İlham veren 18 güzel ve pratik giyinme odası fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

İlham veren 18 güzel ve pratik giyinme odası fikri

Homify TR Homify TR
 Dressing room by Mon Concept Habitation
Loading admin actions …

Eskiden yalnızca varlıklı, büyük evlerin bir parçası olan giyinme odaları bugün modern hayatın getirileriyle özellikle iş hayatındaki çoğu kişinin ihtiyacı haline geldi. Elbette giyinme odası dediysek illa ki kocaman ve geniş odalardan bahsettiğimiz anlamına gelmiyor bu. Bugün modern bir giyinme odası demek, aslında kullanım açısından hayatımızı kolaylaştıran, gündelik giysilerimizi kolaylıkla seçebildiğimiz ve deneyebildiğimiz mini bir alan demek. Elbette bugün özellikle çalışma hayatında prezantabl görünümün bir hayli önem kazandığı alanlarda modayı takip etmek ve giyimine özen göstermek yalnızca bir zevk ve tarz meselesi olmaktan çıktı ve neredeyse bir zorunluluk haline geldi. İşte bu yüzden de minik de olsa, kıyafetlerimizin, ayakkabılarımızın, takılarımızın ve aksesuarlarımızın bir arada bulunduğu bir giyinme alanı sabahları işimizi çok daha kolaylaştırıyor ve böylece giyinme işine çok daha az vakit ayırabiliyoruz. Ama elbette bugün modern dünyada yaşadığımız dairelerde genellikle giyinme odası için ayırabileceğimiz geniş bir ekstra oda olmuyor. Elbette bunun için de iç mimarlar tarafından pek çok farklı çözüm üretilmiş. Evin kullanışsız küçük odasını giyinme odasına çevirebilir, ya da yatak odanıza şık bir seperatör yardımıyla giyinme alanı dizayn edebilirsiniz, ya da yalnızca kalın bir perde ile dolapları yatak odanızdan ayırabilirsiniz… İşte ilham alabileceğiniz birbirinden güzel 18 giyinme odası örneği…

1- Tamamen ahşap sıcaklığının etkisi altında, farklı depolama seçenekleriyle oldukça fonksiyonel bu giyinme odası modeli sabahları enerjinizi yükseltecek türden.

2- Kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar için farklı alanlara sahip olan minik ama kompakt bir alan kullanımı.

3- Geniş duvar boyunca yerleştirilen açık dolaplar her türden kıyafeti depolayacak şekilde tasarlanmış. Bu tasarımda kıyafet seçmek çok kolay olmalı!

4- Tavan arasını değerlendiren bu alan ise açık dolaplardan hoşlanmayanlar için harika bir model sunuyor. Kapalı dolaplar ve pürüzsüz bir düzenlilik…

5- Giyinme odalarını tasarlarken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerin başında aydınlatma geliyor. Özellikle dolap içlerinin aydınlanması aradığımızı kolayca bulmamız açısından çok önemli.

6- Giyinme odalarının yatak odasının bir parçası olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ebeveyn banyosunda giyinme alanı açmaya ne dersiniz? Akıllıca değil mi?

7- Burada ise aslında ayrı bir giyinme odası yok, ancak yatak odasının dolap kısmına mobilya kalabalığından kaçınılarak konforlu bir giyinme bölgesi oluşturulmuş.

8- Şık ve göz alıcı seperatörler yardımıyla giyinme alanı oluşturmak isteyenlere sempatik bir örnek…

9- Çift cephesinde ayna kullanılarak çok daha derin ve ferah bir atmosfer yaratılan şahane bir giyinme odası…

10- Ayakkabı tutkunlarının bu giyinme odasında olduğu gibi sınırsız sayıdaki ayakkabıları için de özel raflar düşünmeleri gerekiyor.

11- Aksesuarlar için giyinme odasının ortasına şık bir stand koyarak hem etkili bir görünüm, hem de oldukça fonksiyonel bir kullanım ortaya çıkarabilirsiniz.

12- Daracık alanlarda son derece düşük bütçeyle mesela metal raflarla da şık ve kullanışlı bir giyinme alanı oluşturmak mümkün.

13- Burada da ayakkabı sütunu ebeveyn banyosu ile giyinme alanı arasında bir seperatör olarak dizayn edilmiş.

14- Makyaj da her sabah işe gitmeden giyinme rutinimizin bir parçası pek tabii ki. Makyaj masasını da bünyesine dahil eden bir giyinme odası da elbette kusursuzdur!

15- Yazımızın başında kalın bir perdenin bile harika bir iş çıkabileceğini söylemiştik, işte kanıtı!

16- Endüstriyel tarzlı tasarımlı iç açıcı bir giyinme odasına ne dersiniz?

17- Seperatör olarak doğrudan gardıropları kullanmak da dahice ve şık bir fikir değil mi?

18- Minimum yer kaplayan sürgülü cam kapılar da giyinme odaları için en ideal seçeneklerin başında geliyor.

 Houses by Casas inHAUS

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!