Industrialne kuchnie: funkcjonalne i smakowite | homify

Industrialne kuchnie: funkcjonalne i smakowite

Aśka Warchał Aśka Warchał
homify Industrial style kitchen
Loading admin actions …

Pokusilibyśmy się o stwierdzenie, że kuchnia to miejsce artystycznej kreacji. To tutaj możemy puścić wodze fantazji, eksperymentować ze smakami… a także z wystrojem. Aranżacja kuchni powinna stymulować nas do działania, zachęcać do odkrywania coraz to nowych terenów. Jaki styl wybrać? Zależy to oczywiści od gustu i preferencji, my jednak dzisiaj chcielibyśmy zaproponować Wam styl industrialny. 

Przemysłowe inspiracje pozwalają użyć wytrzymałych materiałów w kreatywny sposób, oryginalne dekoracje wzmagają inwencję… Dlatego właśnie przedstawimy Wam dzisiaj 7 kuchni industrialnych od naszych architektów wnętrz i zwrócimy Waszą uwagę na to, co czyni je wyjątkowymi.

Wszystko na wierzchu

Rozpoczynamy od drobiazgu, ale w niejednym naszych artykule podkreślaliśmy już, jak niesamowicie istotne jest dbanie o detale. A te najlepiej jest przemyśleć już na początku. W industrialnych kuchniach często zobaczymy akcesoria kuchenne, garnki i patelnie na widoku. Dlaczego? Ponieważ to dodatkowy błysk metalu w aranżacji oraz kwestia praktyczna, tak o wiele łatwiej możemy od razu zabrać się do pracy.

Wybór materiałów

Materiały, które zwykle spotkamy w kuchniach w stylu industrialnym są bardzo proste: stal, żelazo, miedź.. w połączeniu z kamieniem lub cementem. Często znajdziemy też drewno. Przyjrzyjmy się tej fantastycznej kuchni z domu hiszpańskiej artystki. Surowość białej blachy na suficie doskonale kontrastuje z błyskiem miedzianej lampy. Przyszłość i duch retro na jednym zdjęciu—oto właśnie styl industrialny.

Przestronność

Oczywiście im większa, tym lepsza, co jednak nie powinno odstraszać właścicieli mieszkań o małym metrażu. Postarajmy się stworzyć poczucie przestronności poprzez długie, puste blaty, na których nic nie zalega, dobrym pomysłem będzie też kuchnia otwierająca się na jadalnię oraz salon. W przypadku tego budynku można było posłużyć się starymi, metalowymi słupami w charakterze granicy pomiędzy strefami. Industrialny look na 100%!

Nieco nostalgii

Wcześniej wspomnieliśmy o duchu retro. Przywiązanie do rzeczy z dawnych czasów jest częste u miłośników stylu industrialnego. O przyszłości technologii myślą raczej zwolennicy minimalizmu w wystroju wnętrz, tutaj natomiast cofamy się do początków rewolucji przemysłowej. Dlatego stare meble doskonale się sprawdzą w naszych aranżacjach.

Znaczenie naturalnego oświetlenia

Dobra kuchnia powinna mieć dobre światło, a dobre to znaczy naturalne. Dlatego Schmidt Küchen stworzyło kuchnię pod antresolą w przestrzeni o podwójnej wysokości. Światło dodatkowo odbijają stalowe blaty oraz polerowana posadzka betonowa. Tutaj o łączności z przeszłością zapewnia stary budynek z murami z kamienia i cegły.

Rola sztucznego oświetlenia

Gdy słońce zajdzie, trzeba sobie przy pomocy sztucznego oświetlenia. W przypadku stylu industrialnego mamy przed sobą ogromne pole do popisu. Punktowe reflektory doskonale doświetlą strefę przygotowywania posiłków, ale prawdziwe skarby to lampy z recyklingu z prawdziwych fabryk bądź na takie stylizowane. Mogą być ciężkie wizualnie, będą świetnie wyglądać nad drewnianym stołem.

Po prostu poczuj ten styl

The Arts and Crafts Kent Kitchen by deVOL deVOL Kitchens Industrial style kitchen Blue
deVOL Kitchens

The Arts and Crafts Kent Kitchen by deVOL

deVOL Kitchens

W stylu industrialnym, jak z resztą i w każdym stylu, najważniejsze jest, żeby go poczuć i czuć się w nim swobodnie. Kiedy osiągniemy ten stan, obejrzymy wystarczająco dużo zdjęć wspaniałych realizacji czy zobaczymy je na własne oczy, wtedy dobieranie poszczególnych elementów nie będzie już stanowiło trudności. Kuchnia może być betonowa, może być wyłożona glazurowanymi płytkami, a my i tak nadamy jej industrialnego czaru.

Kochacie ten styl i nigdy nie macie go dość? Zachwyci Was ta realizacja: Industrialna perełka pełna domowego ciepła.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!