Bunları ben niye düşünemedim? 10 orijinal ev fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Bunları ben niye düşünemedim? 10 orijinal ev fikri

umit atdağ umit atdağ
Scandinavian style corridor, hallway& stairs by MON OEIL DANS LA DECO Scandinavian
Loading admin actions …

Kullanışlı bir salona, oturma odasına, yatak odasına veya koridora sahip olmak için  fonksiyonel bir  dekorasyon yapmak gereklidir. Ancak her zaman bu şekilde fonksiyonel bir  dekorasyonu yapamayız. Faydalı bir dekorasyon ortaya çıkarmak için  uygun mobilyalar, doğru yerleşimler ve doğru dekorasyon planı bir arada olmalıdır. Bu gün evinizde kolaylık sağlayacak estetik tasarımlara sahip  fikirleri inceliyoruz. Bu fikirler ışığında yapacağınız dekorasyon ile kusursuz ve geniş bir eve  sahip olabilirsiniz. Homify farklı fikirler  sayfasında yer alan birbirinden güzel bu fikirleri inceleyerek evinizde harikalar yaratabilir, bir evde olması gereken  her şeye sahip olabilirsiniz. 

Depolama alanı bölmeler

Evinizde yer alan kolon veya kiriş gibi alanları bölme şeklinde dekore edebilir, salon içinde ihtiyaç duyacağınız  muhafaza alanlarını oluşturacağınız gibi evinizi de geometrik olarak  daha şık ve zarif bir salon haline getirebilirsiniz. 

Kullanışlı portmantolar

MN Residence Scandinavian style corridor, hallway& stairs by deDraft Ltd Scandinavian
deDraft Ltd

MN Residence

deDraft Ltd

Eve girdiğinizde elbiselerinizi astığınız portmantoları farklı tasarımlar ile  kullanışlı portmantolar haline getirebilir,  hem fonksiyonel bir portmantoya sahip olabilir hem de evinizde fonksiyonel bir mobilya ile dekorasyon yapmış olursunuz. 

Köşe rafları

Mobilyalarınızın köşeleri, odaların ölü alanlarını değerlendirmek için köşe raflarını tercih edebilirsiniz. Köşe rafları ölü alanları ortadan kaldırdığı gibi  görsel açıdan evinize mükemmellik katacaktır. Örnek kitaplık köşesi ek bir raf ile klasik bir kitaplık haline getirilmiş.

Merdiven altları

Wine cellar beneath contemporary staircase Modern Home Wine Cellar by Space Alchemy Ltd Modern
Space Alchemy Ltd

Wine cellar beneath contemporary staircase

Space Alchemy Ltd

Evinizdeki merdivenlerin altlarını farklı tasarımlar ile kullanışlı birer şarap mahseni haline getirebilir, şaraplarınızı muhafaza edeceğiniz şık ve ilgi çekici bir mahsene sahip olabilirsiniz. Merdiven altları en kullanışlı alanlardır.

Koridorlar

Koridor dekorasyonları genel olarak yüzey süslemeleri şeklinde yapılıyor olsa da niş alanlar şeklinde de yapılabilir. Koridorlarda oluşturulacak nişler ile  örnek süs alanları oluşturabilir, aksesuarlarınızı bu alanda teşhir edebilir veya koridorunuzu harika bir koridor haline getirebilirsiniz.

Modern raflar

Günümüzde üretilen modern raflar ile evinizin her alanında kusursuz dekorasyonlar yapabilir, ihtiyaç duyduğunuz  muhafaza alanlarını raf sistemleri ile oluşturabilirsiniz. Ahşap malzemeler size daha fazla doğallık sağlayacak, modern bir montaj ile kusursuz bir aksesuar sergi alanına dönüşecektir.

Merdiven altı dolaplar

Townhouse Interior Design, Putney Bridge, London Modern Houses by Residence Interior Design Ltd Modern
Residence Interior Design Ltd

Townhouse Interior Design, Putney Bridge, London

Residence Interior Design Ltd

Merdiven altlarını dolap olarak da değerlendirebilirsiniz. Dolap olarak yapacağınız tasarımlar ile hem merdiven altlarını daha dekoratif olarak dekore edebilir hem de ihtiyacınız olan muhafaza ve depolama alanlarını oluşturabilirsiniz.

Köşe ofisi

Evinizde bir çalışma odasına ihtiyaç duyuyorsanız ve evinizde fazla odanız yoksa bu modelde olduğu gibi köşe ofisi dekorasyonu yapabilir evinizde bulunan ölü bir alanı çalışma ofisi haline getirebilirsiniz.

Duvar dekoru

Duvar süslemeleri için özel yer ayırmak yerine duvarı doğru bir kullanım ile kusursuz bir şekilde süsleyebilir, mükemmel bir duvara sahip olabilirsiniz. Böylece süs eşyaları ve tablolar için ekstra yer ayırmak zorunda kalmadan dekorasyon yapabilirsiniz.

Koridor kitaplığı

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH Modern Corridor, Hallway and Staircase by E2 Architecture + Interiors Modern
E2 Architecture + Interiors

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH

E2 Architecture + Interiors

Evinizdeki koridorlar için farklı bir tasarım yapabilir, koridoru bir kitaplık haline getirebilirsiniz.  Kitaplık olarak uzun ince bir konsol tercih ederek hem konsol hem de kitaplık görevi görecek bir mobilyaya sahip olarak evinizde ilgi çekici bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!