7 kuchennych dekoracji kwiatowych z winylu

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

7 kuchennych dekoracji kwiatowych z winylu

Aśka Warchał Aśka Warchał
 Kitchen by Shadab Anwari & Associates., Asian
Loading admin actions …

Kuchnia w kwiatki—czy to do pomyślenia w nowoczesnym wnętrzu? Kwiatowe dekoracje kojarzą się z romantycznym wnętrzem, ze stylem wiejskim, klasycznym czy rustykalnym. Delikatne, różowe kwiatki na białych zasłonkach—ten obrazek może wydać się nam bardzo przyjemny, jednak nie ma wątpliwości, że już lekko trąci myszką. Co ze stylem nowoczesnym, czy i w jego przypadku w naszych wnętrzach może zagościć wiosna?

Tak! Wystarczy przecież zmienić wygląd kwiatów na współcześniejszy oraz zastosować nowoczesne materiały. Jednym z nich jest winyl. Panele winylowe mogą chronić ściany naszej kuchni przed zabrudzeniem podczas przygotowywania posiłków, możemy też zdecydować się odświeżyć naszą aranżację z pomocą naklejek. 

Nasi projektanci kuchni przygotowali dla Was kilka propozycji…

Nad blatem

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, winylowe panele sprawdzają się doskonale nad strefą przygotowywania posiłków. Bardzo łatwe w czyszczeniu są jednocześnie idealnym miejscem na wprowadzenie do wnętrza ciekawej dekoracji: na przykład kwiatowej. Będzie ona miała oczywiście podłużny charakter—wijące się łodygi będą jak znalazł. Urozmaicą zabudowę i przyciągną wzrok.

Przemiana minimalizmu

Winylowe naklejki to świetny sposób na tanią metamorfozę przestrzeni. Minimalizm zaczął nas nudzić? Pożegnajmy go z fantazją! Wybór dostępnych projektów jest naprawdę ogromny i z pewnością znajdziemy coś dla siebie. W przypadku tej białej kuchni wprowadzenie roślinnego wzoru okazało się jednocześnie okazją do wprowadzenia koloru. Wyobraźcie ją sobie teraz bez tej dekoracji… Nagle robi się pusto i zwyczajnie!

Podkreślić kolory

 Kitchen by Shape Interiors, Modern Plywood
Shape Interiors

Corian engraving Kitchen

Shape Interiors

Jeśli w naszej kuchni zależy nam na zdecydowanym wprowadzeniu koloru, to możemy zainspirować się tą aranżacją. Nowoczesna zabudowa została zaprojektowana w dwóch kolorach: bieli i fiolecie. Część jej białych frontów przecinają kwiaty w fiolecie oraz czerni. Ich wielkość jest proporcjonalna do wielkości dostępnej płaszczyzny. Nie ma miejsca na kompromisy. Roślina na pierwszym planie zdjęcia przewyższa lodówkę.

Subtelne akcenty

Kwiatowe czy roślinne dekoracje mogą przybrać formę delikatnych akcentów. Nie muszą same w sobie definiować przestrzeni, mogą przydawać jej charakteru w nieco dyskretniejszy sposób. W przypadku powyższej kuchni subtelny lecz jednocześnie dynamiczny wzór w czerni odcina się od bieli okapu, urozmaicając stylową zabudowę. Zwróćmy także uwagę, że w tej aranżacji wprowadzono również żywe kwiaty.

Na szkle

 Kitchen by Square Designs, Modern
Square Designs

project at ludhiana

Square Designs

Naklejane dekoracje z winylu świetnie sprawdzą się na przeźroczystych ścianach. Monochromatyczne, dokładnie nałożone, mogą sprawić wrażenie, że to właśnie na nich opiera się cały ciężar dekoracji. W tym przypadku postawiono na biel, która łączy się z czernią i drewnem w niesamowicie eleganckiej aranżacji.

Bez ograniczeń

Kwiaty to zabawa! Jeśli chcemy, by w naszej kuchni zawsze panowała pogodna atmosfera, to nie obawiajmy się zaszaleć. W przypadku powyższej kuchni przyozdobiono kwiatami przestrzeń nad blatem oraz dolną część zabudowy. Kontrastujące kolory oraz wyrazisty projekt sprawiają, że kwiaty wydają się poruszać niczym na wietrze.

Dyskretnie i stylowo

Ostatnia z aranżacji, którą Wam dzisiaj pokażemy, wykorzystuje bardzo uproszczony design, jednak bez problemu odnajdujemy w nim organiczne formy. Kwiaty czy palmy? Białe linie przecinają taflę lustra na zabudowie barku. Niezwykle stylowe i dyskretne rozwiązanie nadaje przestrzeni charakteru. Winyl może wyglądać doskonale w połączeniu z marmurem oraz drewnem. 

Zastanawiacie się nad kwiatami na ścianach? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: 11 pięknych wnętrz z tapetą w kwiaty!

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!