10 domów przyszłości

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

10 domów przyszłości

Alicja Olko Alicja Olko
 Houses by Bertin Bichet, Scandinavian
Loading admin actions …

Czego oczekujecie od swojego wymarzonego domu? Wygody, funkcjonalności, estetycznego wyglądu… Te cechy to podstawa- tym, co liczyć się będzie w przyszłości, jest ekonomiczność i harmonia ze środowiskiem naturalnym. Domy przyszłości mają być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale także ekologiczne, pozwalające nam za życie w zgodzie z naturą.

W tym Katalogu Inspiracji przygotowaliśmy dla Was 10 wyjątkowych projektów, które naszym zdaniem podbiją świat architektury  najbliższych latach. Jest to zestawienie na tyle zróżnicowane, że każdy z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie.

1. Dom o dachu krytym strzechą

Skrupulatnie odrestaurowany, dom ten łączy to, co najlepsze, z tradycyjnej architektury i nowoczesnego designu. Wiekowa stodoła została unowocześniona- nowe, ekonomiczne okna, dach kryty strzechą, zapewniający we wnętrzach zdrowy klimat, liczne rozwiązania energooszczędne.

2. Nowoczesny zamek na leśnej działce

Unikatowa, hybrydowa bryła, wielkoformatowe przeszklenia, innowacyjne materiały- ten futurystyczny dom stanął w miejscu bardzo tradycyjnym, na leśnej działce. Świetnie się jednak w nią wpisuje, zwłaszcza za sprawą kolorystyki fasady.

3. Dom o fantastycznych widokach na okolicę

Liczy się nie tylko sama bryła, ale i lokalizacja domu. Najkorzystniejsza jest ta, która wykorzystuje dobrodziejstwa natury, z dala od zgiełku i hałasu, i, idealnie, gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki.

4. Tradycja i nowoczesność w jednym

Dom, którego projekt oddaje hołd tradycyjnej architekturze prowincji, ale do którego budowy wykorzystano serię współczesnych rozwiązań- wielkoformatowe okna, ciekawa kombinacja materiałów, otwarty plan wnętrz.

5. W harmonii z naturą

Drewno było, jest i będzie jednym z najpopularniejszych materiałów do budowy i wykończenia wnętrz domu. Naturalność, niska cena, różnorodność gatunków i kolorów, właściwości zdrowotne- jest wiele zalet, za sprawą których drewno jest tak pożądane.

6. Dom pełen światła

Dwukondygnacyjny dom z płaskim dachem, o wielkoformatowych przeszkleniach, dzięki którym do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Dom otwiera się na otoczenie, a z jego wnętrz rozpościerają się cudowne widoki na okolicę.

7. Elegancki dom eko

Dom o doskonałych właściwościach izolacyjnych- trzywarstwowe okna oraz specjalna fasada gwarantują niską temperaturę latem, a zimą nie wypuszczają ciepłego powietrza. Stylowa drewniana elewacja prezentuje się niezwykle elegancko w połączeniu z nowoczesnym dachem.

8. Ponadczasowa klasyka

Są takie domy, które nigdy nie wyjdą z mody- jednym z nich jest z pewnością jednokondygnacyjny dom o czterospadowym dachu, białej fasadzie i dużych oknach.

9. Dom na palach

Nowoczesny dom na palach- pod główną bryłą stworzono miejsce na parking  dla samochodów oraz schowek na drewno na opał. Dom wyróżnia się innowacyjnym pokryciem elewacyjnym oraz gigantycznym, zielonym numerem 39.

10. Kubistyczny design

Sześcienna bryła, wielkoformatowe przeszklenia, pięknie zagospodarowana działką-fantastyczny projekt!

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!