10 świetnych pomysłów do ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Chibi Moku Architectural Films Modern Garden Wood Brown
Loading admin actions …

Lato w pełni, a Wy wciąż nie wiecie, co by tu zrobić z ogrodem? Marzycie o miejscu innym niż wszystkie, nie chce Wam się pielęgnować kwiatów, ale nie pogardzilibyście czymś ładnym wokół domu? Znamy te bolączki! Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu ciekawych pomysłów na ogród, które pozwolą cieszyć się nim na zupełnie inne sposoby.

Zapraszamy!

1. Letnia kuchnia

Outdoor Kitchen & Oak Building Urban Landscape Design Ltd Country style garden
Urban Landscape Design Ltd

Outdoor Kitchen & Oak Building

Urban Landscape Design Ltd

Nie ma nic przyjemniejszego, niż posiłek zjedzony pod chmurką. Latem życie domowników przenosi się na zewnątrz, także niezbędne wydaje się stworzenie zewnętrznej kuchni w ogrodzie. Musi być wykonana z materiałów odpornych na działanie wody i słońca- na przykład z naturalnego kamienia- i koniecznie wyposażona w grill!

2. Szklarnia

itv's Love Your Garden with Alan Titchmarsh Solardome Industries Limited Modern Garden
Solardome Industries Limited

itv's Love Your Garden with Alan Titchmarsh

Solardome Industries Limited

Warzywa i zioła z własnego ogródka? Dlaczego nie! Nie każdy ma jednak miejsca na stworzenie działki pod uprawę- dla tych przedstawiamy propozycję szklanej kapsuły, która jest stylową i funkcjonalną szklarnią.

3. Prysznic

Po ciężkich pracach w ogrodzie lub po intensywnej sesji opalania nie ma nic przyjemniejszego niż chłodny prysznic. Aby uniknąć konieczności ciągłego chodzenia do domu, warto zamontować prysznic na zewnątrz.

4. Miejsce na rowery

Rowerów wcale nie trzeba przechowywać w szopie lub garażu- można je też powiesić stylowo na ścianie. Zamontuj odpowiednie haki i ciesz się wyjątkową rowerową dekoracją.

5. Pergola

Pergola to ponadczasowa dekoracja ogrodowa, która pełni też szereg praktycznych funkcji. Mogą ją porastać rośliny pnące i krzewy, ale może także służyć jako zadaszenie lub forma ogrodzenia.

6. Strefa wejścia

Strefa wejścia to także część ogrodu- nie wolno o niej zapomnieć. Udekoruj ją roślinami doniczkowymi, nową wycieraczką i koniecznie zamontuj elementy oświetlenia.

7. Oświetlenie w ogrodzie

Wprowadź magiczny klimat do ogrodu montując wyjątkowe lampy, podświetlające rośliny od spodu.

8. Zielone ogrodzenie

Zamiast płotu czy murku- ogrodzenie z niskich krzewów. Prawda, że piękne?

9. Domek ogrodowy

Samodzielna budowa altanki na narzędzia to świetny projekt na weekend. Możesz ją wykonać w kilku krokach- szczegóły znajdziesz tutaj.

10. Dekoracje na tarasie

Inną częścią ogrodu, gdzie spędza się latem dużo czasu, jest taras. Także i tutaj przydadzą się oryginalne dekoracje- wielkoformowe donice, dekoracyjny obszar wysypany kamyczkami, ściana z kamienia o ciekawej teksturze. Puść wodze wyobraźni i ciesz się wyjątkowym efektem końcowym!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!