2017 yılında evinize hareket katacak 13 şey

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

2017 yılında evinize hareket katacak 13 şey

nihal e. nihal e.
 Bathroom by Kumar Moorthy & Associates, Eclectic
Loading admin actions …

Yeni yıl, evinizin dekorasyonunu yeniden düşünmek için mükemmel bir başlangıç olabilir. Yani evin tadilatından tutun da iç mekan dekorasyonuna yeni şeyler eklemeye dek sayısız fikri hayata geçirebilirsiniz. Bu sene, iç mimari dünyasında yükselen bazı yeni eğilimlerle yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımların bir araya geldiği heyecanlı bir yıl olacak ve bugün sizin için trendleri hızlandıracağız. Önümüzde bahar ve sonrasında yaz mevsimi olduğu için özellikle sıcak hava koşullarına uygun öneriler derledik. Neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızı incelemeniz yeterli.

​1. Bir barbekü

Hafta sonları bahçenizde arkadaşlarınız ve ailenizle geçireceğiniz güzel bir öğleden sonrası için barbeküden daha iyi bir seçenek yoktur. Bu nedenle 2017 yılında hala bir barbekü sahibi değilseniz mutlaka listenize ekleyin. Basit kömür barbekülerinden büyük ahşap fırınlara kadar her çeşit model piyasada mevcut, bu nedenle hiç vakit kaybetmeden bütçenize uygun bir barbekü edinin.

​2. Açık havada yemek alanı

Barbekü bir başlangıç, bir sonraki adım ise konuklarınızı ağırlamak için rahat bir oturma alanı yarat. Özellikle müstakil evlerde arka bahçe ön bahçeye oranla daha geniş olduğundan burayı değerlendirebilirsiniz. Geriye kalan ihtiyacınız kadar masa ve sandalye satın almak.

​3. Spa

Bu başlık lüks bir öneri gibi gelebilir. Ama emin olun havuz yaptırmak çok daha masraflı. Eğer bahçeniz büyükse açık havaya da taşıyabilirsiniz.

​4. Banyoda bahçe

Bitkilerin arındırıcı özelliklerinden faydalanabileceğiniz alanlardan biri de banyodur. Hem genellikle banyoda büyük pencere bulunmaması hem de buhar sizi psikolojik anlamda yorabilir. Bitkiler ise ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Eğer bütçeniz el verirse banyoya bahçe yaptırmanız dahi mümkün.

​5. Tropikal duvar kağıdı

tropical  by Sian Zeng, Tropical
Sian Zeng

Summer Tropical Bloom

Sian Zeng

Duvar kağıdı modası geri döndü ve 2017'de her zamankinden daha fazla popüler olacak. Duvarınıza sığdırmak istediğiniz herhangi bir renk veya deseni seçip uygulamanız yeterli. Bizim önerimiz ise evinize canlılık ve dinamizm patlaması sağlayacak tropik baskılar.

​6. Ahşap dekor

İç mekanlarda ahşap modası hiçbir zaman geçmez. Nedeni ise çok basit. Ahşap tonunun doğal değişimi dekorasyonunuza derinlik katar. Böylece sofistike ve rustik cazibeyle donanmış bir odanız olur.

​7. Tavan fanı

Tavan fanları öyle kullanışlıdır ki açık havada dahi kullanabilirsiniz. Özellikle verandada epey kolaylık sağlar.

​8. Dikey bahçeler

Dikey bahçeler, mümkün olduğunca yeşilliği küçük bir alana sığdırmanızı sağlar ve iç mekanınızı tazelemek için harika bir yoldur. Görünüm olarak ise ne kadar etkileyici olduğunu anlamak için fotoğrafa bakmak yeterli.

​9. Yenilenmiş balkon

Balkonunuzu tüm potansiyelini kullanmıyorsanız, 2017 yılında bunu telafi edebilirsiniz. Çoğu zaman balkonlarımızı görmezden geliyoruz, ancak sallanan bir sandalye ve dikey saksı düzenlemesi gibi birkaç küçük değişiklik balkonun tüm havasını yenileyebilir.

​10. Dekoratif çiçek yatakları

Taze otlarla pişireceğiniz yemekler ailenizi ve misafirlerinizi etkileyecek bir lezzet ve enerji patlaması yapacaktır, bu nedenle 2017 yılında kendi ot bahçenizi oluşturmayı düşünebilirsiniz. Duvara monte çiçek yatakları ise bitkilerinizi dekoratif gösterir.

​11. Cesur ve canlı renkler

En basit ve etkili dekorasyon değişikliklerinden biri eşyaların rengini değiştirmektir. Canlı renkler daima kazanır. Özellikle mutfaklarda yazı çağrıştıran sarılar gerçekten mükemmel gözükür.

​12. Sanat eserleri

Özellikle konuklarınızı ağırladığınız salon gibi odalara bazı sanat eserleri asın. Mobilyaların sanat eserlerine uyum sağlaması için minder gibi objelerden yararlanabilirsiniz.

​13. Kilim

 Living room by ZERO9, Country
ZERO9

Living Room

ZERO9

Kilim, evinize bazı renk ve desenleri katmanın yanı sıra hava serinlediğinde mekana sıcaklık sağlamanın harika bir yoludur, ancak daha da önemlisi kolayca temizlenebilir ve kullanmadığınız zaman saklayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Adım adım bir bahçe kamelyasının yapımı’ başlığını okuyabilirsiniz.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!