Bahçeniz için olmazsa olmaz 10 ürün

Özlem K. Özlem K.
homify Garden Furniture
Loading admin actions …

Yaz geldi mi, gelecek mi, havalar ısındı, yok yeniden soğudu derken galiba bu sefer yaz kesinkes geldi. Baharın sonunda yoğun yağmurlu bir dönemi atlattık ve Haziran'da artık sıcak günler kısa sürede bitmemek üzere başlıyor gibi. Bu mutluluk verici gelişme akıllarımıza tabi ki bahçeyi getiriyor. Baharla birlikte bitkiler yenilendi, düzenlendi, bostan hazırlandı, mevsimlik çiçekler yerlerini aldı. 

Şimdi sıra geldi bahçenin diğer eksiklerini tamamlayıp bu alanı gerçek bir açık hava yaşam alanına dönüştürmeye. 

Bugünkü sayfamızda bahçeniz için olmazsa olmaz 10 üründen oluşan bir derleme hazırladık. Hem göze hoş görünen, şık bir dekorasyon hem de işlevsel özellikler barındıran ürünlerden oluşan listemiz bahçesini keyifle kullanmak isteyen okuyucularımızın ilgisini çekecektir. Bu derlemede yer alan ürünlerin farklı tasarım stillerinde, farklı renklerde ve desenlerde birçok örneği mevcut; böylece siz de evinize ve beğenilerinize uygun olan modeller seçerek mükemmel bir bahçe dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

1. Şık ve işlevsel bir barbekü

Romana wood fired oven La Hacienda Garden Fire pits & barbecues
La Hacienda

Romana wood fired oven

La Hacienda

Bahçesi olanların olmazsa olmazı bir numaralı ürün bir barbekü ya da sıkça kullandığımız ismiyle mangal. Eğer imkanınız varsa sabit bir barbekü ve hatta köy fırını yaptırabilecrğiniz gibi, alan sıkıntısı olanlarımız portatif bir modeli de tercih edebilir. Çok çeşitli modeller ve geniş bir fiyat aralığı bulmak mümkün.

2. Açık hava şöminesi

Serin yaz geceleri için hem işlevsel bir ürün hem de görsel bir şölen! Açık hava şömineleri artık çok moda, ister sabit isterse de portatif modeller bulmak mümkün.

3. Şık bir şezlong

Bahçenizde şezlong olması için illa bir yüzme havuzuna da sahip olmanız gerekmiyor, şezlongta uzanmanın tadı her türlü çıkar. Güzdüzleri bahçede güneşlenmek, geceleri ise yıldızları seyretmek için harika bir mobilya parçası!

4. Bahçe kulübesi

Bahçe eşyalarını koymak, odunluk yapmak ya da sezonluk eşyaları kaldırmak üzere depo olarak kullanmak için bir bahçe kulübesine ihtiyaç duyuluyor. Bunun dışında, kapalı bir kameriye gibi inşa ederek oturma alanına dönüştürülebilecek bir kulübe ya da çocukların içinde keyifle oynayabilecekleri bir oyun alanı da imkanı olanlar için harika bir fikir.

5. Şık bir bank

Ornate Garden Bench homify Garden Furniture
homify

Ornate Garden Bench

homify

Bahçeler için bir başka olmazsa olmaz ise şık bir banktan başkası değil. İster fotoğraftaki gibi ferforje isterse de ahşap hatta ya da beton bir bank bir bahçe mobilyası klasiğidir.

6. Heykel

Bahçenizi diğer bahçelerden farklı hale getirecek sıradışı bir fikri olarak ise özgün bir heykel düşünebilirsiniz. 

7. Şık ve işlevsel bir gölgelik

İster oturma grubunun üzerine, ister yemek masası için, isterse de fotoğraftaki gibi şezlongların üzerine denk gelecek şekilde kullanabileceğiniz bir gölgeliğe de ihtiyacınız olacak. Bunun için en yaygın sistem elbette portatif yapıları ve kolay kullanımları ile geniş şemsiyeler. Alüminyum gövde ya da ahşap gövde gibi seçenekler mevcut.

8. Çimler arasında bir yürüyüş yolu

Bahçenin bir yanından diğer yanına geçerken üzerinde yürüyebileceğiniz, taşlardan, betondan ya da ahşaptan yapılma bir yürüyüş yolu da hem son derece işlevsel hem de şık olacaktır. Peyzaj mimarları sizin için en iyi bahçe yolunu tasarlayabilir.

9. Dış mekan aydınlatması

'Dış mekan aydınlatması için 15 parlak fikir (harika bir görünüm)' başlıklı yazımızda birçok farklı örnek görebilirsiniz

10) Renkli ve desenli tekstil ürünleri

Ve son olarak, bahçe mobilyalarını sevimli bir hale sokacak canlı renklerde ve desenlerde tekstil ürünleri de bahçesinize harika vbir görünüm verecektir. Yalnız dikkat! Sürekli güneş ışınlarına maruz kalan renkler seri bir şekilde parlak görünümlerini kaybeder, bu nedenle renkli tekstil ürünlerini gölgede tutmayı ihmal etmeyin.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!