Najdziwniejszy dom świata! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Najdziwniejszy dom świata!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Transforming Castle Truck by Living Big in a Tiny House Eclectic
Loading admin actions …

Dom, który wam dziś zaprezentujemy jest spektakularny, zadziwiający i jakże pomysłowy! Został on zręcznie i pięknie wykonany, jest niebywale praktyczny i pozwala na połączenie tego, co dla wielu z nas byłoby spełnieniem marzeń: podróżowanie i nie rozstawanie się ze swoim domem jednocześnie! Mobilne domy zyskują na popularności ze względu na ich przystępność, wszechstronność i możliwości adaptacyjne. Pozwalają one w pewnym sensie spełnić marzenie o własnym domu bez posiadania ziemi na własność. Właściciele tych domów mogą bez problemu wieść podróżnicze życie, mieć zawsze blisko siebie najbliższych i nie martwić się o kolejne miejsce noclegowe. Jeśli standardowa przyczepa kempingowa wciąż kojarzy się wam z nieciekawym i ciasnym kontenerem, to nadszedł czas byście zapoznali się ze współczesnymi projektami mobilnych domów, które zaskakują swoją architekturą, wyposażeniem i komfortem. Gwarantujemy, że zmienicie zdanie na ich temat! Na początek sprawdźcie ten zupełnie nietuzinkowy dom autorstwa firmy Living big in a tiny house, który stał się dumą pewnego małżeństwa z dzieckiem.

Samowystarczalny dom

Tak właśnie prezentuje się to małe królestwo! Ten zaskakujący mobilny zamek funkcjonuje zupełnie poza siecią, zapewniając jednak dogodne i wystarczające warunki życia dla zamieszkującej go rodziny. Jest zasilany energią słoneczną, gdzie woda podgrzewana jest za pomocą kombinacji paneli słonecznych znajdujących się na dachu, systemu wspomagania ogrzewania wody oraz gazu, woda deszczowa jest z kolei gromadzona oraz przechowywana w zbiornikach wodnych znajdujących się pod ciężarówką. Praktycznie, tanio i ekologicznie, prawda?

Czas ruszyć w drogę!

Podczas przemieszczania się i podróżowania cały dom jest kompaktowo i schludnie „zapakowany”. Jego wystające części, takie jak dach czy boki ścian, są w pełni składane, a wieżyczki znajdujące się z tyłu wozu obracają się do wewnątrz, dzięki czemu w momencie gdy trzeba ruszyć w drogę wszystko się pięknie i łatwo składa i… voilà—mobilny dom jest gotów do podróży! W takiej złożonej postaci pojazd pod względem wymiarów nie różni się od innych większych i często spotykanych ciężarówek, dlatego jego kierowcy nie mają żadnych trudności w poruszaniu się po wszelkich trasach i wąskich drogach.

We właściwym miejscu

Po zaparkowaniu nieruchomość na ciężarówce budzi się do życia, powiększa się jej przestrzeń poprzez rozłożenie jej poszczególnych części i tworzy się tym samym piękny dom, który przypomina maleńki, bajkowy zamek. Rodzina zamieszkująca ten mobilny dom prowadzi aktywny tryb życia i jak można zauważyć, lubi się przemieszczać, poznawać nowe okolice, odkrywać uroki otaczającego świata i wieść dość niecodzienny tryb życia. To właśnie z myślą o takich ludziach architekci projektują coraz to bardziej wyszukane i nietypowe domy.

Funkcjonalne wieżyczki

W znajdujących się na tyłach wozu zamkowych wieżyczkach niestety nie znajdują się komnaty księżniczki,  w lewej z nich mieści się kompostowana toaleta, a w prawej prysznic wraz z niewielką pralką. Te wieżyczki nie tylko tworzą bajkowy wygląd całego domu, ale także umożliwiają sprytne oddzielenie części łazienkowej od przestrzeni życiowej.

Punkt centralny domu

Wnętrze domu jest nadzwyczaj dobrze wyposażone, znajdują się w nim wszelkie niezbędne udogodnienia umożliwiające mieszkańcom prowadzenie normalnego trybu życia. Na powyższym zdjęciu możecie zaobserwować kuchnię urządzoną w rustykalnym stylu, nie różni się one wiele od standardowych kuchni w małych mieszkaniach. Znajduje się w niej absolutnie wszystko: lodówka, piec, chlebak, zlewozmywak, miksery, mnóstwo koszyczków i pojemników, słoiki, kwiaty oraz sporo miejsca na przechowywanie. Posiadanie własnej kuchni pozwala rodzinie na samodzielne gotowanie bez względu na miejsce ich aktualnego położenia, np. w głębi lasu, na szczycie gór czy przy bezludnej plaży. Jedynie, co właściciele muszą raz na jakiś czas zrobić, to uzupełnić zapasy żywności po drodze. 

W tej jednak kuchni ważne jest to, by przed kolejnym wyruszeniem w drogę odpowiednio zabezpieczyć poszczególne elementy tak, by w przypadku wyboistej drogi nic nie pospadało z szafek i nie potłukło się.

Błogi sen

W górnej części ciężarówki znajduje się sypialnia loftowa, to obszerne i wygodne miejsce pozwala rodzinie wypoczywać i spać nawet w trakcie jazdy, oczywiście z wyjątkiem kierowcy. Choć zwykle w mobilnych domach miejsca do spania są dość ograniczone, tutaj dzięki okrągłemu kształtowi tego pomieszczenia powstało duże i komfortowe łoże otoczone maleńkimi okienkami na świat. Właściciele samodzielnie stworzyli tapetę do tego pomieszczenia, składają się na nią wycinki nut i słów piosenek pochodzących ze starych śpiewników, z których każda piosenka opowiadała o pięknie, miłości oraz śnie.

Sfera relaksu

Sądzicie, że nic was już nie zadziwi? Mamy zatem dla was niespodziankę, na najwyższym poziomie tego oryginalnego domu, poza sypialnią znajduje się także taras, z którego nie tylko można podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, ale także wylegiwać się na znajdującym się na nim hamaku czy wziąć najbardziej niesamowitą kąpiel w umieszczonej na nim wannie! Wow!

Poznajcie także inny typ mobilnego domu w artykule Mobilny dom jednorodzinny.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!