8 sposobów na przechowywanie, o których nie mieliście pojęcia

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

8 sposobów na przechowywanie, o których nie mieliście pojęcia

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalist bedroom by homify Minimalist
Loading admin actions …

Nie ważne jak duży jest nasz dom, jak przestronne jest mieszkanie: przechowywanie zawsze stanowi wyzwanie! Dla niektórych to ograniczony metraż będzie problemem, dla innych trudności z utrzymaniem porządku i dobrej organizacji, dopasowanie rozwiązań do potrzeb. Na szczęście projektanci mają coraz bardziej innowacyjne pomysły, aby wyjść naprzeciw naszym aranżacyjnym zagwozdkom. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam najnowsze z nich. Gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni…

1. Dwa w jednym

modern  by Dizzconcept , Modern
Dizzconcept

Pop-up kitchen PIA—Wood (KL 257S NDET)

Dizzconcept

Nasze zestawienie pomysłowych sposobów na oszczędność przestrzeni rozpoczynamy od naprawdę oryginalnego rozwiązania dla osób, które radzić sobie muszą w bardzo ograniczonym metrażem. To… dwa pomieszczenia w jednym! Ściana salonu okazuje się działać niczym drzwi szafy, tylko, że zamiast ubrań mamy nagle przed sobą w pełni funkcjonalną kuchnię.

2. W ławie

Kontynuujemy z nieco bardziej przyziemnym rozwiązaniem: miejscem do przechowywania w przedpokoju lub korytarzu. W tych miejscach często praktyczne będzie wprowadzenie ławy. Przyda się przy zmianie butów czy aby posiedzieć pod oknem z książką. Dlaczego by nie wykorzystać jej także jako pakownej skrzyni?

3. Powrót do dziecięcych lat

Pamiętacie domki dla lalek czy też zabawkowe kuchnie, które otwierały się i zamykały, by ujawnić bądź schować sekretny świat? Podobnie podejść możemy do projektu naszej dorosłej kuchni, a powyższe zdjęcie może stanowić świetną inspirację. Dodatkowy bonus: wysuwany wózek, który może przemienić się w mini wyspę lub po prostu ułatwić nam dostęp do różnorodnych produktów podczas gotowania.

4. Stojak na wino

Takie projekty zawsze przyprawiają nas o zawrót głowy! I to wcale nie od ilości wina… Wbrew intuicji ciężkie butelki doskonale się czują unosząc się w powietrzu,

5. W razie potrzeby

Czy te system nie przypomina Wam rozkładanych biurek—części PRL-owskich meblościanek? Ciekawe rozwiązanie będzie wyglądać świetnie w minimalistycznych, nowoczesnych i skandynawskich wnętrzach, a jego zastosowanie może być przeróżne. Mini biurko, półka pod wazon ze świeżymi kwiatami, a nawet wieszak na rower!

6. Ukryć pralkę

Przechowywanie—co kryje się za tym rzeczownikiem odczasownikowym? Pokusimy się teraz o interpretację, że przechowywać można nawet sprzęt AGD! Ukrycie pralki za drzwiczkami zabudowy łazienki to świetny pomysł. Nie zapomnijmy o koszu na brudną bieliznę, którą będziemy mogli zostawić tutaj po prysznicu czy kąpieli.

7. Meblościanka pod schodami

Przechowywanie pod schodami to w tym momencie standard. Bardzo nas to cieszy, bowiem nie możemy znieść, kiedy przestrzeń się marnuje! Często znajdziemy tutaj wysuwane szuflady albo po prostu szafy. Co jednak powiecie na meblościankę? Schody nagle stają się centrum zainteresowania! Półki wykonane z drewna oraz białej płyty pilśniowej doskonale wpisują się w wystrój całości hallu.

Architekci wnętrz na nowo pokochali meblościanki. Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: TOP 10 – nowoczesne meblościanki!

8. Stolik nocny, który sięga sufitu

Przyzwyczajeni jesteśmy do małych stolików nocnych flankujących nasze łóżka. A co, jeśli by zamienić je na miejsca do przechowywania? Właśnie takie rozwiązanie widzimy w powyższym projekcie sypialni, w której wysoka szafka pnie się aż do sufitu. Z kolei wezgłowie łóżka przejmuje funkcję stolika nocnego—i wszyscy są zadowoleni!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!