Türk uzmanların çizimleriyle aynen örnek alabileceğiniz rüya gibi evler

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Türk uzmanların çizimleriyle aynen örnek alabileceğiniz rüya gibi evler

Meral Eser Meral Eser
Modern Houses by alfa mimarlık Modern
Loading admin actions …

Hayallerinizi nasıl bir ev süslüyor? Bahçeli ya da havuzlu, bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir eve sahip olmak ister misiniz? Günün birinde ev yaptırmak isteyenler için, homify'da ülkemizden birçok proje örneği bulabilir,  mimarlar ve yapı şirketleri farklı stillerde proje çalışmalarını sergilediği çalışmaları inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda Türk uzmanların çizimleriyle aynen örnek alabileceğiniz rüya gibi ev projelerini bir araya getirdik. Ev yaptırırken kullanıcıların karar vermesini kolaylaştıracak örnek çizimler, uygulanacak stil ve tarz hakkında fikir verebilir ve bu işi kolaylaştırabilir. Daha fazla bekletmeden Türk uzmanların çizimleriyle şahane proje örneklerini gözden geçirelim.

1. Prefabrik dubleks villa

Özellikle Amerikan tipi ev modellerinde eğimli beşik çatı modeli ve veranda dikkat çeker. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan sıcak bir yuva için gereken tüm ihtiyaçların karşılandığı müstakil ev, prefabrik yapı sistemleryle inşa edilmiş. Günümüzde prefabrik yapılar akılcı çözümleriyle oldukça rağbet görüyor. Balkon ya da teras ihtiyacını bünyesinde barındıran projelerle, mevsimlik ya da daha uzun süreler kullanım ihtiyacını karşılayacak proje örnekleri bulabilirsiniz.

2. Kale gibi bir ev

Masalsı güzellikte kale gibi bir ev projesi ile devam ediyoruz. Geniş bir alana sahip konfor sunan evler, birçok insanın hayallerini süsleyebilir. Görkemli ve şık duruşuyla etkileyici bir cephe görünümüne sahip. Bahçe alanını oturma alanı için verimli kullanmak isteyenlere ilham verebilir. İç mekanlarla bütünleşen bahçe alanı, geniş pencere açıklıkları ile sağlanıyor. Geniş pencere açıklıklarıyla daha ferah ve aydınlık mekanlar tasarlanıyor.

3. Doğa ile iç içe enfes bir ev

Bahçeli ve konforlu evlerle ilgilenenler için iç açıcı manzarasıyla şahane bir villa. Bu örnekte görüldüğü gibi geleneksel izlerle modern çözümler bir araya geliyor. Cephe mimarisine estetik bir görünüm kazandıracak giydirme cephe modellerini değerlendirebilirsiniz. Ahşap giydirme cephe malzemeleri kullanılarak hem estetik bir görünüm sağlanırken, hem de bulunduğu çevre ile uyum sağlayan natürel dokular kullanılıyor. Bahçe duvarında ise taş ve tuğla kullanılan evde, ferah ve iç açıcı bir bahçe atmosferi mevcut.

4. Işıl ışıl ve ferah

Sıcak yaz aylarında keyifli vakit geçirmek isteyenler için son derece şık dizayn edilen havuzlu bir villa. Bodrum'da beyaz ve ferah atmosferiyle konfor sunan bir ev. Havadar alanlarda vakit geçirmeyi tercih edenler için kullanışlı teras alanları dizayn edilmiş. Şık ışıklandırma unsurları ile peyzaj mimarisine özen gösterilmiş. Yeşilin ferah etkisi ile ahşap zemin natürel dokularıyla göz okşuyor. Geniş bir bahçeye sahip konforlu villa tipi projelerle ilgilenenler için ilham verebilir.

5. Şık ve konforlu

Şehir hayatı giderek küçülen dairelere yerleşilmesine sebep oluyor. Müstakil konut avantajı birçok yönden ailelerin ihtiyaçlarını muntazam karşılıyor. Eğimli çatı modeli, geniş pencere açıklıkları, kemerler kullanılan projede cephe mimarisi göze hitap ediyor. Cephe dizaynı ile görkemli şık dizayn edilen bu projede de, geniş pencere açıklıkları ile ferah iç mekanlar dizayn ediliyor. Son derece şık ve konfor sunan bir proje.

6. Beyazlara bürünen modern villa

Beyazlara bürünen modern bir villa projesi ile sonlandırıyoruz. Özellikle görkemli ve modern bir evin mutlaka yüzlerce metrekare alana sahip olması gerekmiyor. Yalın çizgilerle ve geniş pencere açıklıklarıyla etkileyici bir cephe görünümüne sahip olmak mümkün. Aileler için konfor sunan projede, çocuklar için de güvenli bir bahçe alanı mevcut. Bahçe düzeni kullanıcıların ihtiyacına göre muntazam dizayn ediliyor. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde evlerin projesi bulabilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz ayrıca, ’Türk firmalarından çocuk odalarına hayat kurtaracak 6 çözüm’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!