Kwiatowe aranżacje, którymi warto się zainspirować! | homify

Kwiatowe aranżacje, którymi warto się zainspirować!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Mono Studio Garden Plant pots & vases
Loading admin actions …

Rośliny, dzięki swej wyjątkowości i mnogości różnych gatunków, sprawiają, że każdy ogród zyskuje zupełnie nowego wyglądu! Aby stworzyć w swoim ogrodzie najpiękniejsze roślinne aranżacje, nasi architekci stworzyli wyjątkowe projekty, które będą Wam pasować niezależnie od tego, czy jesteście właścicielami małego, czy dużego ogrodu. Dzięki ciekawym rozwiązaniom, część roślin będziecie mogli przenieść na zimne miesiące do domu, dzięki czemu Wasza uprawa kwiatów, ziół oraz warzyw będzie Was cieszyć przez cały rok! 

Do domu i ogrodu

Drewniane skrzynki świetnie sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i domach, dodając im uroku! Dzięki swojej budowie możecie w nich zasadzić kwiaty, ale również zioła i warzywa, dzięki czemu oszczędzając dużą ilość miejsca będziecie mogli zrywać własne zbiory, które dodadzą Waszym potrawom wyjątkowego smaku i aromatu! 

Wiszące rośliny

Jeżeli posiadacie naprawdę niewielką przestrzeń, nie jest to wcale powód do rezygnacji z hodowania własnych ziół, warzyw, czy owoców! Nasi specjaliści stworzyli prostą i praktyczną konstrukcję, która pozwoli Wam trzymać rośliny nawet w najmniejszej kuchni, ogródku lub na balkonie. Do projektu wykorzystano metalowe rurki, przemalowane na brzoskwiniowy kolor, a także zagięte plastikowe rury, standardowo używane do tworzenia rynien. Jesteśmy pewni, że taka instalacja wyróżni Wasz dom, czy ogród, natomiast jej instalacja nie nadwyręży znacznie Waszego budżetu. Co więcej, hodowanie własnych ziół i warzyw sprawia ogromną przyjemność!

Egzotyczny ogród

Marzycie o ogromie zieleni, ale uważacie, że nie zmieszczą się one w Waszym ogrodzie? Nasi projektanci udowadniają, że wszystko jest możliwe! Wydzielenie niewielkiego pasa wzdłuż ogrodzenia będzie świetnym pomysłem, by zasadzić przy nim niewielkie drzewka, krzewy, a także trawy, które zapewnią wrażenie bujnego ogrodu. Dzięki dobraniu odpowiednich wysokości i rozpiętości roślin, możecie samodzielnie stworzyć piękny mini-ogród! Kierujcie się zasadą, by najwyższe rośliny były najbliżej ogrodzenia, natomiast najniższe najdalej od niego, to zapewni roślinom odpowiednie nasłonecznienie i pozwoli im się właściwie rozwijać. 

Mała przestrzeń, dużo roślin

Wykorzystanie parapetu, bądź stworzenie specjalnej półki, na której ustawicie doniczki, będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie dysponujecie odpowiednią powierzchnią, gdzie moglibyście zasadzić rośliny. Przed stworzeniem takiej roślinnej aranżacji, musicie rozeznać się, gdzie wasze kwiaty, bądź zioła będą mieć najlepsze warunki do rozwoju. Polecamy Wam miejsca ze średnim nasłonecznieniem (przestrzenie, na które przez większość dnia bezpośrednio padają promienie słoneczne mogą być nieodpowiednie dla wrażliwych roślin), a także częste spryskiwanie roślin, dzięki czemu będą w odpowiednim stopniu nawodnione. 

Doniczki na tarasie

Projekt ten świetnie sprawdzi się, jeżeli duża część Waszego ogrodu jest zabetonowana. Ustawienie doniczek pasujących do stylistyki Waszego tarasu wraz z Waszymi ulubionymi kwiatami ożywi całą przestrzeń i nada jej nietuzinkowego charakteru. Rośliny w doniczkach to również dobry pomysł, jeżeli posiadacie zwierzęta, które lubują się w kopaniu dołków—dzięki temu Wasze rośliny nie ucierpią, a Wy nie będziecie musieli strofować swoich pupili.

Oznaczenia doniczek

Kochacie hodować zioła, ale chcielibyście, żeby wyglądały wyjątkowo? Nasi projektanci mają na to świetne rozwiązanie—dzięki specjalnym etykietom, możecie oznaczyć każdą doniczkę nazwą konkretnej rośliny, co doda jej niekwestionowanego uroku. Co więcej, bardzo prosto jest wykonać takie oznaczenia samemu—chociażby dzięki drewnianym patyczkom do lodów!

Jesteście ciekawi innych pomysłów na aranżację ogrodu? Zobaczcie tutaj:

15 pomysłów na zieloną oazę relaksu!

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!