Tych 9 przedmiotów ma moc przyciągania złej energii do Twojego domu

homify Living room
Loading admin actions …

Ludzie od najdawniejszych czasów wierzyli, że pewne obiekty mają moc przyciągania szczęścia. Z tego powodu po dziś dzień, często umieszczamy w domu przedmioty, które mają nam pomóc zapewnić szczęście, dobrobyt i miłość. A trzeba wziąć też pod uwagę to, że istnieją obiekty, które przeciwnie, wywołują zły nastrój i sprowadzają złą energię. Jakie są objawy złej energii w domu? Mogą być różne: ciągły pech, zmęczenie, rozdrażnienie, brak pieniędzy…

Dziś dzielimy się Wami listą rzeczy, które uważane są za przynoszące pecha. Oczywiście nie namawiamy Was, by natychmiast pozbyć się ich z domu. Warto jednak zwrócić uwagę, czy rzeczywiście nie wpływają negatywnie na Wasz nastrój. Poza tym potraktujcie te rady z lekkim przymrużeniem oka i wyciągnijcie z nich to, co dla Was najlepsze.

2. Sztuczne i suche rośliny

3. Kaktusy i inne kolczaste rośliny

Sądzi się, że tego typu rośliny przyciągają problemy z pieniędzmi oraz relacjami międzyludzkimi. Czy to możliwe, że w niektórych roślinach doniczkowych jest zła energia? Kaktusy są jednak lubiane przez wiele osób za swój osobliwy wygląd i łatwość w pielęgnacji. Mamy dla nich dobrą wiadomość, wcale nie musicie wyrzucać swoich roślin! Wystarczy trzymać się teorii, że kaktusy obdarzone naszą troską i miłością odwdzięczają się nam dobrą energią. Sprytne, prawda?

4. Zniszczone lustra

5. Miotła zawsze w dół

Odkładając miotłę w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym pamiętajcie, że jej włosie zawsze powinno być skierowane w dół. Ustawiona w przeciwnym kierunku sprowadzi do domu pecha i odpędzi miłość!

6. Nożyczki zawsze zamknięte

Pozostawienie otwartych nożyczek przyciąga pecha i nieszczęście. Zawsze po użyciu starannie je zamykajcie, a najlepiej trzymać je schowane w szufladzie. Jeśli chodzi o biurko to zwróćcie też uwagę na ramki ze zdjęciami bliskich. Unikajcie ramek pękniętych i uszkodzonych, gdyż tak samo może uszkodzić się przyjaźń.

7. Zniszczone sztućce

Przejdźmy do jadalni. Podobnie jak połamane lustra czy ramki, również naczynia i sztućce nie powinny być zniszczone. Ułamane talerze, wyszczerbione szklanki i pogięte widelce od razu przywołują nastrój smutku i melancholii. Naczynia powinny być w dobrym stanie, bez plam czy uszkodzeń. Szkoda Wam wyrzucić talerze, do których jesteście przywiązani? Nie miejcie skrupułów, w tych przedmiotach jest zła energia!

8. Części martwych zwierząt

Na szczęście moda na tego typu ozdoby powoli odchodzi w zapomnienie, ale na pewno jeszcze wiele z Was posiada w swoich domach naturalne skóry, poroża, przedmioty stworzone z muszli, a nawet w kości słoniowej. Nie mówimy już nawet o skrajnych przypadkach, czyli wypchanych zwierzętach! Takie ozdoby przynoszą najpotężniejszy rodzaj pecha, bo związany ze śmiercią. Pomijając już aspekt estetyczny takich starych, zakurzonych pamiątek… Czy mieszkanie z martwymi zwierzętami naprawdę jest przyjemne?

Zajrzyjcie także tutaj: 10 najlepszych pomysłów na zadaszenie tarasu

9. Stare, połatane ubrania

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine