14 projektów patio ze źródłem wody w roli głównej

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

14 projektów patio ze źródłem wody w roli głównej

Alicja Olko Alicja Olko
 Garden by Kevin Cooper Garden Design, Modern
Loading admin actions …

Jednym z najefektowniejszych sposobów aranżowania jakiejkolwiek przestrzeni jest wybór jednego centralnego elementu, pełniącego rolę głównej dekoracji. W przypadku obszarów na zewnątrz domu tym elementem może stać się zbiornik wodny- staw, fontanna czy oczko wodne.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam aż czternaście aranżacji patio ze źródłem wody w roli głównej.

1. Ściana z fontanną

Znana także jako kaskada, ściana z fontanną wprowadza element luksusu i wyrafinowania do każdego ogrodu czy patio. Dźwięk wody z fontanny ma także działanie kojące, potęgując poczucie relaksu.

2. O kamiennym dnie

W tworzeniu efektownego oczka wodnego liczy się nie tylko kolor materiałów wykończeniowych, ale także ich tekstura. Z tego powodu naturalny kamień jest jedną z najlepszych opcji.

3. Nowocześnie i luksusowo

 Commercial Spaces by Aralia, Modern Stone
Aralia

Knightsbridge Roof Terrace—Aralia Garden Design

Aralia

Jeżeli dysponujesz sporą przestrzenią na zewnątrz, przeznacz ją na fontannę o prostokątnym, nowoczesnym designie. Wykonana z marmuru, łączy w sobie to, co najlepsze z estetyki naturalnego kamienia i wody. Ciekawie pod względem estetycznym prezentuje się dno z ciemnych kamieni, kontrastujące z jasnym odcieniem i gładkością marmuru.

4. Staw we współczesnej odsłonie

Idealny wybór do nowoczesnego, stylowego ogrodu- prostokątny staw z betonu z minimalistyczną fontanną. W otoczeniu bujnej zieleni prezentuje się świeżo i naturalnie.

5. Wokół drzewa

Umieszczenie zbiornika wodnego wokół drzewa to nie tylko doskonały sposób na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, ale także podkreślenia piękna i naturalności pnia.

6. Woda spływająca po kamieniach

Nowoczesny i kompaktowy sposób na udekorowanie ogrodu zbiornikiem wodnym. Sześcienna bryła kamienia sprawia, że takie rozwiązanie nadaje się na obszar o dowolnym kształcie i rozmiarze. W pojedynkę lub w grupie stanowi świetną dekorację strefy wejścia.

7. Strefa zen

Spokój i wyciszenie już od progu- niewielki zbiornik wodny przy wejściu do domu przyczyni się do zmiany energii w Twoim otoczeniu i pozytywnie wpłynie na wizualny odbiór czterech ścian.

8. W azjatyckim stylu

Fontanna z posągiem Buddy to niezbędny element każdego ogrodu czy patio urządzonego w stylu azjatyckim. Na obszarach nawiązujących estetyką do Dalekiego Wschodu niezwykle ważne są źródła wody i tropikalna roślinność.

9. Na małej przestrzeni

Wąski, podłużny zbiornik wody to dobra opcja zwłaszcza do ogrodów i patio o ograniczonej powierzchni. Każde źródło wody, bez względu na wielkość, to świetny pomysł na główny element dekoracyjny na zewnątrz.

10. Podświetlone zbiorniki z betonu

Światło wydobywające się z wewnątrz betonowych bloków zupełnie odmienia charakter tego ogrodu.

11. Podwodne donice

Idealna opcja dla miłośników naturalnego designu. W przypadku tego projektu zachwycają nie tylko egzotyczne rośliny posadzone w podwodnych donicach, ale także efekt lustrzanego odbicia wywoływany idealnie gładką taflą wody i klimatycznym oświetleniem.

12. Minimalistycznie

Kolejny projekt, który udowadnia, że zbiornik wodny zainstalować można na patio lub w ogrodzie o każdym rozmiarze.

13. W geometrycznym labiryncie

 Garden by Cherry Mills Garden Design, Modern
Cherry Mills Garden Design

Front Garden water feature

Cherry Mills Garden Design

Geometryczne kształty to jeden z wyznaczników modernistycznego designu. Źródło wody w stylowej kuli umieszczono na środku labiryntu złożonego z kwadratów i prostokątów. Świetny pomysł na elegancki ogród!

14. Niewielka kaskada

 Garden by Earth Designs, Modern
Earth Designs

Modern Family garden in North London

Earth Designs

Niewielką kaskadę docenią miłośnicy praktycznych, niedrogich rozwiązań, a także ci, którzy pragną ogrodu o właściwościach terapeutycznych.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!