9 małych ogródków, w których można cieszyć się latem

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

9 małych ogródków, w których można cieszyć się latem

Alicja Olko Alicja Olko
modern  by Pflanzenfreude.de, Modern
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam dziewięć perfekcyjnych małych ogródków, dzięki którym poczujecie powiew nadchodzącego lata. Zebraliśmy projekty zróżnicowane pod względem stylu i lokalizacji- znajdziecie tutaj niewielkie ogrody urządzone na balkonach, jak i nieco większe patio na tyłach domów. Poradzimy Wam, jak przywrócić te obszary do życia po kilku zimowych miesiącach. Zapraszamy do oglądania.

1. Stwórz intymne miejsca w ogrodzie

modern  by homify, Modern
homify

Black Wicker Chair

homify

Odizolowane, intymne miejsce w ogrodzie stworzyć można w jego rogu, gdzie z powodzeniem spędzisz błogie chwile w ciszy i samotności. Wyposaż je w wygodne siedzisko i stolik kawowy, a udekoruj subtelnymi ozdobami i kwiatami.

2. Dodatkowe elementy oświetlenia

Zamontuj dodatkowe lampy, aby cieszyć się ogrodem jeszcze bardziej magicznym i klimatycznym. Podświetl elementy małej architektury czy wyjątkowo piękną roślinność.

3. Zamieć taras lub patio

 Garden by Ed Reeve, Minimalist
Ed Reeve

Garden

Ed Reeve

Staraj się regularnie zamiatać obszar tarasu i patio, zwłaszcza w okresie opadania liści. Pozwoli to uniknąć ich gromadzenia się na podłodze i niekorzystnego działania wilgoci, która się pod nimi zbiera.

4. Pokryj ziemię w ogrodzie żwirem

Żwir to doskonały materiał na pokrycie powierzchni ogrodów czy patio, gdyż zapewnia odpływ wody w czasie deszczu.

5. Poświęć chwilę, aby zadbać o rośliny

Rośliny to najważniejsze elementy ogrodu pod względem estetycznym. Warto poświęcić chwilkę, aby przygotować je na wiosnę i lato. Jeżeli pozwala na to aura, wynieś te rośliny, które zimowały w środku, na zewnątrz. Odwiń folię z tych, które były w ten sposób chronione przed mrozem. Zaplanuj, jakie rośliny przesadzisz i co nowego zasiejesz.

6. Zadbaj o drewniane podłoże

Drewno to materiał, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia przed wilgocią. Trzeba je zaimpregnować, aby było odporne i trwałe także w przypadku opadów deszczu.

7. Zaprojektuj ogród modny i stylowy

Najważniejszym elementem wyposażenia ogrodu są meble. Po wybraniu tych oszałamiających nie zapomnij o dodatkach- poduszkach, lampach, świecznikach i ozdobach.

8. Postaw na sezonowe rośliny

Zasadź sezonowe rośliny, które, gdy rozkwitną, oszołomią cię eksplozją kolorów i zapachów.

​9. Nie obawiaj się dekorować w sposób kreatywny

Udekoruj swój ogród w sposób kreatywny i nie obawiaj się realizować niekonwencjonalnych projektów. Efekt końcowy z pewnością będzie tego wart.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!