8 ścian w kuchni, które robią wrażenie | homify

8 ścian w kuchni, które robią wrażenie

mszpakowska mszpakowska
Modern Kitchen by Toren Cocinas Modern
Loading admin actions …

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować bogaty wachlarz eleganckich wzorów, które idealnie nadają się do zastosowania w kuchni. Materiały ceramiczne, drewno czy marmur to wyjątkowe elementy najwyższej jakości, które pomogą Ci stworzyć kuchnię jak ze snów.

Przyjrzyj się bliżej ścianom, które sprawią, że zapragniesz zmian w swoich czterech ścianach! Sprawdź, jakie rozwiązania są najlepsze dla Ciebie.

1. Cegła

Ceglana ściana to idealne rozwiązanie dla kuchni, które dysponują dużą powierzchnią. Możemy wykorzystać całą przestrzeń, która będzie wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Sprzęty codziennego użytku mogą dodatkowo ozdobić kuchnię i sprawią, że otrzymasz niepowtarzalne wnętrze.

Poniżej przestawiamy kolejny pomysł na wykorzystanie cegły, która może być idealnym materiałem do zbudowania całego pomieszczenia

2. Ściana z mozaiki

Mozaika sprawi, że Twoje ściany będą błyszczeć. Możesz bawić się kolorami, aby dać wyraz swojej osobowości. Pamiętaj jednak, że mozaika wymaga odpowiedniego, silnego oświetlenia, które ukaże jej prawdziwe piękno.

Ta ściana udowadnia, że mozaika wspaniale rozświetla pomieszczenie.

3. Ceramika

Ceramika jest najczęściej używanym materiałem w naszych kuchniach, a wszystko to za sprawą łatwej dostępności oraz gamie wzorów i kolorów. W dodatku są one łatwe w konserwacji, więc nie musimy obawiać się plam z tłuszczu. Ciekawe wzory pomogą Ci ożywić kuchnię i dodać jej odrobiny smaku.

Ceramika doskonale łączy się z innymi materiałami, zarówno z ciepłym drewnem, jak i eleganckim marmurem.

4. Marmur

Marmur sprawia, że kuchnia staje się elegancka i wyrafinowana. Szczególne ciemne kolory pozwolą Ci wprowadzić do środka wyjątkową atmosferę. Jeśli obawiasz się kosztów związanych z marmurem, początkowo możesz wykorzystać płytki ceramiczne, które pozwolą imitować efekt.

5. Kamień

Kamień również umożliwia zabawę kolorami i formami. Jeśli lubisz wykorzystywać naturalne materiały wykorzystaj go na swojej ścianie i ciesz się wspaniałym designem.

Kamień to idealny materiał dla miłośników stylu rustykalnego. Wykorzystaj połączenie z drewnem i ciesz się prawdziwym, wiejskim wnętrzem.

6. Tapeta

Tapeta to klasyczne rozwiązanie dla całego domu. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją w kuchni. Bez obaw, nowoczesne materiały pozwolą na łatwe usuwanie plam z tłuszczu oraz odpowiednią wentylację. Dodatkowym atutem jest mnogość kolorów i wzorów, które idealnie wkomponują się w każde pomieszczenie.

7. Ocynkowana ściana

East London Apartment Modern Kitchen by Draisci Studio Modern
Draisci Studio

East London Apartment

Draisci Studio

Idealny materiał dla osób, które nie lubią spędzać kilku godzin na czyszczeniu plam po gotowaniu. Jeśli wykorzystasz ocynkowanie ściany, nie tylko łatwo uprzątniesz pomieszczenie, ale i w prosty sposób zmienisz kolor ściany, kiedy tylko Ci się znudzi.

8. Drewno

Drewno jest najtańszym i najbardziej dostępnym materiałem wśród naturalnych surowców. Jeśli lubisz ciepłe pomieszczenia to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie! Nie musisz obawiać się konserwacji, przy pomocy odpowiednich past i impregnatów, drewno posłuży Ci przez długie lata.

24 błędy w dekoracji wnętrz (one są okropne)!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!