Bakış açınızı değiştirecek 13 mükemmel bahçe ve teras fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Bakış açınızı değiştirecek 13 mükemmel bahçe ve teras fikri

umit atdağ umit atdağ
by NuBuiten.nl Scandinavian
Loading admin actions …

Eğer bir bahçeniz varsa ve yaza girmeden önce yenilemek istiyorsanız bakış açınız değiştirecek ve bir bahçeden, terastan çok öte bir yaşam alanı olan bu bahçe ve teras örneklerini incelemelisiniz. Her detayı ile hayran bırakacak olan bu bahçe ve teraslar uzmanların uzun uğraşları sonucunda ortaya çıkarılmış. Fonksiyonellik ve dekoratif düşüncelerin bir arada olduğu bu bahçe ve teras örneklerinde doğal bitkilerin yoğun bir şekilde kullanıldığını, mobilyaların bu doğallığı pekiştirecek şekilde seçildiğini ve yerleşimlerin bu düşünceler doğrultusunda yapıldığını göreceksiniz. Homify bahçe ve teras örneklerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret ederek aklınızı başınızdan alacak kadar güzel olan bahçe düzenlemeleri ve teras düzenlemelerini inceleyebilirsiniz.

Retro mobilyalar ve konfor

Bir bahçe düşününki sadece mobilyaları ile insanı büyüleyecek bir güzelliğe sahip, yerleşimi ve kış bahçesi özelliği ile insanları kendine hayran bırakacak kadar dekoratif olsun. Bu bahçe tam da bu tanımlamaya uygun olan mükemmel bir bahçe dekorasyonuna sahip. 

Modern tasarım

Bahçenizde modern bir akımı hayata geçirmek istiyorsanız resimdeki gibi modern bir oturma alanı gerçekleştirebilir, şık ve modern yemek masası ile bu düşüncenizi hayata kusursuz olarak geçirebilirsiniz. Renkli çiçekler hayat kaynağınız olacaktır.

Ahşap ve basit tasarım

Eğer basit bir tasarım yapmak istiyorsanız resimde yer alan ve ahşap kullanılarak estetik bir görünüme kavuşturulan bu oturum alanını tercih edebilirsiniz.  Bahçe ile iç içe olan bu tasarım sizi neşe kaynağı olacaktır.

Çarpıcı bir tasarım

Bahçenin keyfini doyasıya çıkarmak ve  çarpıcı bir tasarım sahibi olmak istiyorsanız resimdeki gibi doğal malzemelerden yapılmış bahçe mobilyaları ve yerleşim planını kullanarak bir oturum alanı yapmalısınız. Bahçenin tadını bu şekilde çıkarabilir ve mutlu olabilirsiniz.

Mobilyalar

Teras tasarımı yaparken mobilya tercihi ön plana çıkacağı için dikkatli bir şekilde mobilya tercihi yapmalısınız. Geri dönüşüm malzemeleri ile yapılacak olan bu mobilyalar terasınızın harika görünmesini sağlayacak, misafirlerinizi kendine hayran bırakacaktır.

Renkler

by dwarf Eclectic

Bahçe veya teras oturum alanı için renk seçimi çok önemlidir. Renkler her zaman insanı mutlu eden ve ferah bir iç ortam oluşmasını sağlayan unsurlar olduğu için açık tonlar ön plana çıkarılmalı ve resimdeki gibi mükemmel bir  tasarım yapılmalıdır.

Organik bambu

Bahçe ve teras uygulamalarında organik bambu kullanımı çok önemlidir. Bambu ile yapacağınız mükemmel dekorasyonlar her zaman daha doğal ve daha içten bir bahçeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Fırın, ocak konsepti

Bahçe veya terasın bir köşesine ocak, şömine ve ızgara yaparak bu alanın daha doğal ve daha mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz. Köy bahçesi görünümü evinizi daha şık gösterecektir.

Mutfak ve masa

Evinizin verandasında bahçe ile birleşim alanının ortak kullanacağı bir mutfak oluşturabilir, yemek masası ile bu alanı bir açık yemek odasına dönüştürebilirsiniz.

Eşsiz görünüm

Bahçeden biraz uzakta bahçe manzarasına hakim bir tasarım yapmak için bu modeli birebir kopyalayabilir, bahçeden uzakta eşsiz bir oturum alanı ve bahçe manzarasına hakim bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Kuru bahçeler

Bahçeler sadece toprak zeminde olmaz. Taş zemin üzerine saksılar kullanarak mükemmel bir kuru bahçe yapabilir ve evinizin eşsiz bir bahçeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Koyu renkler

Bahçe oturum alanında açık renkler tercih etseniz de koyu renk favorim diyorsanız mükemmel bir renk uyumu ile bu alanı kusursuz hale getirebilir, şık ve kusursuz bir oturum alanını koyu renkler ile cennet haline getirebilirsiniz.

Kral köşkü

Bahçenizde kendinize özel bir alan oluşturmak için krallara özgü bir köşk inşa edebilir, ahşap kullanarak bu alanı doğal ve kusursuz bir oturum alanı haline getirebilir, şık bir yaşam alanı meydana getirebilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!