14 świetnych pomysłów do Waszego ogrodu!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Outdoor Kitchen & Oak Building Urban Landscape Design Ltd Country style garden
Loading admin actions …

Wiosna to czas, w którym każdy ma wzmożoną ochotę na przebywanie na świeżym powietrzu. Nic w tym dziwnego, ponieważ kiedy na zewnątrz jest ciepło i świeci słońce nasz organizm domaga się choć odrobiny relaksu po pochmurnych dniach. By wypoczynek przed domem był naprawdę komfortowy, bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja tej strefy. W ogrodzie nie tylko gatunki roślin odgrywają niebagatelną rolę! Dzisiaj razem z naszymi profesjonalistami podpowiemy Wam, co można wprowadzić do tego miejsca, by móc w pełni czerpać radość z przebywania w nim.

1. Miejsce na grilla

Outdoor Kitchen & Oak Building Urban Landscape Design Ltd Country style garden
Urban Landscape Design Ltd

Outdoor Kitchen & Oak Building

Urban Landscape Design Ltd

Przebywając na świeżym powietrzu niewątpliwie można porządnie zgłodnieć! Z tego względu warto zaopatrzyć się w specjalnego grilla, który umożliwi długie biesiadowanie w gronie rodziny i znajomych. Nasi profesjonaliści stworzyli prawdziwie luksusowy zakątek z zadaszeniem, które chroni od nagłego deszczu, czy też ostrego słońca.

2. Ciekawa konstrukcja

itv's Love Your Garden with Alan Titchmarsh Solardome Industries Limited Modern Garden
Solardome Industries Limited

itv's Love Your Garden with Alan Titchmarsh

Solardome Industries Limited

W przypadku tego ogrodu znalazło się tutaj nawet miejsce na specjalną, nowoczesną mini szklarnię! Ten element zdecydowanie przyciąga wzrok i sprawia, że domownicy mogą dodatkowo cieszyć się hodowaniem pięknych roślinek. Skorzystajcie z tego pomysłowego rozwiązania, a na pewno nie będziecie tego żałować.

3. Trochę wody dla ochłody

Kiedy temperatura sięga zenitu nie ma nic lepszego od szybkiego schłodzenia się zimną wodą. Jeżeli nie macie możliwości stworzenia w swoim ogrodzie specjalnego basenu zawsze możecie wprowadzić do niego… Prysznic! Ten drobny element z pewnością sprawi ogromną różnicę!

4. Miejsce na rower

Nie macie w swoim domu miejsca na trzymanie rowerów? Nie martwcie się! Nasi architekci już spieszą z pomocą! Przymocujcie do ściany domu, czy też ogrodzenia specjalne haczki wzorem powyższego zdjęcia. Dzięki temu Wasze rowery nie będą zabierać dodatkowej przestrzeni. Jest to bardzo funkcjonalny sposób przechowywania z którego warto skorzystać.

5. Drobne zacienienie

Jeżeli nie lubicie ostrego słońca, koniecznie zaaranżujcie w swoim ogrodzie kącik, który pozwoli Wam na chwilę wytchnienia. Nie zapomnieli o tym również nasi specjaliści. W widocznym na zdjęciu miejscu można w spokoju wypocząć, delektując się mrożoną herbatą i słuchając śpiewu ptaków.

6. Kolorowe donice

Wasz ogród nie musi być przestrzenią, w której wieje nudą. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w nim kilku dużych, kolorowych donic z naturalnymi roślinkami. Zobaczcie, jaki wspaniały efekt udało się dzięki temu rozwiązaniu osiągnąć w przypadku powyższego projektu. Taki element zdecydowanie wprowadza pozytywna energię do każdego miejsca!

7. Odpowiednie podświetlenie

Aranżując swój ogród nie możecie zapomnieć o odpowiednim podświetleniu. To właśnie dzięki niemu wieczorem cała przestrzeń otaczająca Wasz dom potrafi zyskać niesamowitego klimatu. Zobaczcie, jak nasi profesjonaliści poradzili sobie z wprowadzeniem tego rozwiązania. 

8. Przestrzeń pełna uroku

Patrząc na ten dom można naprawdę się rozmarzyć! Nie dość, że sam budynek zachwyca swoim wyglądem to jeszcze całą kompozycję uzupełnia oryginalny ogródek. Biała furtka oraz murek zbudowany z kamienia to elementy, które sprawiają, że to miejsce emanuje ogromnym urokiem. Ta aranżacja aż prosi się o to, by się nią zainspirować!

9. Może sauna?

Szukacie naprawdę oryginalnego rozwiązania do Waszego ogrodu? W takim razie zastanówcie się nad stworzeniem w nim specjalnego miejsca z… Sauną! Nie od dziś wiadomo, że potrafi ona naprawdę pozytywnie wpłyną na organizm człowieka i pomaga się odprężyć po ciężkim dniu w pracy.

10. Ciekawa ściana

W swoim ogrodzie warto wprowadzić parę akcentów, które przyciągają wzrok. Jednym z nich z pewnością jest ściana o oryginalnej strukturze. Rozwiązanie wybrane przez naszych specjalistów z pewnością powinno spodoba się w szczególności tym z Was, którzy są zwolennikami geometrycznych form.

11. Specjalna ławeczka

Wasz ogród na pewno zyska dodatkowego uroku jeżeli wprowadzicie do niego drewnianą ławeczkę. Ten materiał potrafi ocieplić każdą przestrzeń, a co więcej wraz z biegiem lat nabiera charakteru. Postawcie na prosty, klasyczny kształt, zamiast decydować się na wymyślną, rzeźbioną formę, a na pewno nie będziecie zawiedzeni.

12. Miejsce spotkań

Warto zaaranżować w swoim ogrodzie taką przestrzeń, która będzie miejscem spotkań wszystkich członków rodziny. Zastanówcie się nad skorzystaniem z pomysłu naszych ekspertów. W takiej strefie można nie tylko porozmawiać, ale również zjeść pyszny posiłek.

13. Romantyczny spacer

Wooden square arches Dawn Garden Design Modern Garden
Dawn Garden Design

Wooden square arches

Dawn Garden Design

W widocznym na powyższym zdjęciu ogrodzie można nie tylko położyć się na leżaku i cieszyć ciepłymi promieniami słońca, ale również każdy domownik może wybrać się na romantyczny spacer. Służy temu specjalna ścieżka przy której umieszczono drewniane pergole. Takie miejsce emanuje niesamowitym klimatem.

14. To się nazywa basen

Ogród to również doskonałe miejsce na zaaranżowanie specjalnej strefy z basenem. W przypadku tego projektu nasi eksperci puścili wodze fantazji i zaprojektowali przestrzeń, która naprawdę olśniewa swoim nieszablonowym designem. 

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

15 przykładów spektakularnych domów!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!