Wysoki sufit- 6 przykładów z efektem wow!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Apartament w Libertowie pod Krakowem, Biuro Projektowe Pióro Biuro Projektowe Pióro Living room
Loading admin actions …

Pomieszczenie z wysokim sufitem to prawdziwy skarb. Przestrzeń zaczyna oddychać, wpada do niej więcej naturalnego światła.. pozytywy można mnożyć w nieskończoność! Jedynym minusem, jaki przychodzi do głowy, są trudności w ogrzaniu wysokiego pomieszczenia. Nowoczesna architektura doskonale zna zalety wysokich sufitów, ale znajdziemy je także w niektórych starych kamienicach. W przeszłości bogata dekoracja była obowiązkowa, kasetony, sztukaterie czy nawet freski pokrywały sufity. Dzisiaj mamy pełną dowolność!

Pomieszczenie z wysokim sufitem to oczywiście również wyzwanie, by jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. Jeśli macie to szczęście, że takowe znajdują się w waszym domu lub mieszkaniu, poznajcie 6 pomysłów na wysoki sufit od profesjonalistów homify!

Wiszące lampy

Najbardziej spektakularną z możliwości, jaka otwiera się przed nami w pomieszczeniu z wysokim sufitem, jest wybór nieoczywistej lampy. Jak udowadnia aranżacja studia Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz, wisząca lampa może dać niesamowite efekty. Lampa wygląda tutaj jak opadające z sufitu krople światła! Oczywiście nie każda lampa sprawdzi się w pomieszczeniu z wysokim sufitem, trzeba dobrać taką, która nie zginie, a której piękno w pełni (i dosłownie) rozświetli nasz pokój.

Regał na całą ścianę

Wysoki sufit to wysokie ściany, czyli dodatkowa przestrzeń do wykorzystania. Ciekawym pomysłem jest regał na całą wysokość ściany. W kolorze ściany lub wręcz jako jej integralna część staje się lekki i prawie niewidoczny, a ułożone na nim obiekty urozmaicają przestrzeń. Projektanci z Biura Projektowego Pióro zdecydowali się dodatkowo na kilka kolorowych i podświetlonych półek, które nie pozwalają by na ścianie zapanowała nuda!

Szklana ściana

Oczywiście wcale nie musimy decydować się na ścianę w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Przy wysokim suficie szklana ściana jest szczególnie efektowna. Prezentowana powyżej projekt od studia Architektura Wnętrz Daria Zaremba, pokazuje jadalnie z niesamowitym widokiem na las, wręcz skąpaną w naturalnym świetle. Kiedy zaś słońce zajdzie.. można zapalić żyrandol, który robi wrażenie! A którego nie moglibyśmy powiesić w niższym pomieszczeniu.

Przestrzeń, która oddycha

Prezentowana powyżej aranżacja od Rajek Projektowanie Wnętrz udowadnia, że wysoki sufit pozwala przestrzeni oddychać. Czego tu nie ma! Kominek, drewno do kominka, kanapa, poduszki, stolik, fotel, skóra, półka, telewizor, lampa… Wysoki sufit pozwala na nagromadzenie elementów wystroju, które w innym pomieszczeniu spowodowałoby efekt przeładowania. Tutaj taka aranżacja wprowadza przytulną atmosferę, sprawia, że mimo wysokości ścian nie ma mowy o pustce.

Jeśli spodobało się Wam to wnętrze, poznajcie cały wyjątkowy dom: homify 360°: fabryczny loft w środku lasu pod Piłą.

Sufit drewniany

Wszystkie prezentowane do tej pory sufity były białe, czas zatem na coś innego. Piękny, wysoki sufit z jasnego drewna znajdziemy w domku letniskowym na Kaszubach projektu Magdaleny Zawady. Nadaje on pomieszczeniu sielski, przytulny klimat i znakomicie współgra z resztą wnętrza. Wrażenia dopełniają zwisajace z niego rzeźby ptaków w stylu ludowym.

Sufit na wskroś nowoczesny

Kończymy prawdziwie zaskakującym, wysokim sufitem. Zdjęcie przedstawia wnętrze domu w Lublińcu, autorstwa studia Dyrda Fikus Architekci. W tym na wskroś nowoczesnym projekcie, sufit zwieńczony został świetlikiem, przez którego naturalne światło wpada do budynku. Z wysokości zwisa także starodawny żyrandol, wprowadzający styl eklektyczny i uwidaczniający rzeczywiste wymiary pomieszczenia.

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine