Evinizde dolaplardan yer kazanmanın 12 farklı yöntemi

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Evinizde dolaplardan yer kazanmanın 12 farklı yöntemi

umit atdağ umit atdağ
Modern Windows and Doors by Navmiti Designs Modern
Loading admin actions …

Dolaplar mutfakların ve yatak odalarının vazgeçilmez mobilyaları oldukları için mutlaka her evde bulunurlar. Ayrıca yatak odası dışında banyo da, diğer odalarda yer alan dolaplar hacimleri ve boyutları bakımından fazla yer işgal eder.  Diğer mobilyalardan büyük olan dolapların daha az yer işgal etmesi, ve dolaplardan daha fazla fayda sağlanması için uygulayabileceğiniz püf noktaları vardır.  Bu  noktaları dikkate aldığınızda evinizde maksimum fayda sağlayacağınız, fonksiyonel ve estetik dolaplara sahip olabilir, dekorasyonunuz içinde oldukça verimli dolaplar kullanarak şık ve zarif dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Kusursuz mutfak

Mutfakta kullanacağınız mutfak dolabının her alanını kullanabileceğiniz bölmeler  şeklinde tasarladığınız da kusursuz ve eksiksiz bir mutfak dekorasyonu yapabilir, mutfak dolabından istediğiniz verimi alabilirsiniz.

Siyah ve beyaz

Mutfak içinde yer alan dolabınızı parçalı ve entegre modellerden seçerseniz resimdeki gibi simetrik siyah ve beyaz bir mutfak dolabı ile mutfağınızı güzelleştirebilir, her alanı mutfak dolapları donatarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Merdiven altları

Merdiven altında yer alan boş alanları dolap modülleri ile donatarak  bu alanları kazanabilir, dekorasyonun daha zarif olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk odaları

Çocuk odalarında yer alan oyun alanları ve yatak takımını birleştirerek  farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Alt kısmı oyun alanı olan, üst kısma çekmeceli dolaplar ile ulaşabildiğiniz bir konsept çocuğunuzun da hoşuna gidecektir.

Merdiven tasarımları

Evinizde üst kata ulaşım için kullanılan merdiven altlarını farklı tasarımlar ile donatarak evinizde daha fazla yer açabilir, dolaplarınızın bir kısmını buraya entegre ederek şık ve faydalı alanlar oluşturabilirsiniz.  Bu alanları resimdeki gibi aksesuar teşhir alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Pencere üzeri tasarımlar

Roll down semi transparent Blinds Modern Windows and Doors by Navmiti Designs Modern
Navmiti Designs

Roll down semi transparent Blinds

Navmiti Designs

Evinizde pencerelerin üzerinde kalan boş alanları dolaplar ile donatarak ihtiyacınız olan muhafaza alanlarını oluşturabilir, ölü alanları istediğiniz gibi kullanarak zarif  ve farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Koridor ve kapı üzeri tasarımlar

Dolaplarınızı yatak odalarında çıkararak evinizin farklı alanlarına serpiştirebilir, evinizde her alanda şık dolap modelleri ile  kusursuz muhafaza alanları elde edebilirsiniz.  Örnekte olduğu gibi koridorda duvar kenarını tercih ederek zarif bir dolap tasarımı yapabilir ve koridoru boş kalmaktan kurtarabilirsiniz.

Sanat eseri dolaplar

Evinizin her alanında bir aksesuar gibi kullanabileceğiniz dolap modelleri ile dekroasyonunuza renk katabilirsiniz. Örnek dolap modeli ve farklı tasarımlara sahip dolapları tercih ederek  kusursuz dekroasyonlara imza atabilirsiniz.

Lavabo altları

Private Residence at Sopan Baug, Pune Minimalist style bathroom by Chaney Architects Minimalist
Chaney Architects

Private Residence at Sopan Baug, Pune

Chaney Architects

Banyonuzda lavaboların altında kalan alanları kamufle etmek ve dekorasyona kazandırarak kullanabilmek için bu alanlara özel dolap tasarımları yapabilir, banyonuzda pırıl pırıl ve göz alıcı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Oval tasarımlar

Banyonuz resimdeki gibi oval bir tasarıma sahip ise oval ve eğri  tasarımlara sahip dolap modülleri ile oval banyoları   daha renkli banyolar haline getirebilir, banyonuzda kusursuz bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Seperatör dolaplar

Evinizde geniş odalar varsa dolapları seperatör görevi görecek şekilde kullanabilir,  hem odanızı küçültmüş olursunuz hem de dolap modülleri ile dekorasyonunuzun daha fonksiyonel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Fonksiyonel tasarımlar

Salon dekorasyonlarında farklılık yaratmak ve renkli bir dekorasyon yapmak için örnek dolap modellerini tercih edebilir, aksesuar teşhir alanına dayanak olacak şekilde bir dolap modeli seçerek salonda harikalar yaratabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!