Marangozunuza yaptırmak isteyeceğiniz 13 ahşap gardırop

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Marangozunuza yaptırmak isteyeceğiniz 13 ahşap gardırop

nihal e. nihal e.
Scandinavian style dressing room by Studio M Arquitetura Scandinavian
Loading admin actions …

Basit bir ahşap gardırobun yatak odanız için dezavantaj olduğunu düşünmeyin. Ahşap dolaplar söz konusu olduğunda renk ve desenlerle birlikte sayısız seçenek mevcut. Üstelik modern, klasik, tropikal, minimalist vb. kısaca yatak odanızın stili ne olursa olsun her tarza uyan bir ahşap dolap var. Bugünkü yazımızda her biri ahşaptan yapılma 13 özel gardırop örneği derledik. Şimdi sırayla göz atalım.

​1- Klasik tarz

Build in Cupboard Classic style bedroom by SCD Group Classic Wood Wood effect
SCD Group

Build in Cupboard

SCD Group

Sizin için seçtiğimiz ilk örnek klasik stile sahip bir giysi dolabı. Koyu tonlu ahşap dolap evin dekorasyonuyla uyumlu olarak tercih edilmiş. Bunu, dolabın yanındaki makyaj masası ile diğer eşyalardan anlıyoruz. Orta kısmında televizyon bulunan dolap işlevsel bir model.

​2. Açık askılık

Resimdeki giysi dolabı standart bir ahşap rengine sahip olup modern dolap modellerine uygun olarak açık olarak tasarlanmış. Böylece giysilerinizi açık askılara asarken aynı zamanda ne nerede daha kolay bulabiliyorsunuz. Bu tür dolap modelleri daha çok giyinme odaları için tercih edilse de yatak odasına da alınabilir.

​3. Hem dolap hem makyaj masası

Sırada evinizin ölçülerine göre marangoza yaptırabileceğiniz bir model karşımızda. Açık askılığın yanı sıra sepet ve saklama kutularıyla dağınıklığın önüne geçilmiş. Dolap tasarımının ilginç özelliği dolaba bitişik bir makyaj masası ile devam etmesi.

​4. Duvarın içinde kaybolmak

Bazen de öne çıkan, dikkat çeken bir dolap yerine göze batmayan, sade bir model tercih ederiz. Zira giysi dolabı yatak odasında çok yer kaplar. Bu da odayı olduğundan daha boğucu bir hale getirebilir. Eğer kamufle edilmiş bir dolap arıyorsanız duvar rengine uygun açık tonlu bir ahşap dolap satın alabilirsiniz.

​5. Dahili niş

Yine odaya özel olarak yaptırılmış bir dolap modeli görüyoruz. Çatı katında bulunan yatak odası eğimli bir tavana sahip olduğundan uygun dolap bulmak zorlaşıyor. Duvarın ölçülerine uygun olarak yaptırılmış bir dolap ise oldukça kullanışlı olup az yer işgal eder.

​6. Yaratıcı delikler

Tüm bir duvarı kaplayan dolap modeli tıpkı duvar gibi beyaz renginde olup sadece kenar çerçevesi ile odadan ayrılıyor. Dolabın en güzel yanı ise üzerinde yer alan farklı boyutlardaki delikler.

​7. Canlı sarı

modern  by My Italian Living, Modern
My Italian Living

'Metropolis' 2 sliding door wardrobe by Mobilstella

My Italian Living

Fotoğrafta gördüğümüz beyaz, gri ve sarı renk paletinden oluşan dolap tarz olarak oldukça çağdaş bir model. Bilhassa canlı sarılar güzel görünüuor.

​8. Sürgülü kapı

Bir diğer renkli dolap modelinde yine sürgülü kapı tercih edilmiş. Fotoğrafta görüldüğü üzere dolap bölümlerinden biri kitaplığa dönüştürülmüş.

​9. Tazelik etkisi

country  by The Cotswold Company, Country
The Cotswold Company

Appleby oak Wide Double Wardrobe

The Cotswold Company

Ahşap dolapların en büyük avantajı, doğal bir malzeme olmasından ötürü bulunduğu mekana hem sıcak katması hem de tazelik etkisine sahip olmasıdır.

​10. Retro dolap

Son yıllarda retro tarzı eşyalar çok popüler oldu. Bunda hem eskiye duyulan özlem hem de stil sahibi olma hevesi etken. Fotoğraftaki retro tarzı dolap sofistike bir seçim.

​11. Aynalı dolap

Ahşap dolabı standart bir tonda ve renksiz olarak kullanacaksanız eğer modeli hareketlendirmek için kapak kısmına ayna yaptırabilirsiniz. Böylece harici bir ayna satın almanıza da gerek kalmaz.

​12. Rustik tarz

modern  by Fine Furniture Ltd, Modern
Fine Furniture Ltd

Oak Portal Wardrobe

Fine Furniture Ltd

Sıradaki dolap modeli nispeten küçük olmakla birlikte tamamen benzersiz. Rustik stilde tasarlanmış dolabın kendine has biçiminin yanı sıra kütükten yapılma kapak kısmındaki detaylar dolabı hem doğal hem de farklı kılmaya yetiyor.

​13. Kompakt dolap

Room 2 wardrobe view Modern Bedroom by Creazione Interiors Modern
Creazione Interiors

Room 2 wardrobe view

Creazione Interiors

Son örneğimiz modern ve işlevsel bir dolap modeli. Üç parçadan oluşan dolap; ham ahşap görünümü, beyaz renkli kısmı ve desenli bölümüyle algılarımızla oynarken göze de hitap ediyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Bir ev işte böyle düzenlenir!' başlığına bakabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!