Piękne wykończenie jednokondygnacyjnego domu prefabrykowanego na wyciągnięcie ręki | homify

Piękne wykończenie jednokondygnacyjnego domu prefabrykowanego na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
compaxtus
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy Wam pokazać jeden z projektów architektów z COMPAXTUS—pioniera w budownictwie prefabrykowanym z Bangkoku. Przyjrzymy się wszelkim aspektom domu—od elewacji po dobór mebli.

Dla tych, którzy szukają pomysłu na swoje cztery ściany—zapraszamy do lektury. Ci, którzy chcieliby coś zmienić we wnętrzu swojego domu—również znajdziecie coś dla siebie!

Model, który chcielibyśmy Wam dziś pokazać zyskał nazwę: Modular Compact Home (ang. Kompaktowy Dom Modułowy). Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby tworzyło spójną przestrzeń na otwartym planie. W końcu, jest to podstawa nowoczesnej architektury wnętrz!

​Wygodny dom

Zaletą domów prefabrykowanych jest możliwość łatwej zmiany ułożenia elementów. Nasi specjaliści pracują na standardowym modelu domu i dopasowują go do potrzeb właściciela. Zmiany w projekcie są stosunkowo niedrogie, a czas budowy wyjątkowo krótki! Pamiętajmy też, że do wybudowanego domu łatwo dołączyć ganek lub taras, który zazwyczaj nie jest wliczony w podstawowy projekt.

​Dom o powierzchni 41 metrów kwadratowych

Patrzymy na plan kompletnego domu o niewielkiej powierzchni użytkowej 41 metrów kwadratowych. Nie brak tu jednak niczego: mamy sypialnię, łazienkę, kuchnię, oraz salon—strefę wypoczynkową. Dom został zaprojektowany tak, aby był prosty i kompaktowy.

​Salon

Wnętrze domu zostało zaprojektowane na otwartym planie. Kuchnia, salon i przyległe obszary mogą być użytkowane z łatwością nawet przez osoby starsze lub niepełnosprawne.

​Oświetlenie sprawiające, że dom wygląda na jeszcze bardziej przytulny

Jedną z rzeczy, które przykuwają uwagę jest ogrom naturalnego światła wpadający przez duże okna. Wykorzystanie okien o takich rozmiarach pozwoliło również optycznie powiększyć przestrzeń i otworzyć ją na otaczającą naturę. Tak spora ilość naturalnego światła i całkowicie naturalna wentylacja pomieszczenia pozwala również zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

​Kuchnia

Zawsze dużym wyzwaniem jest projektowanie kuchni. W tym przypadku, zadbano o to, by pasowała ona do nowoczesnego wystroju innych pomieszczeń i nowoczesnego stylu życia przyszłych mieszkańców. Patrzymy na w pełni wyposażoną kuchnię z funkcjonalną wyspą pozwalającą zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i oddzielić strefę kuchenną od salonowej. Jest to również dodatkowa przestrzeń na przygotowywanie lub spożywanie posiłków, a jednocześnie bar przy którym można usiąść i pogawędzić ze znajomymi.

​Sypialnia

Sypialnia została zorganizowana na kwadracie o wymiarach 3,8x3,8 metra. Taka przestrzeń pozwala na ustawienie dużego łóżka małżeńskiego i biurka, oraz regałów i szaf na ubrania. Wystrój wnętrza nie odbiega od reszty mieszkania. Postawiono na klasyczne i eleganckie zestawienie bieli z szarością. Również w tym pomieszczeniu nie brakuje dużych okien.

​Pełne umeblowanie

Wszyscy wiemy, że do otrzymania komfortowego wnętrza potrzeba wielu składników. Z odpowiednim budżetem nie jest to żadnym problemem, lecz meblując dom trzeba liczyć się z dużymi kosztami.

Do salonu możemy zaproponować kanapę, długi stół i odpowiednie regały na książki, płyty i pamiątki.

W sypialni nie powinno zabraknąć dużego i wygodnego łóżka, stolika nocnego, biurka i krzesła, ale również regałów i szaf na ubrania. Pamiętajmy też, że szuflady są świetną alternatywą dla półek.

W niewielkiej łazience powinna znaleźć się szafka pod umywalkę, lustro (lub szafeczka z lustrem na drzwiczkach) i regał na ręczniki i przybory toaletowe.

Nie możemy też pominąć wyposażenia kuchni: piekarnik, kuchenka, okap i umywalka to podstawa. Jednak trzeba też pomyśleć o przestrzeni magazynowej, a więc o szafkach.

To tylko przykładowe, lecz bardzo kompletne wyposażenie domu. Ostateczny wybór będzie zależał od wielu czynników.

​Uzupełnienie domu

Dom jest już gotowy. Jednak skoro mamy do czynienia z budownictwem modułowym i prefabrykatami, chcąc uzupełnić wizerunek budynku, kupujący może zwrócić się z prośbą o przygotowanie takich elementów jak taras lub altana.

​Ostatni rzut oka

Całkiem przyjemny wygląd za dnia

​Piękna gra świateł w nocy

Poszukując sposobów na oświetlenie wejścia do domu i ogrodu, nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: Rozświetl swój ogród w letnie wieczory!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!