Przed i Po: Kompletnie zaskakująca metamorfoza domu

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Przed i Po: Kompletnie zaskakująca metamorfoza domu

homify.Pl homify.Pl
by scheriau_architektur
Loading admin actions …

Posiadając starszy dom, często mamy tendencję do zaniedbywania go, z myślą, że nie ma sensu inwestować w stary dom, z którego nic już nie będzie. To jest bardzo błędne przekonanie, co udowodniła grupa architektów z Scheriau-Architektur, którzy zobaczyli potencjał drzemiący w pewnym starym i mało atrakcyjnym domu jednopiętrowym. Udało im się przeprowadzić całkowitą metamorfozę i przemienić go w niesamowitą i nowoczesną rezydencję o dwóch piętrach. Dołączcie do nas do wirtualnej wyprawy po historii remontu i zobaczcie cudowne efekty.

​Stan pierwotny

Tak wyglądał mały domek przed transformacją. Nudny projekt pochodzący z lat siedemdziesiątych z blaszanym dachem w bardzo złym stanie. Widzimy również, że fasadę, a przede wszystkim główne wejście zdominowały i przejęły rośliny pnące. Nieomylny znak opuszczonego domu.

​Tylna fasada—stan oryginalny

Tylna fasada prezentowała jeszcze gorszy stan. Zwróćmy uwagę na odpadający od ścian tynk i brak jakiegokolwiek wykończenia ścian. Ogród był zaniedbany, gdzie krzewy i chwasty rosły bez jakiejkolwiek kontroli. Całość wołała o interwencję.

​Pierwsze oznaki poprawy

Wyczyszczenie terenu, rozbiórka co niektórych ścian i oczyszczenie reszty ze starych resztek wykończenia to dopiero początek. Takie przygotowania były niezbędne, żeby wprowadzić w życie projekt dwupiętrowego domu o całkowicie świeżym wyglądzie. Oryginalna struktura została w miarę możliwości utrzymana nienaruszona, służąc za podstawę nowego projektu.

​Zupełnie nowy i odmieniony dom

Możecie uwierzyć, że jest to ten sam dom, który widzieliśmy na poprzednich zdjęciach? Ta metamorfoza przeszła wszelkie oczekiwania! Dodane piętro i ogólny kształt bryły sprawia, że ten budynek wyróżnia się wśród sąsiadów. Nowoczesny design podziwia się z czystą przyjemnością, a wszystko dzięki prostocie stylu, prostym liniom i uderzającej bieli fasady.

​Ogród ze snu

Metamorfoza ogrodu równa się przemianie, którą przeszedł budynek. Aż ciężko uwierzyć, że patrzymy na to samo podwórko. W nowo stworzonym ogrodzie znalazło się miejsce na staw, drewniany taras, który pozwala cieszyć się naturą, nie schodząc na trawnik, a także dużo zieleni i niewielka strefa rekreacyjna ze stolikiem i krzesłami ogrodowymi. Naprawdę wielkie zaskoczenie i ogromna zmiana.

​Kontrola prywatności

Fakt, że dom ma otwarte przejście do ogrodu, może przyciągać wścibskie oczy sąsiadów. Nie chcemy jednak, żeby mieszkańcy tego domu czuli się obserwowani we własnym domu, dlatego też zamontowano system żaluzji, który nie tylko chroni przed podglądaczami, ale również przed nadmiernym słońcem.

​Widok godny pozazdroszczenia

Z salonu rozpościera się wspaniały widok na staw, który doskonale harmonizuje z minimalistyczną aranżacją wnętrza domu. Ten niewielki raj na ziemi stał się integralną częścią projektu, ponieważ dzięki niemu uzyskano tak przyjemną i komfortową atmosferę.

​Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Nowe wnętrze zostało wyposażone w meble robione na miarę, na zamówienie. Dzięki temu, całkowicie wykorzystano dostępną przestrzeń, gdzie nie tylko elementy dekoracyjne, ale też same meble są wyrazem osobowości i charakteru mieszkańców. Połączenie drewna z bielą tworzy doskonałe tło dla niektórych z elementów dekoracyjnych. Na pewno zauważyliście jak podkreślony został czerwony dywan wnoszący do przestrzeni ogrom charakteru.

​Oryginalna łazienka z klasycznymi elementami

Łazienka zaskakuje nas swoim designem. Intensywnie żółte meble mocno kontrastują z aranżacją innych pomieszczeń. Kolejnym elementem, który przykuwa uwagę jest wiszący w samym środku żyrandol, nadający łazience niepowtarzalnego charakteru. Mamy więc dość eklektyczne pomieszczenie z elementami nowoczesnymi, ale również klasycznymi i rustykalnymi.

W tym przypadku, przeprowadzono całkowity remont wszystkich powierzchni i praktycznie od nowa stworzono je wszystkie. Jeżeli jednak nasz budżet nie pozwala na tak radykalne zmiany, zastanówmy się nad mniejszymi, aczkolwiek wciąż mocno zauważalnymi zmianami. Dowiecie się więcej czytając: 12 szczegółów, które całkowicie odmienią każdą łazienkę

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!