bulundurun. Farklı tür meyve suları, içkiler, gazlı içecekler, çay ve tabii birkaç çeşit kahve mutlaka mutfağınızda bulunsun.

Ayrıca misafirleriniz varken yemek yaptıktan sonra koku derdiyle ulaşmak istemiyorsanız: Mutfağınızdaki kokulardan kurtulmanın kolay yolları

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!