Dolap yaptırmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 21 fotoğraf

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Dolap yaptırmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 21 fotoğraf

nihal e. nihal e.
modern  by homify, Modern
Loading admin actions …

Evinize sıradan bir dolap yerine farklı ve özgün bir model arıyorsanız sizin için seçtiğimiz 21 fotoğrafa mutlaka göz atın.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Küçük mutfaklarda daha fazla depolama alanı açmanın 6 yolu' başlığını okuyabilirsiniz.

1- Mutfak için kullanılan bu dolap tüm duvarı kaplayacak genişlikte. Sürgülü siyah kapılarına ek olarak raf içlerinde özel ışıklandırma yapılmış.

2- Yatak odasına özel olarak yapılmış kompakt mobilya hem yatak hem giysi dolabı hem kitaplık vazifesi görüyor. Çok amaçlı dolap tasarımı gerçekten dört dörtlük.

3- Orta kısmında ayna bulunan bu büyük giysi dolabı masif ahşaptan yapılma. Ahşabın farklı tonlarının harmanlanması sonucu elde edilen görsellik son derece başarılı. Alt kısmında açık raf mevcut.

4- Bir diğer örnekte yatağın dayandığı duvar boydan boya dolap haline getirilmiş. Orta yoğunlukla lifli levhalarla tasarlanan dolapta yatak uyumlu olarak siyah beyaz renkleri kullanılmış.

5- Yatağı duvara dayamak yerine ahşap bir duvar yapıp arka kısmını giyinme odasına dönüştürmeye ne dersiniz? Kulağa biraz karışık gelse de fotoğrafta sonuç şahane görünüyor.

6- Merdiven altları genellikle kullanışsız ve ölü alanlardır. Bu nedenle eşya yerleştirmek zordur. Merdiven altına yaptıracağınız bir dolap ile burayı verimli hale getirebilirsiniz.

7- Orta boyutta yatak odaları için boy aynası koyacak yer sıkıntısı olabilir. En iyisi satın alacağınız veya yaptıracağınız dolapta kapakların aynalı olmasını tercih edin. Böylece harici bir boy aynasına ihtiyaç kalmaz.

8- Dolabı yerleştireceğiniz konuma göre mobilya çok fonksiyonlu hale gelebilir. Bu örnekte tabandan tavan dek uzanan dolap tam ortaya konularak bir duvar bloku vazifesi üstlenmiş.

9- Country tarzını yansıtan bu dolap modelini en ilginç kılan özellik iç kısmının bir giysi kabini şeklinde tasarlanmış olması.

10- Sıradaki örnekte yatak odası kapısı da dahil olmak üzere tüm duvarın dolapla kaplandığını görüyoruz. Duvarla aynı renk olmasından ötürü boğucu bir etki yaratmıyor.

11- Sadece gardırop değil ihtiyaca göre sayısız dolap yaptırabilirsiniz. Bu örnekte oda girişiyle koridor arasına sıra dışı bir dolap tasarlanmış.

Main space Eclectic style bedroom by paola bagna Eclectic
paola bagna

Main space

paola bagna

12- Yatak odasında televizyon seyretmeyi sevenlerdenseniz eğer harici bir televizyon ünitesi almak yerine televizyonu dolabın üstüne monte etmeye ne dersiniz?

13- İki bölümden oluşan ahşap dolap L biçiminde olup özellikle köşeler için ideal görünüyor. Yarısı kapılı yarısı açık raftan oluşan dolap çok amaçlı kullanılabilir.

14- Duvara standart dikdörtgen bir dolap yaptırmak yerine daha farklı şekillerde modeller tercih edebilirsiniz. Bu örnekte duvara gömülü, sürgülü ve mor kapaklı bir dolap görüyoruz.

15- Eğer çok fazla giyse sahip olup giyinme odası için boş yerini yoksa tüm yatak odasını baştan sona dolapla donatabilirsiniz.

16- Küçük yatak odaları için büyük giysi dolabı bir problemdir. Yer bulunsa dahi odayı boğar. Bu örnekte ise pürüzsüz sürgülü kapaklı dolap, duvarla aynı renk olduğu için gözü yormuyor.

17- Orta kısmında televizyon bulunan bu giysi dolabı tüm duvarı kaplıyor. Tüm kapaklarında buzlu cam bulunan dolap, ahşaba alternatif arayanlar için.

18- Son derece gösterişli ve lüks olan bu yatak odası klasik stilde dekore edilmiş. Altın varaklı, siyah kapaklı giysi dolabı ise tek kelimeyle kusursuz.

19- Daha fazla depolama alanı istiyorsanız eğer var olan boşlukları değerlendirmeniz gerekir. Bu örnekte yatak başının üst kısmına açık raflık tasarlanmış.

20- Sırada renkli kapaklarıyla göz alıcı hale gelen büyük bir giysi dolabı görüyoruz. Özellikle gençlerin beğeneceği dolap modeli eğlenceli bir seçim.

21- Küçük bir yatak odası gördüğümüz fotoğrafta beyaz giysi dolabı duvara gömme olarak tasarlanmış.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!