10 sposobów na małą garderobę

A.D. A.D.
星葉室內裝修有限公司 Classic style dressing room
Loading admin actions …

Prywatna garderoba nie jest już odległym luksusem, ale częścią codziennego życia większości ludzi. Projektanci starają się wygospodarować na nią miejsce nawet w niewielkim mieszkaniu, aby poprawić komfort i wygodę życia mieszkańców. Popularyzacja garderoby wcale nas nie dziwi, gdyż trzymanie wszystkich ubrań w jednym miejscu, wraz z dodatkami, butami i biżuterią, sprzyja usprawnieniu i udoskonaleniu jakości codziennego życia. 

Dziś stworzyliśmy zestawienie 10 takich pomieszczeń, zaaranżowanych na różnorodnych powierzchniach, od małego kącika w sypialni, po osobny pokój. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy po garść inspiracji! 

1. W pobliżu sypialni

Garderobę najczęściej umiejscawia się w niedalekiej odległości od sypialni oraz łazienki. Jeśli mamy do czynienia z domem dwukondygnacyjnym, będzie się ona znajdować z reguły na piętrze, czyli tam, gdzie usytuowane są sypialnie. W tym przypadku garderoba została wydzielona z części sypialni, dzięki czemu jest łatwy dostęp do ubrań. 

2. Jasna, otwarta przestrzeń

Ta ciepła i jasna przestrzeń obejmuje powierzchnie sypialni, jednak mimo to, jest bardzo komfortowa i pojemna. Drewno doskonale uzupełnia biało brązową paletę kolorów. W takiej aranżacji dobrze przemyślane i rozlokowane oświetlenie to podstawa sukcesu. 

3. Dobrze zorganizowana

賀澤室內設計 HOZO_interior_design homify Eclectic style dressing rooms
homify

賀澤室內設計 HOZO_interior_design

homify

Dysponując niedużym metrażem, możemy zaprojektować wygodną garderobę-szatnię, jeśli zrezygnujemy z bogatego wyposażenia, a pozostaniemy przy najprostszym systemie drążków, haczyków i prostych półek. Nawet 2,5 m² spełni nasze oczekiwania: najważniejsza jest dobra organizacja miejsca i maksymalizacja powierzchni magazynowej. 

4. Za ścianą

Ścianka postawiona w sypialni może tworzyć garderobę, ponieważ pomieszczenie to wcale nie musi być odrębne lub zamykane. Obowiązkowo, w tej koncepcji, eleganckie meble rodem z drogiego butiku w centrum miasta. 

5. Kompaktowy mebel

Taka koncepcja to absolutna nowość. Chińscy architekci wnętrz stworzyli kompaktowy mebel, mieszczący w sobie cała garderobę. Jego unikatowość polega na tym, że choć jest on niewielkich rozmiarów, można w nim z powodzeniem magazynować sporą ilość odzieży. Do tego posiada ogromne lustro, tak niezbędne w każdej garderobie. 

6. Z dużą ilością drążków

賀澤室內設計 HOZO_interior_design homify Eclectic style dressing rooms
homify

賀澤室內設計 HOZO_interior_design

homify

Garderoba powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna dlatego warto podzielić ja na strefy funkcjonalne, dostosowane indywidualnie do potrzeb właścicieli. Dobrze jest wydzielić w obrębie garderoby przestrzeń na płaszcze, kurtki i okrycia wierzchnie, którą wyposażymy w drążki i wieszaki, oraz przestrzeń na eleganckie koszule czy garnitury. 

7. Dla każdego domownika

Najlepszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie własnej garderoby dla każdego z domowników. Dzięki temu w pokojach nie trzeba będzie wstawiać dużych, nieforemnych często szaf, które zajmują wiele miejsca, zyskamy tym samym dodatkową przestrzeń, którą będzie można gustownie zaaranżować.

8. Przy wejściu do domu

Mała garderoba może też znajdować się w korytarzu,  przy wejściu do domu. Tam schowamy nie tylko odzież wierzchnią naszych gości, ale także kurtki, płaszcze, szale, czapki oraz pozostałe elementy odzieży, której w danym momencie nie nosimy. Należy pamiętać o dobrej wentylacji pomieszczenia, gdyż chowane w garderobie rzeczy czasem mogą być wilgotne.

9. Przejrzysta

Ta jasna sypialnia została wyposażona w dwie przezroczyste szafy, dzięki czemu można zobaczyć jej wnętrze i zawartość, co znacznie ułatwia poranne szykowanie się do wyjścia. Warunek jest jeden: bezwzględny porządek! 

10. Niezwykle luksusowa

Na koniec doskonała, niezwykle luksusowa przestrzeń, wypełniona po brzeg zakamarkami i półkami do przechowywania. Najdrobniejsze elementy znajdą tutaj swoje miejsce. Wszystko jest doskonale oświetlone, a efekt ten spotęgowała obecność dużej ilości luster. 

Jeśli nie udało Wam się odnaleźć idealnej garderoby w tym Katalogu Inspiracji, nie mamy wątpliwości, że tutaj ją znajdziecie: Garderoba na 20 sposobów

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!