14 praktycznych sztuczek, by utrzymać łazienkę w czystości

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Belsize Park Hélène Dabrowski Interiors Modern Bathroom
Loading admin actions …

Chcecie uprościć swój rytuał sprzątania i uczynić go bardziej praktycznym? Nasze pytanie jest dość retoryczne, bo, w końcu, komu na tym nie zależy? Wiemy, że sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale opracowaliśmy dla Was 14 praktycznych sztuczek, które pozwolą Wam zachować Waszą łazienkę w nienagannej czystości.

Korzystając z naszych 14 wskazówek, Wasza łazienka pozostanie czysta, a Wy nie poświęcicie sporo energii na jej regularne sprzątanie. Ponadto, dzięki pomocy naszych specjalistów mamy dla Was efektywne pomysły, z których korzystają profesjonaliści! Zobaczcie, co zrobić, by uprościć sprzątanie łazienki i sprawić, by czas w niej spędzany zawsze był dla Was związany z relaksem i przyjemnością.

1. Otwórzcie okna!

Zacznijmy od najprostszych i najbardziej znanych metod sprzątania. Regularne wietrzenie łazienki to podstawa, jeżeli chcecie utrzymać w niej świeżość. Pamiętajcie o otwieraniu okien w łazience, nawet jeśli są one bardzo małe. Dzięki tej niepozornej czynności Wasza łazienka będzie przyjemnie pachnieć, a Wy unikniecie tworzenia się pleśni na ścianach, z powodu dużej wilgoci panującej w łazience. Umieśćcie w swoich łazienkach rośliny—wilgoć i bliskość naturalnego światła sprawią, że rośliny będą pięknie się rozwijać!

2. Wykorzystajcie moc octu!

Czy wiecie, że jednym z najlepszych środków czyszczących jest ocet, którego na co dzień używacie w kuchni? Jego cudowne właściwości zauważycie szczególnie przy czyszczeniu kabiny prysznicowej. Ocet świetnie poradzi sobie z trudnym do usunięcia osadem z kamienia, sprawiając, że Wasz prysznic będzie błyszczał jak nowy!

3. Używajcie maty łazienkowej!

Drummonds Case Study: European Retreat, Denmark Drummonds Bathrooms Scandinavian style bathroom
Drummonds Bathrooms

Drummonds Case Study: European Retreat, Denmark

Drummonds Bathrooms

Mata łazienkowa to jeden z najlepszych sposobów, by uniknąć ciągle poplamionej podłogi. Decydując się na konkretny chodnik do łazienki, najlepiej wybrać ten nieusztywniany. Dzięki temu, spokojnie będziecie mogli regularnie prać go w pralce, by zawsze pozostał czysty i świeży.

4. Toaleta w czystości

Toaleta powinna być zawsze sterylnie czysta, nie tylko z powodów estetycznych, ale również higienicznych. Polecamy Wam regularne czyszczenie toalety specjalnym płynem. Dzięki trzymaniu go w szafce obok toalety będziecie częściej pamiętać o jego stosowaniu!

5. Porządek w szafkach

Szuflada na kosmetyki, szafka z lekami, szafka na ręczniki… Nie ważne, co trzymacie w swoich łazienkach—ważne, by każdy element miał swoje miejsce! Aby utrzymać porządek, warto zainwestować w przegródki szafek i koszyki, dzięki którym z łatwością każdy przedmiot będziecie odkładać na miejsce.

6. Czyste lustra i oświetlenie

Jeśli chcecie, by Wasza łazienka zawsze lśniła, pamiętaj o regularnym czyszczeniu luster oraz oświetlenia. Poprzez usuwanie osadu na lustrach oraz kurzu z lamp Wasza łazienka będzie jaśniejsza i bardziej przejrzysta!

7. Zadbajcie o zasłony łazienkowe!

Pleśń w łazience najczęściej umiejscawia się na dolnej części zasłon łazienkowych. Aby temu zapobiec, po każdej kąpieli i prysznicu wyciągajcie zasłony z wanny, by nie miały kontaktu z wilgotnym podłożem. To takie proste!

8. Pamiętajcie o uchwytach!

Battersea LEIVARS Eclectic style bathroom
LEIVARS

Battersea

LEIVARS

Uchwyty szuflad i szafek, klamki… Często zapominamy o nich podczas sprzątania, są to jednak miejsca, w których kurz i bakterie rozwijają się najbardziej! Aby tego uniknąć, wystarczy regularne przecieranie wilgotną szmatką.

9. Pamiętajcie o starych szczoteczkach do zębów!

Zamiast inwestować w kolejne szczotki do czyszczenia, warto wykorzystać swoje stare szczoteczki do zębów! Ich mała powierzchnia świetnie sprawdzi się przy myciu fug, czy trudno dostępnych zakamarków, takich jak narożniki.

10. Wymieńcie żarówki!

Marzycie o bardziej wyrazistym wyglądzie Waszej łazienki? Czasem wystarczy tylko zmienić żarówki! Aby uzyskać jaśniejszy efekt, polecamy Wam te o białym świetle, natomiast żółte żarówki świetnie sprawdzą się, jeżeli marzycie o romantycznej atmosferze.

11. Świece zapachowe

Umieszczenie w łazience świec zapachowych i olejków aromatycznych w estetycznych flakonikach sprawi, że Wasza łazienka nie tylko zyska na wyglądzie, ale również będzie zawsze pięknie pachnieć!

12. Cam bezi şart

Camlardaki ve aynalardaki su lekelerine engel olmak sıradan bez ve temizleyicilerle oldukça zordur. Bunun için mutlaka yalnızca camlar için üretilen bezlerden ve cam temizleme sıvılarından kullanmalısınız.

13. Umyjcie akcesoria!

Pojemnik na mydło, buteleczki, szkatułki, świeczniki i inne akcesoria bardzo często pomija się w trakcie sprzątania. Pamiętajcie jednak o tym, że są to przedmioty, na których szczególnie osadza się kurz, dlatego zadbanie o ich wygląd jest niezmiernie istotne!

14. Miejsca zostawione na później

​Brixham House Tye Architects Modern Bathroom
Tye Architects

​Brixham House

Tye Architects

Ważne, by o sprzątaniu pamiętać każdego dnia. Polecamy Wam, by po każdej kąpieli dokładnie umyć wannę i pozostawić do wyschnięcia. To samo powinniście robić z umywalką. Dzięki temu przy każdym powrocie do łazienki unikniecie zabrudzonych elementów!

Jesteście ciekawi innych inspiracji związanych ze sprzątaniem? Zobaczcie tutaj:

15 pomysłowych sztuczek, które sprawią, że Twój dom będzie lśnił czystością!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!