Wspaniały dom na urwisku

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Wspaniały dom na urwisku

Alicja Olko Alicja Olko
Modern Houses by HAMMERER Architekten GmbH/SIA Modern
Loading admin actions …

W austriackim mieście Linz wzniesiono wyjątkowy dom, który dominuje nad okolicą. Zamieszkują go dwie rodziny, które cieszyć się mogą wygodnym życiem we wnętrzu pełnym luksusów, gdzie z każdego miejsca podziwiać można fantastyczne widoki.

Poza wyjątkową bryłą, dom ten odznacza się także niesztampowym materiałem, który pokrywa jego fasadę. Jest to stal corten, czyli stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Linz przed wojną był znanym ośrodkiem wytwarzającym stal, a użycie tego materiału do budowy nowoczesnego domu jest hołdem dla minionych dni.

Budynek

Dom wzniesiony został na zboczu, co sprawia, że zdaje się górować nad otoczeniem. Surowa, kubistyczna forma została nieco zmodyfikowana dzięki wysuniętym tarasom i wycięciom w bryle. Wybrany materiał na fasadę zewnętrzną jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale także na kolorystykę. Każdy panel zdaje się być w innym odcieniu, od miedzianego do bursztynowego.

Rozkład pomieszczeń

Jako że w domu tym mieszkają dwie rodziny, przestrzeń mieszkalną zorganizowano na trzech poziomach. Stefa wejścia znajduje się na środkowym piętrze, które łączy w sobie także pokoje gościnne oraz sypialnie rodziców. Najniższy poziom zarezerwowany został dla dzieci. Na najwyższym z kolei zlokalizowano strefę dzienną z salonem i jadalnią oraz taras, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Linz.

Przedpokój

Wchodząc do domu znajdujemy się w przedpokoju, którego obszar zaskakuje użytymi do jego aranżacji materiałami. Dominuje tu drewno na ścianach i suficie oraz beton na podłodze. We wnętrzu tym panuje porządek i dobra organizacja. Wszystko ma charakter funkcjonalny, a wyposażenie i dekoracje ograniczone są do koniecznego minimum. Zarówno instalacje, jak i miejsca do przechowywania wbudowano w ściany, estetycznie je zabudowując.

Łazienka

W zupełnie niezwykły sposób zaaranżowano łazienkę. Także tutaj dominuje drewno, uzupełnione przez białą ceramikę łazienkową i szkło. Najbardziej charakterystycznym elementem jej wystroju jest wanna, którą obudowano ciemnym materiałem. Jej usytuowanie tuż przy oknie sprawia, że w czasie relaksującej kąpieli podziwiać można widoki na okolicę. Wspaniałe okno na całą ścianę obramowuje efektowny krajobraz, nadając mu statu dekoracyjny.

Kuchnia

Otwarta na jadalnie kuchnia zlokalizowana została w pomieszczeniu, którego ściany są całkowicie przeszklone. Krajobraz wdziera się do środka, stając się integralnym elementem wnętrza. Także tutaj podłoga wyłożona jest betonem. Sufit z kolei jest drewniany. Całość uzupełniona została przez białe meble kuchenne i designerskie elementy jadalni.

Strefa dzienna

Ciekawie zaaranżowana strefa dzienna gwarantuje doskonałe miejsce do tego, aby się zrelaksować i wypocząć. Sofa w formie materaca o pokaźnym rozmiarze umożliwia wygodne miejsce do siedzenia (i leżenia!) dla całej rodziny. Ciekawym zabiegiem jest zabudowanie tylnej ściany i części sufity miękkim materiałem, kształtem przypominającym falę. Także tutaj dominuje drewno, które dba o szczególne ciepło i przytulność we wnętrzu.

Zobaczcie inny dom z oszałamiającymi widokami- dom na krawędzi w Krakowie.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!