​Design w ogrodzie – 6 wyjątkowych propozycji

Martyna Wieczorek Martyna Wieczorek
Huśtawka z palet, Palletideas Palletideas Classic style garden
Loading admin actions …

Jeżeli jeszcze nie zajęliście się aranżacją ogrodu przed okresem letnim i wakacyjnym, to teraz jest na to najlepszy moment. Wraz ze wzrastającą temperaturą, przestrzeń zewnętrzna naszych domów staje się miejscem, gdzie z dnia na dzień spędzamy coraz więcej czasu, odpoczywamy i cieszymy się towarzystwem rodziny oraz przyjaciół. W związku z tym warto zadbać o to, by wyglądała ona naprawdę wyjątkowo! Zwłaszcza, że ogrody—podobnie jak wnętrza—można zaaranżować i nadać im odpowiedniego stylu i klimatu z pomocą wyjątkowych mebli czy akcesoriów.

W stylowym ogrodzie nie może zabraknąć rozmaitych dodatków, które sprawią, że przestrzeń zielona stanie się bardziej wyrazista i nabierze niezwykłego, nowego charakteru. W zależności od wielkości posesji możemy postawić na jeden zdecydowany akcent lub wybrać kilka designerskich dodatków. Dziś w homify 6 niebanalnych i szalenie modnych propozycji prosto od utalentowanych, polskich projektantów, które z pewnością uatrakcyjnią wygląd każdego ogrodu!

​Huśtawka z palet

Huśtawka to ostatnio bardzo modny element aranżacji ogrodowych. Ciekawym wyborem może być huśtawka pochodząca z recyklingu, model w 100% wykonany z używanych, odzyskiwanych palet. Huśtawka widoczną na zdjęciu, to projekt autorstwa firmy Pallet Ideas z Krakowa. Ten wyjątkowy mebel wykonywany jest na zamówienie i całkowicie dopasowywany do potrzeb indywidualnego kilenta. Istnieje możliwość doboru jego rozmiaru, koloru, a także siedziska i dodatkowych poduch. Taka huśtawka to świetny wybór dla wszystkich miłośników ogrodów utrzymanych w stylu naturalnym i EKO.

​Nietypowe oświetlenie

By nadać letnim wieczorom przytulnej atmosfery, a także umożliwić korzystanie z ogrodu po zmroku należy zainstalować w nim odpowiednie oświetlenie. Alternatywą dla zwyczajnych lamp i latarni mogą być wyjątkowe kominki wolnostojące. Australijskie kominki EcoSmart ™ Fire, dostępne w ofercie polskiej firmy Ilumia, to designerska propozycja dla wielbicieli ogrodów utrzymanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Cztery szklane panele otaczające zasilane etanolem palenisko, chronią płomień i tworzą przestrzeń dla powstających refleksów świetlnych. Taki kominek jest ciekawym akcentem w ogrodzie i stanowi świetne uzupełnienie jego krajobrazu.

​Ogrody pionowe

Produkty z serii Pixel Garden, które znajdują się w ofercie firmy Garden Spot, to zestaw specjalnych artykułów przeznaczonych do tworzenia niezwykle efektownych, ozdobnych ścian roślinnych. Doniczki z odpowiednio dobranymi roślinami mogą zostać wykorzystane do skonstruowania ładnych i praktycznych ścian z kwiatów, spełniających w ogrodzie funkcje działowe, osłonowe oraz dekoracyjne. Matryce kwiatowe to wybór niezwykle oryginalny i nowoczesny, znakomicie zastępują one standardowe żywopłoty i bardzo dobrze sprawują się jako ściany oddzielające od siebie poszczególne części ogrodu. Dodatkowo,  ze względu na obfitą warstwę roślinności, mogą one służyć jako naturalne ekrany dźwiękoszczelne.

​Oryginalna rzeźba

Piękny ogród to nie tylko bogata roślinność, ale i dobrze dobrane dekoracje i ozdoby ogrodowe. Postawienie w ogrodzie ciekawych rzeźb i figur ogrodowych wykonanych z kamienia, cementu lub metalu- sprawi, że ogród nabierze odpowiedniego stylu. Widoczna na zdjęciu rzeźba—pochodząca z aranżacji ogrodowej autorstwa firmy Ogrody Przyszłości—to świetny dodatek do aranżacji ogrodu w stylu azjatyckim. Urozmaici ona wygląd całej kompozycji i doda jej wyjątkowej, magicznej aury.

​Lampiony

Grill z przyjaciółmi czy nastrojowa kolacja we dwoje przy świetle księżyca? Te szklane lampiony z pewnością dodadzą blasku i barw ciepłym, letnim nocom. Błysk zapalonej wewnątrz świeczki otuli ciepłym światłem i doda ogrodowi niepowtarzalnego uroku okraszonego namiastką romantyzmu i elegancji. Lampiony można ustawić w strategicznych miejscach ścieżki, by skutecznie oświetlić drogę lub ozdobić nimi wybrane miejsce w ogrodzie tworząc tym samym przytulny, magiczny zakątek.

Kaskada ogrodowa

Obiekty wykonane z kamienia upiększą każdy ogród, duży czy mały. Różnego rodzaju skalniaki i kamienne ścieżki ogrodowe to przykład designu naturalnego, idealnie dopasowującego się do aranżacji przestrzeni zielonych. Widoczna na zdjęciu kamienna kaskada ogrodowa. to projekt autorstwa firmy Greenin. Łagodny szmer wody płynącej po skałach naśladuje górski strumień. Element ten wprowadzi więc do ogrodu przyjemną atmosferę spokoju i odprężenia.

Interesuje Cię dekoracja i urządzanie ogrodu? W poszukiwaniu pomysłów zajrzyj do katalogu inspiracji: Jak zaprojektować wyjątkowy ogród? 7 pomysłów

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine