6 wystrojów wnętrz, idealnych do Twojego mieszkania

A.D. A.D.
Da.Hora Arquitetura Living room
Loading admin actions …

Szukacie inspiracji do projektowania swojego własnego mieszkania? Z wielu dostępnych opcji, wybranie tej jedynej stylistyki może być prawie niemożliwe. Borykamy się z tym problemem na co dzień, opisując dla Was piękne domy, salony i mieszkania, dlatego mamy już pewne doświadczenie w tej kwestii. Postanowiliśmy wybrać najbardziej modne i popularne style aranżacji wnętrz, które królują obecnie w projektach najlepszych architektów z całego świata. 

Stworzyliśmy szóstkę szlagierów, stylów, o których jest głośno, a będzie jeszcze głośniej w nadchodzących sezonach. Znajdziecie propozycje ponadczasowe i ekstrawaganckie, jedno jest pewne: będziecie mogli zacząć remont, nawet już dziś! 

1. Nowoczesno—botaniczny szał

Co to jest?

Eleganckie powiązanie elementów modernistycznych i bardziej swobodnych wibracji botaniczno- tropikalnych to cudowna mieszanka, pełna ekspresji i pozytywnej energii. Takie wnętrze jest sposobem na chwilę oddechu w świecie pełnym nowoczesnych technologii, betonu i przemysłu -ucieczkę od betonowej rzeczywistości znajdziemy nie tylko na łonie natury. Z pomocą egzotycznych roślin i kwiecistych nadruków można stworzyć zieloną oazę w swoim własnym domu. 

Dlaczego go kochamy?

Królestwo roślin może poszczycić się ogromną gamą kolorów, łatwo więc dopasować zielony trend, używając różnych kształtów i rozmiarów. Zielony we wszystkich swoich odmianach jest doskonałym wyborem.

Wskazówka: Jeśli potrzebujecie pomocy przy projektowaniu nowoczesnych botanicznych wnętrz, zawsze możecie skorzystać z pomocy specjalisty. W naszej bazie profesjonalistów znajdziecie wspaniałych dekoratorów i projektantów wnętrz. 

2. Klasyczne wyrafinowanie

Co to jest?

Klasyczne wyrafinowanie to połączenie tradycyjnych kształtów i form, które nigdy nie wychodzą z mody. Luksusowe materiały spotykają się z ponadczasowymi kształtami i tradycyjną paletą barw. W takim wnętrzu dominują antyki i stylizowane elementy dekoracyjne. Wnętrza są luksusowe i komfortowe. Mogą w nich pojawić się złocone i srebrzone elementy, dekoracyjne, ciężkie tkaniny, ozdobne żyrandole.

Dlaczego go kochamy?

Dbałość o szczegóły i detale to jego najwspanialsza cecha. Taka aranżacja salonu jest rodzinna i przytulna, a odpowiednio dobrane dodatki i kolory mogą sprawić, że sprawdzi się też w nowoczesnych wnętrzach. 

3. Retro elegancja

Co to jest?

Wzornictwo lat 60-tych na stałe zagościło w trendach aranżacji wnętrz. Styl retro to właśnie powrót do przeszłości, choć w nieco odświeżonym wydaniu: stylizowane meble, eklektyzm, mieszanka stylów, dodatki po babci i, przede wszystkim, kreatywność! 

Dlaczego go kochamy?

Wnętrza wzbogacone różnorodnością dodatków odbiegają od typowych aranżacji, są pełne indywidualnego charakteru, osobliwe i oryginalne. Są pewnego rodzaju wyzwaniem, związanym z polowaniem na starocie, wizytami na pchlim targu, odnawianiem mebli i doborem ekstrawaganckich dodatków. Wszystko to wzbogacone o odrobinę humoru. 

4. Wysublimowany minimalizm

Co to jest?

Trend minimalistyczny wyznacza ścieżki rozwoju współczesnej mody, designu, architektury. Opiera się na czystych barwach oraz prostych a jednocześnie eleganckich formach. Ograniczenie ilości mebli, dodatków i dekoracji to podstawa tego stylu. Natomiast rzeczy, które wypełniają przestrzeń, muszą być najwyższej jakości.

Dlaczego go kochamy?

Jeśli mieszkacie w niewielkim domu i  posiadacie raczej kompaktowe, minimalne wnętrze, styl minimalistyczny może zapewnić poczucie przestrzeni, jednocześnie zmniejszając bałagan. Mała ilość mebli to także ulga dla portfela. 

5. Ponadczasowy styl skandynawski

Co to jest?

Styl skandynawski to przed wszystkim prostota, funkcjonalność i przestronność. Wnętrza urządzone w tym stylu charakteryzują się czystością formy i stonowanymi barwami: bieli, szarości, i brązu. W zależności od odmiany tego stylu, często mogą w nim występować także pastele lub kontrastowa czerń. 

Dlaczego go kochamy?

Najwspanialsze w stylu skandynawskim jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Drewno jest tutaj bardzo ważne. Dzięki temu styl jest bardzo uniwersalny i ponadczasowy. Więcej powodów do uwielbienia stylu skandynawskiego znajdziecie tutaj: Dlatego kochamy styl skandynawski!

6. Przemysłowy szyk

Co to jest?

Surowe, proste, minimalistyczne. Wnętrza w stylu loft są przestronne i oszczędne. Ich stylistyka głęboko zakorzeniona jest w architekturze fabrycznych budynków i przemysłowych hal, a w połączeniu z nowoczesnym designem, tworzy swój unikatowy klimat.

Dlaczego go kochamy?

Wnętrza w stylu industrialnym z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto lubi niebanalne aranżacje z nutą ekstrawagancji. Połączenie wysokiego standardu, elegancji i swobody z surowością niektórych materiałów działa bardzo ekscytująco! 

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!