Jaką wannę wybrać? 6 propozycji

Aśka Warchał Aśka Warchał
W świerkowych ścianach, Pracownia Projektowa Poco Design Pracownia Projektowa Poco Design Classic style bathroom
Loading admin actions …

Jakkolwiek prysznic ma wiele niekwestionowanych zalet, tak jego praktyczność nie może zapewnić tego samego uczucia absolutnego relaksu, jakie daje kąpiel w wannie. To czas tylko dla nas, kiedy możemy całkowicie odciąć się od reszty świata. Dlatego właśnie wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny, niezależnie od wielkości ich łazienki. 

Przy wyborze idealnej wanny powinniśmy myśleć właśnie o wymiarach łazienki i odpowiednio ją do nich dopasować. Ważny jest też design, który może nadać charakteru całemu pomieszczeniu. Ale najważniejsze, żebyśmy czuli się w niej wygodnie!

Oto kilka przykładów pięknych wanien, które pomogą Ci podjąć właściwe decyzje!

Starodawna wanna z oparciem

W tej pięknej wannie ze srebrnymi, starodawnymi nóżkami, poczujemy się jak prawdziwa arystokracja! Wrażenia dopełnia zaskakująca forma z oparciem, którego walory docenią zwłaszcza fani czytania podczas kąpieli. Aranżacja od Pracowni Projektowej Poco Design, idealnie pasuje do klasycznego, eleganckiego całego domu. Chociaż ustawienie wanny tyłem od źródła naturalnego światła może dziwić, tak idealnie rozwiązuje to problem skośnego sufitu, do którego wrócimy za chwilę.

Nowoczesna odsłona klasycznej formy

Eksperci z MOWO Studio wzięli na warsztat klasyczną formę wanny z nóżkami, została ona całkowicie odświeżona i teraz, dzięki swojej uniwersalności, może sprawdzić się nawet w najbardziej nowoczesnym wnętrzu. Projektanci poszukiwali bryły o mocnej, wyrazistej i jednocześnie eleganckiej linii. Efekt końcowy ich poszukiwań będzie doskonałym wyborem dla lubiących minimalizm.

Wanna kolorowa

bath tron, unikat:lab unikat:lab Modern Bathroom
unikat:lab

bath tron

unikat:lab

Wanna w projekcie UNIKAT:LAB pokazuje potencjał tego elementu wyposażenia łazienki do budowania nastroju całego pomieszczenia. Jej bryła jest pastelowo niebieska, co harmonizuje z ozdobną ścianą z hiszpańskiego łupka oraz wprowadza uczucie świeżości. Zastosowany materiał to malowane szkło, które odbija światło, przydając wannie wrażenia lekkości. Kolorowe wanny sprawdzą się zwłaszcza w całkowicie białych wnętrzach. Dodatkowo, przy wyborze wanny dobrze jest pamiętać o zaplanowaniu przestrzeni na kosmetyki, tutaj widocznej na pierwszym planie.

Jak w drewnianej bali

Kolejnym nieszablonowym przykładem jest wanna w aranżacji COOLDESIGN. Obudowana drewnem i metalowymi obręczami, przypomina balę na wodę, co w połączeniu z minimalistycznym designem wprowadza styl skandynawski. Tego typu wanna nada się zwłaszcza do kąpieli w celach regeneracyjnych. Warto zauważyć praktyczne, niskie oparcie.

Pod oknem połaciowym

Na początku wspomnieliśmy o relacji pomiędzy skośnym dachem i wanną. Powszechne przekonanie, że prysznic zajmuje mniej miejsca, nie sprawdza się na wysokość. Jeśli na łazienkę chcemy przeznaczyć pomieszczenie ze skośnym dachem, wanna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Potencjał tego rozwiązania w całości wykorzystali eksperci z kabeDesign Kasia Białobłocka. Wannę umieszczono pod oknem połaciowym, co pozwala w niej stanąć w pełni wyprostowanej osobie.

Wanna zabudowana

Na koniec propozycja dla tych, którym mały metraż nie pozwala na zainstalowanie wanny wolnostojącej. Jeśli, mimo przeciwności, zdecydujemy się na wannę w naszej niedużej łazience, warto zastanowić się na zabudowanie jej płytkami ceramicznymi takimi jak na posadzce lub ścianie nad wanną. Pozbędziemy się wtedy wrażenia przeładowania, zwłaszcza, jeśli wybierzemy jasny kolor płytek, jak w tej aranżacji od BASK Grupa Projektowa

Jeśli jednak wolisz prysznice, koniecznie sprawdź nasz inny Katalog Inspiracji: Prysznice w 5 różnych odsłonach.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!