Druga szansa dla mieszkania w Gdyni!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Druga szansa dla mieszkania w Gdyni!

Alicja Olko Alicja Olko
scandinavian  by Od Nowa MEBLE, Scandinavian
Loading admin actions …

Wielu z nas rozumie problem, jaki wiąże się z mieszkaniami w blokach wybudowanych w okresie PRL-u. Są one staromodne, nieestetycznie wykończone, cechuje je także niefunkcjonalny rozkład pomieszczeń, a często te najważniejsze- jak kuchnia i łazienka- są bardzo wąskie.

Przykłady metamorfoz przeprowadzane przez naszych ekspertów udowadniają jednak, że nie ma takiego mieszkania, którego nie można by przeistoczyć w lokum stylowe, modne i wygodne. Tym razem przyjrzymy się typowemu M4 w wielkiej płycie i zobaczymy, jaką niezwykłą transformację przeszło ono pod okiem ekspertów z firmy Od Nowa Meble. Zapraszamy!

Przed: zniszczone wnętrze

Stare, zniszczone mieszkanie o niewielkim metrażu gwałtownie domagało się renowacji. Wszystkie powierzchnie wymagały odnowy- poczynając od podłóg, poprzez ściany i sufity. Raziły także staromodne kaloryfery, które z pewnością nie stanowiły ozdoby tego wnętrza. Przestarzałe drzwi i okna dopełniały opłakany stan, w jakim znajdowało się to mieszkanie.

Po: elegancki salon

Zdecydowano się na aranżację stylową, klasyczną, ale modną. Ściany pomalowano na biało, nadając wnętrzu świeży i czysty look. Zachwyca parkiet we francuską jodełkę, wprowadzający szczyptę elegancji do salonu. Wygodne i funkcjonalne elementy wyposażenia mieszają się z oryginalnymi, designerskimi dodatkami- drabina zamiast regału, komoda w stylu retro, czy wzorzyste poduszki.

Przed: surowa cegła

Podczas remontu mieszkania odkryto oryginalną cegłę, ukrywającą się przez lata pod warstwą tynku i farby. Postanowiono wykorzystać ten materiał, aby nadać mieszkaniu w nowym wcieleniu charakter. Nie zachowano jej oczywiście w takiej surowej, nieatrakcyjnej formie- zobaczcie, jak wygląda teraz!

Po: stylowy industrializm

Ceglaną ścianę odświeżono i nadano jej typowo industrialny wygląd. Ten wyjątkowy charakter wnętrza dopełniają stylowe, designerskie dodatki i dekoracje. Motywujące ozdoby ścienne wprowadzają do pomieszczenia klimat, a lampy na kablach potęgują wrażenie zindustrializowania. Z tyłu całą ścianę zabudowano, tworząc szafę o gładkich, modułowych frontach.

Przed: staromodna jadalnia

Nie tylko same pomieszczenia, ale także ich wyposażenie przed remontem było staromodne i nieciekawe. Patrząc na to wnętrze ciężko wyobrazić sobie, aby chciała je zamieszkiwać współczesna, modna rodzina. Meble, składające się na wyposażenie jadalni, były masywne i ciężkie, i przepełniały przestrzeń. Odnowione wnętrze mieszkania zasługiwało na nowe i stylowe wyposażenie!

Po: jadalnia z kuchnią

Po metamorfozie obszary kuchni i jadalni połączono ze sobą,k tworząc stylową i wygodną przestrzeń. Szara zabudowa kuchenna świetnie prezentuje się na tle białej ściany. Także tutaj pojawiło się miejsce na cegłę, która estetycznie spaja całe wnętrze. Obszar kuchni wydzielono wykładając jej podłogę grafitowymi płytkami. Jadalnia z kolei włączona został w obszar strefy wypoczynkowej. Składają się na nią klasyczne drewniane meble, pięknie komponujące się z kolorystyką całego wnętrza.

Przed: nudna sypialnia

Przed remontem sypialnia przypominała te, które kilkanaście lat temu znaleźć można było w tanich pensjonatach nad morzem. Masywne meble, staromodne dekoracje i przygnębiająca kolorystyka nie czyniły z tego pomieszczenia oazy spokoju i miejsca na błogi sen.

Po: w morskim stylu

W końcu znajdujemy się w Gdyni, w mieście portowym, położonym nad zatoką, gdzie nadmorski klimat panuje nie tylko na plaży! Sypialnię zatem całkowicie prze-aranżowano, nadając jej morski charakter. Bielona cegła na ścianie nawiązuje do wystroju pozostałej części mieszkania i stanowi doskonałe tło dla niebieskiego łóżka. Marynarskie kolory- błękit, biel i czerwień dominują, składając się na niezwykle udaną pod względem stylistyki całość.

Przed: zwyczajna łazienka

Konwencjonalna i sztampowa- łazienka w tym mieszkaniu nie odznaczała się niczym wyjątkowym. Od razu rozpoznać można było, że zaprojektowano ją jakiś czas temu, gdyż jej aranżacja jest staromodna i niefunkcjonalna. Zdecydowano zachować się jej kształt, ale całkowicie zmienić wystrój i dekor.

Po: łazienka godna stylowego apartamentu

Nowe kafelki, nowoczesna ceramika, klimatyczne oświetlenie- takich głównych zmian dokonano w tym wnętrzu. Teraz dominują tutaj trzy kolory- biel, czerń i szarość- składając się na stylową całość. Subtelne dodatki w postaci roślin, świec i flakonów wprowadzają do wnętrza klimat. Okno nie tylko wpuszcza do środka naturalne światło, ale spełnia także bardzo praktyczną rolę, wietrząc i odparowując pomieszczenie.

Inny fantastyczny projekt przed i po znajdziecie w Katalogu Inspiracji Od starej stodoły do stylowej willi z charakterem.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!