7 ciekawych wieszaków do przedpokoju

Aśka Warchał Aśka Warchał
wieszak MD, hanczar studio hanczar studio Minimalist corridor, hallway & stairs
Loading admin actions …

Kiedy wchodzimy do wielu polskich mieszkań, wieszak na odzież wierzchnią jest pierwszym, co widzimy. Jeśli mamy szczęście, udaje nam się przebrnąć dalej przez nawał kurtek i płaszczy (często wiszących tam niezależnie od pory roku). A przecież nie musi tak być, możemy lepiej zorganizować nawet tak małą przestrzeń, jaką zwykle jest przedpokój. Dobra organizacja to klucz do sukcesu. 

Dzisiaj jednak nie będzie nie tylko praktycznie, ale też estetycznie. Prezentujemy Wam nasz wybór 7 ciekawych wieszaków, które uporządkują przestrzeń w Waszym przedpokoju, jednocześnie go upiększając lub sprawiając, że z uśmiechem wejdziecie/wyjdziecie z domu!

1. W zgodzie z naturą

Ten minimalistyczny wieszak MD od Hanczar Studio konstrukcją nawiązuje do indiańskich namiotów. Swoim wyglądem przypomina raczej stos patyków niż przemyślany wytwór ludzkich rąk. Surowe, jasne drewno w tej dynamicznej formie sprawia, że wieszak wydaje się lekki, łatwy do przeniesienia w każdej chwili, a przy tym stabilny. Nie ma w nim ociężałości tradycyjnych wolnostojących wieszaków.

2. Drewno uporządkowane

Powyższa aranżacja od Kraupe Studio pokazuje, jak dobrze dobrany wieszak może stać się jednym z głównych elementów wystroju przedpokoju. Tutaj składa się na niego geometryczna, prostokątna płaszczyzna z jasnych desek, na której rozmieszczono w przemyślanym rytmie małe, czarne kołeczki. Są one umiejscowione na różnych wysokościach, co ma zapobiegać akumulacji odzieży na jednej wysokości.

3. Metalowo i romantycznie

Ciekawy wieszak wybrało Bbhome Design do projektu przedpokoju w weekendowym mieszkaniu na Mazurach. Został on umieszczony w białej szafie-wnęce. Przypomina swoją konstrukcją wieszaki z wagonów PKP, z mobilnymi haczykami oraz miejscem na ma bagaż powyżej. Jednak w kontekście prezentowanego przedpokoju wieszak nabiera elegancji, a metal, z którego został wykonany, lśni eleganckim i romantycznym blaskiem.

4. Idąc na całość

Wieszaki zwykły być dyskretne i mieć tendencję do znikania pod nagromadzeniem kurtek i płaszczy. Trudno sobie wyobrazić, żeby ten wieszak z przedpokoju od Ping Pug Design Interior kiedykolwiek był w takim niebezpieczeństwie! Haczyki wieńczą duże kolorowe kulki, który nadają zabawowy charakter całemu pomieszczeniu.

5. Z przymrużeniem oka

ROZBIERAJ SIĘ Wieszak do przedpokoju metalowy XXXL, Bucha Bucha Modern Corridor, Hallway and Staircase Clothes hooks & stands

Rosnąca liczba projektantów proponuje nam obecnie zabawy z językiem polskim. Po fascynacji napisami po angielsku, takimi jak kultowe Home, Sweet Home, ten trend może tylko cieszyć. Cieszyć i bawić, kiedy na przykład metalowy wieszak od studia Bucha mówi do nas wprost: Rozbieraj się!

6. Z miłości do sąsiadów

Innym zabawnym wieszakiem, wycinanym ze stali ciętej laserowo, jest powyższa propozycja od Longart. Projektanci zainspirowali się naszą miłością do sąsiadów przy tworzeniu tego niezwykle praktycznego wieszaka, który, choć z pozoru jedynie dekoracyjny, oferuje dużo miejsca na kurtki oraz inne przedmioty. Wygięte pod kątem postaci sąsiadów okazują się nadzwyczajnymi haczykami!

7. A jeśli marzycie o starodawnym wieszaku z giętego drewna, ale nie macie na niego miejsca…

… projektanci z Ładnego Wnętrza znaleźli na to sposób! ;)

Urządzenie Twojego przedpokoju to prawdziwe wyzwanie? Sprawdź nasz Katalog Inspiracji: Jak urządzić mały i wąski przedpokój?

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine