Evinizin ön cephesi için yapmamanız gereken 8 hata

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Evinizin ön cephesi için yapmamanız gereken 8 hata

umit atdağ umit atdağ
Classic style houses by JUNOR ARQUITECTOS Classic
Loading admin actions …

Evin ön cephesi her zaman renkli bir dünyanın, konforun, zarafetin bir parçası olarak düşünülür ve dekore edilir.Ancak her zaman konfor ve pratik düşünce aynı anda uygulanamaz ve ortaya istemediğimiz, içimize sinmeyen bir dekorasyon çıkabilir. Bu durumlar ile karşılaşmamak adına evlerinizin ön cephelerinde yapılmaması gereken 8 hatayı sizler için bir araya getirdik. Cephe dekorasyonunda tasarımından projelendirmesine, uygulamasından  malzeme seçimine kadar her noktaya dikkat etmeli hatalar yapmadan mükemmel ve kusursuz bir cephe dekorasyonu yapmalısınız. Homify cephe dekorasyonu sayfasında yer alan bu örnekleri çok iyi incelemeli ve evinizde yapmamanız gereken hatalar hakkında fikir edinmelisiniz.

Bu sefer onlar bize geçene kadar biz sağlayabiliriz bir ev, hatta bazı ayrıntıları ziyarete gittiğinizde çoğu zaman bizi belli rahatsızlıkları hesaplarını vermeyin, tasarımı ya da cephe dekorasyon zaman kaçınmak için size 8 hataları getirmek senin evin kesinlikle not're dikkate. Ev bakmak daha güzel ve her konuk Evinizin önünde bu ipuçlarını kaçırmayın, cepheye dahil her parçası seviyor belirleyin.

Güvenlik sorunu

Evinizin ön cephesinde istediğiniz kadar estetik, zarif ve göz alıcı bir dekorasyona imza atın, güvenlik sorununa çözüm bulamadığınızda bir süre sonra bu dekorasyon yıpratılacak ve zarar görecektir.  Bu nedenle evinizin ön cephesinde bir korkuluk, çit veya kulübe gibi bir çözüm getirmeli ve güvenlik sorununu çözmelisiniz.

Genişlik ve konfor

Cephe dekorasyonlarında geniş alanları dekore etmek zordur. Bu nedenle cephe alanını bölümlendirmeli,  daha küçük alanlar halinde dekore etmelisiniz. Geniş bir alanı dekore etmek zor olduğu gibi küçük alanları dekore etmek daha kolay olduğu için işiniz kolaylaşacak ve daha şirin bir dekorasyona imza atabileceksiniz.

Yanlış tasarımlar

Ön cephe de özellikle giriş alanında geri dönüşüm malzemeleri kullanarak yapacağınız tasarımları özenle yapmalı, estetik açıdan taviz vermeden doğru bir tasarımla evinizin görselliğini ön palana koymalısınız. Aksi durumda resimdeki gibi evinizin görselliğini gölgeleyecek bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Bahçe düzenlemesi

Evinizin önünde yer alan bahçe düzenlemesi için doru peyzaj modelini tercih etmeli evinizin görselliğini ve dış cephesini kapatacak kadar uzun ağaçlar tercih etmemelisiniz. Ayrıca yeşil alanların oranını doğru bir şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde emekleriniz istediğiniz sonucu ortaya çıkarmayacaktır.

Taş dekorasyonlar

evinizin ön cephesinde, giriş alanında sadece taşlardan oluşan bir dekorasyon yapmak istiyorsanız resimdeki gibi hatalar yapmamalı, uyumsuz renkli taşları bir arada kullanmamalı, dekorasyon düşüncesi ile uyumlu doğru renklerde taşlar tercih ederek dekorasyon yapmalısınız.

Doğru yön

Ön cephe de yer alan kapı ve giriş alanları için doğru bir yön belirlemeli, eve doğrudan ulaşım sağlayacak şekilde konumlandırmalısınız. Aksi durumlarda evinizin Giriş kapısı ne kadar estetik olursa olsun yön sorunu estetik güzelliğin önüne geçecektir.

Rahat bir giriş alanı

Rahat bir giriş alanı oluşturarak evinizin kusursuzluğunu pekiştirebilir,  evin dışarıdan görünümünü muhteşem hale getirebilirsiniz. Taş ve ahşap malzemeyi uyumlu bir şekilde kullanarak kusursuz bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Pencereler

Evinizi doğal ışık ile aydınlatmak için evin her cephesinde pencere açmak yerine doğru nokta da doğru ölçülerde pencere açmalı, dış cephe de estetik insanı etkileyen bir görüntü oluşturmalısınız. Aksi halde evin her tarafında ölçüsü farklı farklı pencereler oluşacak ve ön cepheniz zarafetini sıfırlayacaktır.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!