Nasıl bir gömme dolap? Türkiye'den 10 örnek! | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Nasıl bir gömme dolap? Türkiye'den 10 örnek!

Homify Homify
Modern Bedroom by fatih beserek Modern
Loading admin actions …

Hazır gardıroplar geniş ve bölmeli yapıları ile yatak odası ve giyinme odası dekorasyonunun vazgeçilmezi olsalar da evin mimari özelliklerine uyum sağlamadıkları zaman problemli bir dekorasyon oluşturabiliyorlar. Bu nedenle yük dolabı, giysi dolabı, kiler dolabı gibi kalabalık için almayı düşündüğünüz iri dolapları odanızın ölçülerine göre özel olarak yaptırmakta yarar var. Mobilyacılar ve marangozlar odanızın ölçülerine göre istediğiniz modeli en uygun şekilde yapıp yerleştirebilirler ve bu şekilde, odanın mimari yapısına yüzde yüz uyan bir mobilyayı çok daha rahat kullanabilirsiniz. Ölçüye göre tasarlanmış yük dolabı denince akla ilk gelen model de duvar nişlerine yerleştirilen gömme dolaplar oluyor. Kusursuz bir yerleşim sağlayan gömme dolaplar en çok tercih edilen dolap modellerinden. 

Bu yazımızda sizlere tasarımınız için ilham verecek gömme dolap modelleri tanıtacağız. Ülkemizden derlediğimiz bu örneklerden biri sizin aradığınız model olabilir. 

Yatak odası ve giyinme odası dekorasyonu için farklı fikirler bulmak isterseniz aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Düşlerinizi süsleyecek 15 giyinme odası

Türkiye'den aklınızı alacak 30 yatak odası fotoğrafı

Zebra kapaklar ile şık bir model

Zebra dolap kapakları farklı stili ve dolapların hava almasını sağlayan yapısıyla oldukça popüler bir modeldir. Özellikle kışlık kıyafetleri, yorgan ve battaniye gibi eşyaları depoladığınız dolapların zebra kapaklara sahip olması eşyalarınızı daha sağlıklı muhafaza etmenizi sağlayacaktır. 

Bu dekorasyonda odanın iki duvarı neredeyse tamamen şık dolaplar ile kaplanmış. Evin bütün kalabalığını alabilecek son derece kullanışlı bir tasarım.

Klasik çizgileriyle tarz sahibi bir model

Cam, metal ve benzeri malzemelerin kullanıldığı detaylara sahip bir dolap gözünüze daha şık geliyorsa bu modelleri değerlendirebilirsiniz. Klasik bir çizgisi olan bu tasarım hem fonksiyonelliği hemde tarzı ile öne çıkıyor. 

Siz de bu tarz bir gömme dolaba ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız beğendiğiniz ürünün firma sayfasına uğrayarak daha detaylı bilgi alabilir ya da sitemizdeki mobilya ve aksesuar uzmanlarına fikir danışabilirsiniz. 

Modern ve kullanışlı

Koyu renkleri ile ferah odaya muhteşem bir uyum sağlamış olan bu model modern tarzı ve fonksiyonel özellikleri ile öne çıkıyor. Böyle bir dolap evinizin bütün kalabalığını aldığı gibi odalarınıza şıklık ve tarz da kazandırabilir. 

Giyinme odası ve yatak odası için son derece uygun olan bu modeli firma sayfasına tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz. 

Giyinme odaları için ideal

Giyinme odası olarak kullanabileceğiniz ayrı bir oda tasarlamayı düşünüyorsanız bu tip çok kapaklı geniş modelleri değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda ve farklı özelliklerde bölmeleri bulunan bu modeller kalabalık ailelerin giyinme ve yatak odaları için ideal olacaktır. 

Evinizin mimari özelliklerine göre tasarlayın

Gömme dolaplar evin mimari özelliklerine ve ölçülerine göre özel olarak tasarlanan alanlar olduklarından çok farklı model ve biçimlerde karşımıza çıkabilir. Örneğin odanın çatı eğimine uygun olarak tasarlanmış bu model gibi. Odanın güzelliğine güzellik katan bu özel tasarım dolap aynı zamanda son derece kullanışlı. 

Modern ve şık

Sade ve modern modellerin şıklığını diğer bütün işlemeli süslemeli dolaplara tercih ediyorsanız bu modeli çok sevebilirsiniz. Özgün çizgileri ve yalın yapısıyla oldukça zevk sahibi olan bu dolap aynı zamanda son derece kullanışlı da. 

Stili ile öne çıkan bir model

Minimal çizgiler gömme dolap gibi odanın büyük bir bölümünü kaplayacak büyük mobilyalara daha çok yakışıyor. Sade ve nötr renk tonları, işleme ve oymalardan uzak yalın modeller sizi de cezbediyorsa minimal stil gömme dolapları daha yakından inceleyebilirsiniz.

Sade ve yalın

Koyu tonlarda ahşaptan üretilmiş dolaplar gömme dolap denince aklımıza ilk gelen modellerden olabilir. Geleneksel bir hava da taşıyan bu modeller klasik, rustik, kırsal gibi dekorasyon stillerine çok iyi uyum sağlıyor. 

Çok dolaba ihtiyacı olanlar için

Odanın iki duvarını tamamen gömme dolap olarak planlayarak evinizin bütün kalabalığı için uygun bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Bu dekorasyondaki gibi büyük bir model özellikle kalabalık aileler için ideal olacaktır.  

Küçük ve fonksiyonel

İhtiyacınız olan daha ufak ve pratik bir modelse bu beyaz renkli, kullanışlı ama küçük model ilginizi çekebilir. Odanın renk dengesine ve stiline oldukça iyi uyum sağlamış olan bu dolap göründüğünden çok daha geniş bir iç hacme sahip ve odanızın bütün yükünü alabilir. 

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!