8 pomysłów na mały balkon!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

8 pomysłów na mały balkon!

Aśka Warchał Aśka Warchał
scandinavian  by Palletideas, Scandinavian
Loading admin actions …

Pogoda za oknami zachęca do spędzania czasu na łonie natury nie tylko podczas urlopu. Jednak nie każdy z nas po pracy ma możliwość wypoczynku w przydomowym ogrodzie czy na przestronnym tarasie. Codziennością wielu są małe mieszkania z małymi balkonami. Czy w takim razie jedyną szansą na relaks na świeżym powietrzu jest wyjście do parku? Jakkolwiek zielone tereny miejskie mają wiele zalet i wierzymy, że powinno ich być jak najwięcej, tak po męczącym dniu nie ma to jak w domu. Warto zatem wycisnąć co się da nawet z najmniejszego balkonu. 

Choć może nam się to wydać mało prawdopodobne, ta wąska przestrzeń, której być może teraz używamy jedynie do suszenia prania oraz magazynowania mopów, mioteł i innych przedmiotów, nie mieszczących się nigdzie indziej, może naprawdę stać się naszą miejską oazą. I to za niewielkie pieniądze. Wystarczy dodać kilka przemyślanych elementów i zadbać o odpowiednie ich rozplanowanie. Pamiętajmy—tutaj liczą się centymetry!

Przedstawiamy Wam 8 pomysłów na mały ogród od profesjonalistów z homify!

Odpowiednie rozplanowanie

Przy aranżacji małego balkonu kluczowe jest odpowiednie rozplanowanie oraz wybór takich mebli, które wydadzą się lekkie, nie będą przytłaczać. Świetnie udało się to w powyższym projekcie od studia Niebałaganka. Na wąskim balkonie zmieściły się składane krzesła i stół, w pełni wykorzystano potencjał skromnej przestrzeni. Wszechobecne kwiaty wprowadzają relaksujący, przyjemny nastrój.

Leżak

Leżak to idealny mebel na balkon. Jest wąski i długi, dokładnie tak jak nasze balkony! Poza tym, dla wielu z nas spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest równoznaczne z piękną opalenizną. Opalajmy się zatem wygodnie! Leżak od Palleteideas jest stworzony do zapewnienia nam optymalnych warunków do relaksu.

Uwielbiacie meble z palet i szukacie inspiracji na balkonowy projekt DIY? Sprawdźcie rozwiązanie z tego Mieszkania w stylu prowansalskim w podwarszawskiej Zielonce.

Meble prosto z natury

Jeśli niekoniecznie lubimy się opalać, wolimy raczej pić kawę, czytać książkę czy gawędzić z rodziną lub współlokatorami, warto zdecydować się na krzesła i stolik. Mogą one być składane jak w naszej pierwszej propozycji lub bardziej wyszukane i osobliwe, na przykład jak te stoliki kawowe od D2 Studio w połączeniu z pięknym fotelem z wikliny. Takie naturalne materiały sprawdzą się tutaj lepiej niż jakiekolwiek inne, na małym balkonie każde nawiązanie do natury jest na wagę złota!

Mebel i ogród w jednym

Możemy także iść o krok dalej i sprawić, żeby nasze meble nie tylko pochodziły z natury, ale wręcz wciąż były jej częścią! Coraz popularniejsze stają się stoliki-donice, które wprowadzą na balkon roślinność, jednocześnie będąc bardzo funkcjonalne. Powyższa propozycja pochodzi od studia architektury krajobrazu Architektonia Agnieszki Szamockiej-Niemas.

Wąskie i długie donice

Donice ustawione wzdłuż balustrady lub mniejsze, po prostu na niej zawieszone, to zawsze dobry pomysł na małym balkonie. Kolorowa i bujna roślinność tworzy przyjemny dla oka mur, który oddziela nas od zgiełku miasta, co świetnie pokazuje to zdjęcie aranżacji w wykonaniu studia Dziurdziaprojekt.

Zielona ściana

Możliwości prowadzenia roślinności na mały balkon jest wiele, ale zielona ściana od Pixel Garden należy chyba do najbardziej innowacyjnych i praktycznych. W powyższej aranżacji ten ogród wertykalny zazielenił się ziołami, ale możemy również stworzyć na nim barwne mozaiki. Największą zaletą tej konstrukcji jest bardzo prosty sposób nawadniania, wystarczy podlać jedynie najwyższy poziom.

Odrobina szaleństwa

W małych mieszkaniach często nie pozwalamy sobie na ekstrawagancję w wystroju wnętrz. Liczy się optyczne powiększenie przestrzeni za pomocą jasnych kolorów ścian i mebli o minimalistycznym designie. Jeśli jednak tęsknimy za zabawą i nieładem, przestrzeń balkonu doskonale nada się do eksperymentów. Co powiecie na starodawną skrzynię i fantazyjne poduszki z aranżacji Pink Pug Design Interior?

Oświetlenie

Pamiętacie pierwszy balkon od Niebałaganki? Z przestrzeni dziennego relaksu zamienia się on w nocy w romantyczną enklawę, idealną na lampkę wina z ukochaną osobą. Odpowiednie oświetlenie tak wiele może zmienić! Lampki na balustradzie i lampiony na stole to doskonałe połączenie. 

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!