Nowoczesne pergole! 10 propozycji, które w każdym ogródku wygladają świetnie

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
iammies Landscapes Mediterranean style garden
Loading admin actions …

Planując budowę swojego domu warto jest zadbać o to, by posiadał on strefę, która umożliwi Wam komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie ma wątpliwości co do tego, że w ciepłe, letnie dni przyjemnie jest spędzić nieco czasu w swoim ogródku, zamiast ciągle siedzieć w budynku. Dzisiaj razem z naszymi architektami przygotowaliśmy dla Was dziesięć propozycji na to, jak można urozmaicić przestrzeń na zewnątrz domu. Przygotowaliśmy dla Was dziesięć propozycji stylowych pergoli, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również są niezwykle funkcjonalne. Koniecznie przemyślcie umieszczenie tego elementu w projekcie swoich własnych czterech ścian!

1. W białym kolorze

Wasza pergola świetnie będzie się prezentować również w odcieniach bieli! Ten ponadczasowy kolor doskonale pasuje do aranżacji zewnętrznej części domu, jak i jego wnętrza. Spójrzcie na projekt naszych profesjonalistów. Nie sposób odmówić mu uroku.

2. Szkło

Patrząc na powyższy projekt można naprawdę się zachwycić. Nasi specjaliści zdecydowali się postawić tutaj na szkło, które doskonale koresponduje z drewnianą konstrukcją. Takie zadaszenie sprawia, że cała kompozycja zyskała na lekkości i niesamowitym stylu. Zainspirujcie się tym rozwiązaniem, a na pewno nie będziecie tego żałować.

3. Front budynku

Nasi profesjonaliści lubią zaskakiwać nieoczywistymi rozwiązaniami. Zamiast z tyłu budynku, zdecydowali się na umieszczenie oryginalnej pergoli od frontu! Dzięki niej nie sposób przeoczyć wejścia do tego eleganckiego domu. Zwróćcie uwagę również na ciekawe zestawienie kolorystyczne. Kontrasty jasnych i ciemnych kolorów to podstawa nowoczesnych aranżacji.

4. Odpowiednie oświetlenie

Pergola z przeszkleniem nie tylko pięknie się prezentuje, ale również gwarantuje to, że strefa Waszego tarasu jest zawsze odpowiednio oświetlona. Dzięki temu, że w drewnianej konstrukcji umocowano specjalne lampy w brązowym kolorze, wszyscy domownicy również po zmroku mogą czuć się tutaj komfortowo. 

5. Metalowa konstrukcja

W przypadku tej konstrukcji profesjonaliści zrezygnowali z klasycznych dla pergoli kolumn, czy też filarów. Metalowe zadaszenie przymocowane jest tutaj bezpośrednio do ściany. Nieprzypadkowo wybór padł właśnie na taki materiał. Jest on odporny na różnorodne warunki atmosferyczne, od silnych wiatrów, aż po ekstremalny upał.

6. Ciekawa kompozycja

Entrance homify Modern Houses
homify

Entrance

homify

W przypadku tej aranżacji, nasi profesjonaliści zdecydowali się na stworzenie oryginalnej kompozycji, która uwzględnia nie tylko pergolę, ale również specjalną ścieżkę prowadzącą do wnętrza domu. Ona także została wykonana z drewna, które jest tutaj kluczowe dla całego projektu. Tak zaprojektowana strefa wygląda bardzo klimatycznie.

7. Blisko natury

Jeżeli naprawdę lubicie bliskość natury, doskonałym pomysłem jest zbudowanie drewnianej konstrukcji pergoli i pozwolenie na to, by całkowicie pokryły ją piękne rośliny. Wybierzcie takie gatunki, które zachwycają swoim kolorem i zapachem, a na pewno uda Wam się stworzyć przestrzeń pełną harmonii, która sprzyja wypoczynkowi.

8. W antycznym stylu

Duże, ozdobne kolumny oraz oryginalne zadaszenie to najlepszy sposób, aby wprowadzić do swojego ogrodu nieco antycznego stylu. Patrząc na powyższą fotografię nie ma wątpliwości co do tego, że ta strefa wygląda olśniewająco. Na pewno będzie przyciągać wzrok wszystkich sąsiadów. 

9. Mini dżungla

W przypadku powyższej aranżacji nasi eksperci stworzyli prawdziwą mini dżunglę! Wszystkie wybrane przez nich gatunki roślin sprawiają, że na pewno nie można powiedzieć o tej przestrzeni, że wieje nudą. Decydując się na wprowadzenie odrobiny zieleni, koniecznie zapoznajcie się z zasadami jej pielęgnacji. W przeciwnym razie może nie udać Wam się wyhodować wspaniałych okazów roślin.

10. Drobny wzorek

Ostatni przykład pergoli również zawiera przeszklenia, które mieliśmy już okazję się zobaczyć w poprzednich projektach. Różnica polega jednak na tym, że w tej wersji na szkle znalazł się drobny wzorek, który dodaje całości eleganckiego charakteru. Taka aranżacja wygląda świetnie!

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

10 pomysłów, które uczynią Wasz ogród wyjątkowym!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!