Kusursuz bir yatak odasını tanımlayan 5 farklı örnek | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Kusursuz bir yatak odasını tanımlayan 5 farklı örnek

Özlem K. Özlem K.
Scandinavian style bedroom by homify Scandinavian
Loading admin actions …

Yatak odamız mabedimizdir! Güne başladığımız ve günü bitirdiğimiz bu mekan günümüzü nasıl geçirdiğimizi dahi etkiler! Yatak odalarımızda geçirdiğimiz zamanının çoğunu uyku halinde geçiriyor olsak bile, evde belki de en uzun sürelerimizi bu mekanda geçiriyoruz. 

Güne iyi ve zinde başlamanın sırrının huzurlu bir zihin ve iyi, konforlu bir yatak olduğu bilenen bir gerçek. İyi bir uyku çekerek başladığımız bir günde hem zihnen hem de bedenen daha sağlıklı ve  daha aktif oluruz. Aksine, iyi bir uyku çekememek tüm günümüzü kötü etkiler. Boyun, sırt ağrıları bir yana, tüm gün süren bir keyifsizlik hali alır insanı. Yaptığımız işe odaklanamaz hale gelir, yaşamdan tat alamayız. Uyku problemi çeken, az uyumak, sık sık uyanmak ve benzeri şekillerde uykusunu iyi alamayan insanlar bedenen ve zihnen yıpranmaya başlar. Bu durum bir iki gün iyi kötü idare edilebilse bile zamanla hayatı olumsuz yönde etkilemeye başlar. Sürekli yorgunluk ve halsizlik, sinirlerin çabuk bozulması, yapılan işe odaklanamama gibi sorunlar sonucu hayat kalitesi iyice azalır.

Peki, yatağımızın kalitesi kadar yatak odamızın dekorunun da ruh halimizi etkilediğini biliyor muydunuz? Tarzımızı ve kişiliğimizi yansıtan bir odada güne başlamak demek günümüzü çok daha verimli geçirip o günden doyum sağlayabileceğimiz anlamına geliyor. Üstelik günümüzde, yatak odaları yalnızca uyumak için değil, yorucu bir günün ardından bir dinlenme alanı ya da evde yalnız kalmak istediğimiz zamanlarda çekilebileceğimiz kendi özel alanımız olarak da görev yapıyor. 

Bugünkü sayfamız için 5 farklı beğeniye hitap eden 5 farklı yatak odası dekorasyonu seçtik. Bu yatak odası dekorasyonlarının tek bir ortak noktası var, o da tasarımcıları tarafından kusursuz bir biçimde dekore edimiş olmaları! Bakalım bu yatak odalarından hangisi size en çok hitap edecek?

Pratik

Modern Bedroom by Kohde Modern

Eğer uyku dışında da yatak odasında zaman geçirmeyi seviyor, bu mekanı bir dinlenme alanı olarak kullanıyorsanız, elinizdeki yiyecek ve içecekleri pratik bir biçimde yerleştirebileceğiniz bir sehpaya ihtiyaç duyuyor olmalısınız. Gazete-dergi ve kitap okumak ya da internette zaman geçirirsen çayınızı/kahvenizi yudumlamak hoşunuza gitmiyor mu? O halde genellikle hastanelerde gördüğümüz, yatakta kolaylıkla yemek yeme imkanı tanıyan yüksek ve tekerlekli bir masa tam olarak ihtiyaç duyduğunuz şey!

Romantik

İlk örneğimiz pastel tonlardaki renkleri, çiçekli nevresim takımı ve duvar kağıdı, kabriyole ayaklı makyaj masası ve yuvarlak halısı ile son derece romantik ancak bir o kadar da canlı ve hareketli bir tasarım. 

Samimi ve davetkar

Scandinavian style bedroom by Maqet Scandinavian Wood Wood effect

Bu odanın ise iki belirgin karakteristik özelliği var; sadelikten kaynaklanan samimi bir hava ve aydınlatmadan kaynaklanan davetkar bir atmosfer. Demek ki bu iki özelliği son derece sade bir yatak odası ile sağlamak mümkünmüş.

Aydınlık

Bir yatak odasının en büyül ihtiyaçlarından biri arzu edildiği zamanlarda kusursuz bir biçimde doğal ışık kaynağı ile aydınlanabilmesi. Bunun için de en gerekli şey geniş bir pencere ve açık renkli dekorasyon. Özellikle uyanmakta güçlük çekenler için açık renkli dekorasyon ve doğal gün ışığı çok faydalı olacaktır.

Benzersiz

Tıpkı diğer tüm odalarınızda olduğu üzere, yatak odanızda da en önemli şey mekanın dekorasyonunun içinize sinmesi, sizi ifade etmesi ve beğendiğiniz ürünlerle donatılarak tamamen benzersiz olması. Beğenilerinize uygun nevresimler, duvarlardaki tablo ve posterler, aydınlatma çözümleri, depolama çözümleri, halılar ve perdeler tamamen sizin kendi beğenilerinize hitap etmeli.


Bu yazımızı beğendiyseniz, 'Daha ferah bir yatak odası için yapabileceğiniz 7 şey' başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!